Přestřelka Votroků a Dukly nabídla sedm gólů a vítězný konec pro Pražany

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 16.10.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - Juniorka, zdroj: admin, zdroj www.juniorskaliga.cz, Vít Muzikář

Dlouho to vypadalo, že FC Hradec Králové své vedení 3:2 nad Duklou Praha udrží. V posledních deseti minutách se však hráči z Julisky dvakrát střelecky prosadili, čímž rozhodli o své výhře 4:3. Diváci se v v Orlické kotlině rozhodně nenudili, sedm gólů je toho dostatečným důkazem.

Předzápasové predikce stavěly do pozice favorita zápasu domácí celek. Dukla byla ovšem od začátku aktivní a odměna přišla v 11. minutě, když výhodu rohového kopu proměnil Adam Vlček ve vedení hostů, 0:1.

I v dalším průběhu utkání ukazovala Dukla, že Hradec to bude mít složité. Czehowsky moc nezasahoval, ale v 21. minutě byl krátký na přesné zakončení Jiřího Mikera, 1:1. O tom, že by měl někdo nějakou větší střeleckou převahu ve zbytku úvodní dějství, se asi mluvit nedalo. Nicméně bylo jisté, že oba celky můžou pomýšlet na tříbodový zisk. Dva góly za poločas, to není špatná bilance z pohledu nezaujatého diváka.

Ale to nebylo nic oproti druhé půli. Hned ve 47. minutě ukázal sudí Machálek na penaltový puntík. Načež Marek Krátký překonal z nabídnuté příležitosti Czehowského, 2:1. To rozhodně nebylo vše. Za dvě minuty později využil pražský soubor autové vhazování a dobrého přechodu do útoku k tomu, aby Adam Vlček svým druhým zásahem dorovnal stav duelu, 2:2.

Úvod druhého poločasu byl nesmírně atraktivní, a to i přestože oba týmy dělaly celkem dost chyb v přechodové fáze. Určitě nebylo šancí jako šafránů. V 55. minutě šla domácí juniorka do vedení 3:2 Adamem Vlkanova.

Jenže poté to byli hráči z hlavního města, kdo se nevzdal a tlačil se před Vízka. Dukla měla míč více na svých kopačkách. Běžela 80. minuta, když hosté neudělali chybu v přechodu do útoku a Robert Král srovnal na 3:3. Zdálo se, že Dukla se rozejde smírně se svým soupeřem. Hradec byl ovšem nadále pod tlakem a neměl na růžích ustláno. V 89. minutě Róbert Koval přisoudil maximální bodový zisk Dukle, když pražské mužstvo využilo možnosti rohu, 4:3.

FC Hradec Králové - FK Dukla Praha 3:4 (1:1)

Branky: 21. Miker, 47. Krátký (pen.), 55. Vlkanova – 10. a 49. Vlček, 80. Král, 89. Koval. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Hock. ŽK: Šimek, Brejcha (DUK). Diváci: 70.
Setsvy: FC Hradec Králové: Vízek – Krátký (60. Vukčevič), Martinec, Střelec, Trávníček - Vlkanova (63. Brokeš), Chocholatý, Janoušek, Jukl, Kundrt,  Miker (80. Čech)

FK Dukla Praha: Czehowsky – Douděra, Brejcha, Lauko, Vyleta (68. Král), Dancák, Bilovský, Vlček (90+1. Kaník), Brabenec (75. Greš), Šimek, Koval.