Přátelské utkání AC Sparta Praha

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 5.2.2017, tým FCHK: , zdroj: Realizační tým FCHK U10

Utkání se hrálo ve velké nafukovací hale, kde v létě byla položena nová umělá tráva, rozestavení 7+1, auty se házely a malá domů byla zakázána. Hrálo se 3x30 minut a poté si kluci zakopali penalty.

Sestava FC Hradec Králové - Jeřábek, Svoboda - Chýlek, Cobl, Dýčka, Halama, Hodas, Hronek, Machač, Hrabík, Baťka, Polák, Ponikelský, Gazsi, Zima, Zimmermann

AC Sparta Praha U10 - FC Hradec Králové U10 6:12 (4:3, 1:2, 1:7)

Góly(asistence): Zima (Baťka), Zima (Hodas), Baťka (Machač), Polák (Hrabík), Cobl, Halama (Polák), Polák, Machač (Baťka), Polák (Halama), Cobl (Hodas), Halama (Polák), Polák (Halama)
Střely:  22:42 (9:10, 7:18, 6:14)

Komentář: Všichni byli zvědaví jak si naši borci budou vést poprvé v rozestavení 7+1. V 5 minutě to bylo 0:2 a nám chvíli trvalo než jsme se s rozestavením 2-3-2 seznámili. Sparta hraje od podzimu jenom 7+1 proti soupeřům o rok starším. Nicméně postupem času kluci ukázali co v nich je a začali jsme přebírat otěže zápasu. První třetinu jsme prohráli zbytečně gólem ze standartní situace, ale ve druhé jsme si již laciné branky nenechali dát a začali si vytvářet spoustu šancí. V závěrečné třetině se již projevil větší počet hráčů na střídání a jen větší klid v koncovce nás okradl o více branek v síti soupeře. To bylo i jedinou kaňkou v druhé části, kdy jsme z 18 střel mohli dát rozhodně více než 2 branky. Jinak se ale ukázaly správné návyky ze hry 4+1 a 5+1, které se budou v plné kráse ukazovat až v létě, kdy přejdeme na 7+1. Ano v rozestavení 5+1 po některých chybkách prostě padají branky, které nás často stojí zápasy i turnaje, ale proto se právě musíme dívat do budoucna a trpělivě je postupně odstraňovat. Za dnešní výkony ještě jednou hráčům tleskáme ve stoje a těšíme se na další spolupráci.

Ještě jednou borci za dnešek smekáme klobouk. Rodičům děkujeme za podporu a dopravu na turnaj.