Juniorka nestačila na Liberec a prohrála 0:2

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 24.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - Juniorka, zdroj: admin

Do utkání proti Slovanu Liberec nastupovali domácí Votroci v roli vedoucího mužstva soutěže, ovšem tentokrát bez „posil“ z A týmu. Naproti tomu Liberec měl ve své sestavě ligou protřelé Hadaščokem a Nitrianským. Dal se tedy očekávat zajímavý souboj dvou týmů z popředí tabulky.

Ve sportovním centru Bavlna se hrál v prvním poločase duel s mírnou převahou hostujícího týmu. Na první branku si přítomní diváci počkali do 22. minuty, kdy se po pravé straně uvolnil Micovčák a předložil prudkou přihrávku na malé vápno naběhnutému Pospíšilovi. Pro něj již nebyl problém, uklidit míč za záda bezmocného Dundy, 0:1. Obdržená branka domácími juniory poznamenala. V následujících minutách se nemohli dostat do herní pohody a prakticky soupeřova gólmana neohrozili. Zato na druhé straně, pět minut před poločasovou přestávkou, hostující Liberec svůj náskok zvýšil po kombinační akci, kdy finální přihrávka šla zpět na hranici velkého vápna, kde stál připravený Jakub Barac. Ten střelou k tyči podruhé v zápase překonal domácího Dundu.

V druhém poločase se hrál výrazně vyrovnanější duel. Hned zkraje měl na své hlavě zajímavou příležitost Chocholatý, který si naběhl na centr Nováka, ale jeho střela skončila těsně vedle liberecké levé tyče. Na tuhle příležitost odpověděl Liberec průnikem Vojty Hadaščoka, který si na hranici vápna míč zasekl, ale jeho střela brankové zařízení netrefila.

Hradeckým se v druhém poločase dařila kombinace a svého soupeře přikovali na jeho polovinu. Je jen škoda, že jim nevycházela finální fáze ofenzivy a vyloženou příležitost si tedy za celou dobu nevypracovali. Za druhé dějství by si mladí Votroci určitě nějaký ten gól zasloužili, ovšem na kdyby se nehraje, a tak po třech vítězných zápasech tentokrát nebrali ani bod.

FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec 0:2 (0:2)

FC Hradec Králové jun.: Dunda – Dostál, Vyšehrad, Václavek, Holeš Roman – Novák, Šejvl (66. Fenz), Habrman, Brokeš, Chocholatý (75. Petřík) – Zbudil
FC Slovan Liberec jun.: Franc – Nitrianský, Šustr, Blažek, Heppner – Pospíšil (66. Chlumecký), Hadaščok (75. Čuřík), Bláha, Barac (81. Šulc), Lesniak (84. Prokš) – Micovčák (87. Kazda)
Branky: 22. Pospíšil, 40. Barac, ŽK: Šustr, Čuřík (Lbc), Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Pochylý