V Orlické kotlině rozhodovaly penalty, vítěznou proměnil Václavek

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 2.5.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - Juniorka, zdroj: admin - www.juniorskaliga.cz - Tomáš Reiner

Juniorský výběr FC Hradec Králové přivítal na svém hřišti v atraktivním souboji dvou celků z čela tabulky Juniorské ligy Karvinou, které dokázal oplatit podzimní porážku, když se v jejím dresu dvakrát prosadil z penalty kapitán Petr Václavek a rozhodl o těsné, ale zasloužené výhře Votroků.

Mladí Votroci vstoupili do utkání skvěle, když se již v šesté minutě ujali vedení zásluhou přesné hlavičky Jiřího Mikera, který si parádně naběhl na centr z pravého křídla a přesně zamířil ke vzdálenější pravé tyči, 1:0.

Votroci měli po úvodním gólu navrch, jenže ani jednu ze tří slibných brankových příležitostí nedokázali proměnit. Martin Pastornický nejprve skvěle vyběhl z brány a přízemní střelu domácích hráčů vyrazil, zatímco Jiří Miker po krásném potažení míče pálil technickou střelou zpoza vápna těsně mimo a jeho spoluhráč poté bránu přestřelil.

Karviná tahala za kratší konec lana a směrem vpřed byla bezzubá, jedinou výjimku tvořila přízemní střela Petra Galušky, který si krásně naběhl do šestnáctky na kolmou přihrávku a jeho pokus minul těsně levou tyč.

Ačkoliv byli hosté na hřišti horším týmem, po krásném průniku Petra Galušky a jeho přízemním centru z pravého křídla zničehonic vyrovnal Daniel Řapek, který se prosadil dvě minuty před přestávkou, 1:1. Byli to však domácí, kteří odcházeli do kabin přeci jen spokojenější. Hosté v poslední minutě poločasu zavinili pokutový kop, který bezpečně proměnil domácí kapitán Petr Václavek, a Votroci si do kabin odnesli jednobrankové vedení 2:1.

Krátce po přestávce mohl Hradec vedení navýšit, když po parádní individuální akci Jiřího Bláhy a jeho přízemním centru z ostrého úhlu jeden z jeho spoluhráčů ze značky pokutového kopu zamířil přízemní střelou pouze doprostřed brány a nechal vyniknout hostujícího brankáře Martina Pastornického, který šel včas k zemi. Jiří Bláha byl ve druhé půli aktivní a jen málo chybělo k tomu, aby svoje sólo, které bylo k vidění po hodině hry, přetavil v gól.

Navýšení skóre tak přišlo opět ze standardní situace. Stejně jako v závěru prvního poločasu, i po přestávce se kopala na domácí straně penalta, kterou dvacet minut před koncem opět bezpečně proměnil domácí kapitán Petr Václavek a zvýšil na 3:1.

Závěr zápasu se opět odehrával v režii domácích Votroků. Už to vypadalo, že žádný gól nepadne, ovšem v nastavení ještě stačili hosté snížit. Taktéž z pokutového kopu, když penaltu proměnil střídající Ostap Sas, 3:2. Hned nato byl ale zápas ukončen a hosté už neměli šanci na vyrovnání.

FC Hradec Králové – MFK Karviná 3:2 (2:1)

Branky: 45. a 70. Václavek (pen.), 6. Miker – 38. Řapek, 90+1. Sas (pen.). Rozhodčí: Matějček – Caletka, Horák. ŽK: Střelec – Karčmář, Kania. Diváci: 50.

FC Hradec Králové: Ikizgül – Václavek, Holeš R., Chocholatý (67. Hynek), Zbudil (72. Dostál), Brokeš, Holeš T., Střelec, Bláha (85. Martinec), Bederka, Miker.
MFK Karviná: Pastornický – Kania (74. Pezzotti), Jakubov, Karčmář, Putyera, Plesník, Dendis (46. Tomšů), Galuška (84. Behan), Mládek (74. Sas), Řapek, Macej.