1. liga dorostenky SK DFO Pardubice vs. FC Hradec Králové 0:0

Datum: 12.3.2017, tým FCHK: , zdroj: Roman Flídr

SK DFO Pardubice vs. FC Hradec Králové 0:0 v Pardubicích na letní stadionu.

Denisa Kadečková (Barča Maršíková),
Lucy Lůca Pavlíčková (55' Zoja Sedlackova), Kačka Nosková, Barča Flídrová, Terezka Kotoučková,
Martina Kijonková (50'Pavlína Pěrušková), Terka Portychová, Terka Ličmanová (65'Hana Lelková), Zuzana Dostálová,
Veronika Tomášová (41'Káťa Škorpíková), Karolína Lošanová (60'Eliška Jedličková).

Na první utkání nástavbové části jsme zavítali na horkou půdu do Pardubic. Střetnutí se odehrálo na přírodní trávě, z čehož jsme měli na počátku trochu obavy, když jsme dosavadní TJ a zápasy odehráli vesměs na UMT, ale myslím, že se děvčata     s tímto faktorem vypořádala vcelku dobře.
Vstup do zápasu zvládly naše hráčky lépe, když byly lepší na míči, dobře kombinovaly, byly dravější, důraznější v osobních soubojích a tak se úvodních 25' odehrálo většinou na půlce soupeře. Tato optická převaha nám však nepřinesla kýžené ovoce v podobě branky, když jsme se nedokázali ve slibných gólových příležitostech po nedostatečném důrazu ve vápně prosadit. Postupem času se i domácí hráčky osmělily, když hrozily nebezpečnými brejky hlavně v podání Pavlasové, které však naše obrana či golmanka dokázala zdárně vyřešit a tak se šlo o půli do kabin za nerozhodného výsledku.
Druhý poločas přinesl vyrovnanější průběh, kde jsme sice měli mírnou herní převahu, ale soupeř stále hrozil rychlými výpady. Dokázali jsme si vytvořit řadu dobrých příležitostí po pěkných kombinacích, ale nebylo nám přáno. Neprosadili jsme se ani v závěru po tvrdých střelách Portychové a Dostálové, kde předvedla své golmanské umění Soukupová, když výtečnými zákroky podržela svůj tým a tak utkání skončilo smírně 0:0.
Za průběh utkání by si naše děvčata rozhodně zasloužila vítězství, ale bohužel se hraje na branky a naše střelecká impotence nás k němu nedovedla. I tak musím všechny hráčky, které do utkání vstoupily pochválit, protože hrály srdcem až do poslední minuty a podaly dobré výkony. Jen tak dál.

Napsali o nás:
Jiří Hruška na fcb:
Obdivuji odvahu trenéra, že za stavu 0-0 při dobré hře střídá pět hráček. Z toho také pramení i větší vyrovnanost v druhé půli. Neznám trenéra, který by to udělal... Je potřeba aby si to hráčky uvědomily, že trenér chce, abyste si všechny zahrály a je potřeba mu to také na hřišti vrátit a ne být některé ještě naštvané, že hrají málo nebo naopak jste střídány. Příště to může být obráceně, lavička dělá partu a tou jste dobrou, tak si to vlastními ambicemi bez ohledu na kolektiv nepokažte. Jinak mám dobrý pocit z dobré kombinační hry, chce to větší důraz v koncovce a být hladovějěí po gólu. Je vidět, že jste přes zimu udělaly kus práce..

FAČR ženy:
Východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové skončilo bezgólovou remízou. S výsledkem jsou spokojenější hradečtí, kteří tak v boji o záchranu o bod odskočili Brnu. Pardubice udržely nulu vzadu druhý zápas po sobě, obě čistá konta vychytala brankářka Soukupová. Hradecká Kadečková už má v sezóně čtvrté čisté konto.