Junioři odjeli z Karviné s prázdnou.

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Ačkoliv je Karviná nováčkem Juniorské ligy, rozhodně to tak nevypadá. Slezané na domácí půdě porazili FC Hradec Králové 4:1 a vystřídali ho na první pozici v tabulce.

Utkání hrané za velkého větru začali lépe domácí. V první šanci po krásném průniku Kanii na pravé straně ještě Kováčik svou ranou z pravé strany neuspěl, když Dunda jeho pokus pod břevno vyrazil. O minutu později se už ale domácí dočkali, když centr z levé strany propadl na střed hranice vápna k Vojtěchu Smržovi a ten tvrdou střelou k pravé tyči rozvlnil síť.

Karviná pokračovala v aktivitě a dočkala se druhého gólu. Hrdinou další akce byl opět Galuška, který přes polovinu hřiště přešel s míčem po pravé straně dopředu, odkud jej naservíroval volnému Vojtěchu Smržovi a ten po zemi zacílil přesně k levé tyči svatyně Hradce. Nováček soutěže předváděl v první půli trpělivou kombinační hru a hosty vůbec nepouštěl do šance.

Naopak sám hrozil. Galuška dostal pět minut před koncem půle další šanci ke skórování, ale tentokrát svůj pokus z hranice vápna nasměroval po zemi vedle. Když už se oba celky chystaly do kabin, tak se domácí dočkali ještě jednou. Odražený míč po centru z pravé strany se dostal k volnému Martinu Tomlovi, který přesnou ranou s pomocí tyče trefil míč za záda brankáře Dundy.

Hned zkraje druhé půle mohli domácí přidat čtvrtou branku, ale po rohovém kopu mířil kapitán Karčmář hlavou nad břevno. Na druhé straně měl první čistou tutovku hostů v zápase Brokeš, který zůstal zcela volný ve vápně, ale jeho technickou ránu k tyči dokázal domácí brankář Pastornický skvěle levačkou vykopnout na rohový kop.

Přesně za deset minut poté se ale Hradec dočkal snížení. Přímý kop Davida Nováka byl skvěle zakroucen na zadní tyč, kde jej ještě tečoval Lukáš Vyšehrad a jeho rána propadla přesně k pravé tyči. Za osm minut se však domácí třígólový náskok vrátil. Vojtěch Smrž byl faulován ve vápně, byla nařízena penalta a sám faulovaný střelou do středu branky Hradce završil svůj hattrick.

MFK Karviná – FC Hradec Králové 4:1 (3:0)

Branky: 14., 17. a 79. (pen.) Smrž, 45. Toml – 71. Vyšehrad. Rozhodčí: Marek – Kotík, Horák. ŽK: Plesník – Václavek. Diváci: 50.

MFK Karviná: Pastornický – Putyera, Dendis, Kanis, Smrž, Galuška (60. Macej), Sas, Kovařík (70. Řapek), Toml, Karčmář, Plesník (80. Novák).
FC Hradec Králové: Dunda – Václavek, Holeš, Hašek, Chocholatý (80. Ordelt), Zbudil (51. Šejvl), Brokeš, Habrman, Novák, Dostál (68. Fenz), Vyšehrad.