Juniorka ani napotřetí nebodovala

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 6.3.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - Juniorka, zdroj: juniorskaliga.cz, Daniel Kinc

Lídra tabulky Juniorské ligy nepřibrzdil ani Hradec Králové. Východočeši prohráli na hřišti Mladé Boleslavi 1:3, která dvakrát udeřila v prvním poločase a potřetí hned zkraje druhé půle. Boleslavané tak Hradci oplatili podzimní porážku 1:3 a vyhráli stejným poměrem.

Utkání začali aktivněji domácí. Po šesti minutách hry uvolnil Takács přihrávkou Klobásu, ale jeho pokus byl zablokován a domácí se neprosadili ani z následného rohového kopu. Na druhé straně mohl otevřít skóre Pázler, jeho volný přímý kop skončil ale střelou nad branku.

Tři minuty nato měl šanci Takács, jeho prudká rána z hranice vápna se ale mezi tyče branky Hradce Králové nevešla. Deset minut před koncem první půle se domácí dočkali. Brankář Hradce předvedl hodně nepovedenou rozehrávku, kterou zachytil Kevin Malpon a pohotově jej pravačkou přeloboval. Ani ne za minutu přidal lídr tabulky druhou trefu. Klobása pronikl po pravé straně, rychle odcentroval, na jeho balon si naskočil Daniel Bojda a tvrdou hlavičkou zamířil přesně pod břevno.

Královehradečtí mohli kontrovat v samém závěru půle, když po pasu od Mikera pálil z první Pázler, nicméně Vejmola jeho pokus z hranice šestnáctky pokryl. Domácí tak odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem.

Ten se jim podařilo navýšit hned zkraje druhého poločasu. Vodháněl se postavil k rozehrávce standardní situace a jeho centr nalezl na malém vápně Pavla Čmovše, který hlavou pohotově zakončil potřetí. Další možnost měl za pět minut po centru Klobásy sám Vodháněl, ale mířil nad. Po hodině hry se připomněli také hosté, kdy se do míče opět opřel z dálky Pázler, ale Vejmola byl u své pravé tyče připraven a ránu zneškodnil.

Hosté se dočkali snížení dvacet minut před koncem, když se po vysunutí od Zbudila dostal Ondřej Brokeš do samostatného úniku tváří v tvář Vejmolovi nezaváhal. Střelec doposud jediné branky Východočechů byl při chuti, za čtyři minuty se krásně opřel do míče, ale jeho ránu mířící do šibenice dokázal Vejmola skvěle vyškrábnout na roh.

Hradečtí měli v závěru velký tlak, ale vytoužené snížení, natož vyrovnání se nedočkali. Vejmola v závěru podržel svůj celek a Mladá Boleslav si pojistila vedení v tabulce další tříbodovou výhrou, tentokrát 3:1.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 3:1 (2:0)

Branky: 36. Malpon, 37. Bojda, 47. Čmovš – 71. Brokeš. Rozhodčí: Nenadál – Vít, Vodrážka. ŽK: Hynek (HKR). Diváci: 125.

FK Mladá Boleslav: Vejmola – Bojda (75. Dohnalík), Čmovš, Klobása (82. Kořínek), Král, Kysela (46. Malý), Levin (86. Novotný), Malpon, Takács, Vodháněl (88. Košek), Zabilanský.
FC Hradec Králové: Dunda – Bederka, Brokeš, Černý, Holeš, Hynek (68. Dostál), Miker, Pázler (85. Zbudil), Súkenník (68. Střelec), Václavek, Vukčevič.