Rozhodčí: Kánská Blažena - Kekelák Michal, Křičenský Ondřej.

Lucy Lůca Pavlíčková, Kačka Nosková (47'Anna Čechová), Barča Flídrová, Zoja Sedláčková,
Martina Kijonková (53'Aneta Vejrová), Terka Portychová, Terka Ličmanová, Zuzana Dostálová
Karolína Lošanová (33'Pavlína Pěrušková), Káťa Škorpíková (66'Barča Maršíková).

DSC02717.JPG

Hodnocení zápasu:
Do zápasu s Duklou naše hráčky vstoupily odhodlané nenechat nic náhodě a šly si od první minuty za svým cílem v tomto utkání zvítězit a potvrdit tak účast v první lize i v příštím ročníku.
V prvním poločase jsme se prezentovali nátlakovou hrou, kde děvčata nevypustila jediný souboj, dobře kombinovala a vytvářela si i řadu náznaků gólových příležitostí. Naše hráčky byly lepší na míči, důraznější v osobních soubojích, dařila se přechodová fáze, jen to zakončení nemělo potřebnou razanci a někdy i směr. Soupeřky hrozily nebezpečnými brejky a velmi dobře kopajícími rohy, ale naše defenziva se s těmito situacemi vypořádala vždy na jedničku. Gólu v prvním poločase jsme se nedočkali ani po samostatném průniku a střele Barči, když skvělým zákrokem na sebe upozornila brankařka hostů. Zápas byl plný tvrdých střetů, kde se soupeř prezentoval nebezpečnými zákroky a tak jeden z nich odnesla ještě do poločasu dobře hrající Loši, která musela být střídána.
Ve druhém poločase jsme chtěli navázat na dobře odehranou první půli, což se i dařilo. Postupně však přicházela po střetech se soupeřkami další zranění (Kačka, Martina Škorpi) a střídání a některé hráčky musely odehrát posty, na které nejsou zvyklé, ale myslím, že to bravurně zvládly. Hra již nebyla tak urovnaná, ale i nadále jsme se tlačili do vápna soupeře a po jedné z akcí jsme se mohli radovat, když po pěkné kombinaci míč zatáhla po lajně Anet, nacentrovala ho do vápna, kde si ho našla Škorpi a tvrdou střelou nedala golmance šanci. Do konce zápasu již další branka nepadla a tak jsme se všichni mohli radovat z vítězství.
Všechny hráčky si zaslouží za přístup a dobře odvedenou práci uznání a pochvalu. Nejsme jenom spokojeni s výsledkem, ale hlavně s předvedenou hrou, která byla na dobré úrovni a i samotné hráčky určitě uznají, že se vyplatí v trénincích tvrdě pracovat za tento pocit vítězství.

DSC02809.JPG
Napsali o nás:

FAČR Tomáš Kafka:
Zatímco Sparta má tři kola před koncem jistý titul, Brno má po víkendu jisté poslední místo a čeká jej baráž. Formu v nadstavbě chytl Hradec Králové, svěřenkyně trenéra Romana Flídra v ní ještě neprohrály...

...Možná překvapivý výsledek se narodil v Hradci, kde domácí brali tři body po nejtěsnější možné výhře a předskočili tak svého soupeře v tabulce. Hradec stejným výsledkem vyhrál už podruhé za sebou a v nadstavbě ještě nepoznal hořkost porážky. Další čisté konto vychytala mládežnická reprezentantka Denisa Kadečková.

Jiří Hruška (na fcb): Je znát ..že tento kolektiv se někam posunul ..někam došel...vzpomeňte si jak jsme dopadli s Duklou minule doma - vysoká prohra..a ted jste byly ve všech směrech lepším celkem..máte výbornou partu ,která chce a to dělá hodně ...příští sezóna bude určitě ještě lepší...všichni v to věříme...tak jen neusnout na vavřínech.
Výbor FC vám posílá velkou gratulaci a uznání a zároveň i poděkování trénérovi, který na tom má velkou zásluhu.

DSC02607.JPG

Roman Divoký (na fcb): tolik likvidačních zákroků, snad to všechny rozhýbou..

DSC02851.JPG

Miroslav Resler (na fcb): sdílel(a) odkaz.
Pánové, kdo si chystáte pomlázku na naše juniorky, buďte shovívaví a radši je pohlaďte a obejměte! Dnes na hřišti s Duklou vydaly ze sebe vše a holky z Dukly jim přivodily hodně zranění a byly vystaveny tvrdým zákrokům. A vše vydržely a zvítězily! DNES HRADEC PORAZIL PRAHU! A zde je pár fotek z tohoto napínavého prvoligového zápasu: (odkaz níže)

DSC02951.JPG

Sestřih zajímavých míst zápasu: ZDE
Video celého zápasu: ZDE
Fota na Google: ZDE
Fota na Rajčeti: ZDE

FC Hradec Králové - RYCHLE K CÍLI: ZDE
(Veškeré informace o ženském a dívčím fotbalu FC Hradec Králové ženy na jednom místě)