Juniorka zdolala Slavii, na domácí půdě jí nastřílela tři góly

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 16.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - Juniorka, zdroj: juniorskaliga.cz - Petr Šatalík

Votroci se opět přiblížili medailovým pozicím, před vlastními diváky se jim podařilo zvítězit již potřetí v řadě. Východočeši o své výhře nad Pražany rozhodli již v prvním poločase, ve větrem provátém utkání stříleli branky Žondra, Miker a Václavek, brankář Dunda udržel čisté konto.

Začátek zápasu přinesl atraktivní a rychlý fotbal, ve kterém se obě mužstva střídala na míči. Šancí však k vidění příliš nebylo. Až po půlhodině hry se dostal k zakončení Krejdl, který pálil z nevelké vzdálenosti, jenže Dunda byl připraven a jeho ránu reflexivním zákrokem vyrazil.

V 39. minutě tak udeřilo na druhé straně. Libor Žondra dostal míč, všiml si, že brankář Lisa stojí daleko před brankovou čárou a parádním lobem poslal balón do sítě – 1:0 pro Votroky. Slavia se snažila rychle zareagovat, ale paradoxně mohla ještě v závěru poločasu inkasovat. Miker se ale nerozhodl, zda bude střílet či přihrávat, a tak z bezprostřední blízkosti prázdnou bránu protivníka netrefil.

Na začátku druhé půle udeřili Východočeši podruhé. Brokešova rána zprava sice orazítkovala pouze tyč, jenže kulatý nesmysl se odrazil na druhou stranu, kde byl připraven Jiří Miker, který parádní střelou pod břevno nedal brankáři Lisovi nejmenší šanci zasáhnout, 2:0.

Pražané bojovali, ale jejich šance gólově neskončily. Čermákovu ránu zpoza vápna vyrazil parádním zákrokem Dunda do zámezí a hlavička Žežulky zase mezi tři tyče nemířila. V závěru střetnutí pak přebrali otěže Hradečtí, kteří šli odhodlaně za výhrou, což dokazovali také svou aktivitou.

Další brankou byli odměněni v 82. minutě. K volnému kopu zpoza šestnáctky se postavil kapitán Petr Václavek, který vyslal nádhernou střelu. Lisa si na míč sice sáhl, ale ten po jeho zákroku zasáhl tyč a zapadl do sítě, 3:0. Votroci tak po závěrečném hvizdu oslavili třetí výhru před vlastním publikem v řadě a od medailových pozic je dělí pouhých pět bodů.

FC Hradec Králové – SK Slavia Praha3:0 (1:0)

Branky: 39. Žondra, 48. Miker, 82. Václavek. Rozhodčí: Pechanec – Mokrusch, Arnošt. ŽK: bez karet. Diváci: 100.
FC Hradec Králové: Dunda – Václavek, Holeš, Zbudil, Brokeš (82. Kollár), Žondra (86. Petřík), Střelec, Dostál, Bláha, Miker (72. Hynek), Chocholatý (82. Mokrejš).
SK Slavia Praha: Lisa – Jakab (60. Schulz), Mareš, Schnürer, Žežulka, Čermák, Udovčič, Krejdl (60. Novák), Kocourek (60. Zoubek), Auer, Kodr.