Minirepublika Plzeň

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 20.5.2017, tým FCHK: , zdroj: Realizační tým U10

V sobotu jsme se zúčastnili turnaje minirepubliky, který pořádala Viktoria Plzeň. Hrálo se v útulném prostředí tréninkového centra mládeže na perfektně připravené přírodní trávě v rozestavení 5+1, hrací čas 1x25minut, každý s každým. Střídalo se hokejovým způsobem a hrálo se bez ofsajdů.

Sestava FC HK
Jeřábek – Cobl, Drbohlav, Chýlek, Svatoš, Sehnoutka, Pavlík, Baťka, Ponikelský, Kaczmarek, Machač

FC HK : FK Dukla Praha  3:1
Branka (asistence): Kaczmarek, Ponikelský (Machač), Baťka (Sehnoutka), Sehnoutka (Svatoš)

Střely:   10:1

FC HK : FK Ústí nad Labem  5:1
Branka (asistence): Baťka (Pavlík), Svatoš (Sehnoutka), Machač (kaczmarek), Machač (Drbohlav), Baťka (Sehnoutka)

Střely:   7:8

FC HK : FC Viktoria Plzeň  8:3
Branka (asistence): Machač (Kaczmarek), Ba´tka (Svatoš), Machač (Kaczmarek), Baťka, Cobl, Svatoš (Chýlek), Cobl, Machač (Kaczmarek)

Střely:   12:12

FC HK : FC Sparta Brno  2:3
Branka (asistence): Ponikelský (Machač), Machač (Ponikelský)

Střely:   13:7

FC HK : FK Hodonín  3:1
Branka (asistence): Kaczmarek (Ponikelský), Chýlek (Svatoš), Baťka (Svatoš)

Střely:   6:8

Hodnocení minirepubliky:

Náš ročník, bohužel minirepubliku nehraje, tak jsme přivítali nabídku zúčastnit se tohoto kvalitního miniturnaje v Plzni. Hrálo se v útulném prostředí tréninkového centra plzeňské Viktorky. Odehráli jsme pět kvalitních utkání, která nás posunula zase o kus dál. První dvě utkání jsme odehráli ve vysokém tempu a soupeře jsme přehrávali. Troufám si říct, že jsme byli lepší ve všech herních činnostech. Jsem velmi spokojen s herním projevem celého mužstva!!! Měli jsme dobré držení míče, přesně jsme kombinovali a vytvářeli si velké množství šancí. Kluci předváděli vynikajicí výkony, které byly založené na velké agresivitě, síle a samozřejmě vysoké technické kvalitě. Ve třetím zápase s Plzní nám chvíli trvalo, než jsme pochopili herním rozestavení Viktorky, které nám zpočátku dělalo veliké problémy. Poté, co jsme si řekli, jak budeme hrát, jsme opět na hřišti převzali iniciativu a soupeře začali přehrávat. Čtvrtý zápas se Spartou Brno byl od úvodního hvizdu velice vyrovnaný. Byl to zápas nahoru-dolu s množstvím šancí na obou stranách. V tomto utkání si vybral slabší chvilku náš jinak výborný gólman Míša, kterému se nepovedla rozehra a přímo namazal soupeři na kopačku. Poté to byla přetahovaná, kdo z koho. V závěru utkání jsme inkasovali branku z trestného kopu, kdy jsme si míč sami srazili do naší branky. Za mě to byl nejlepší zápas celého sobotního odpoledne. V posledním utkání jsme se střetli s Hodonínem. Opět jsme chtěli hrát naší hru, což se povedlo jen z části.  Na hráčích se začala projevovat únava z předešlých „odmakaných“ zápasů. Z naší strany docházelo ke zbytečným ztrátám, které nás pak stály mnoho sil, abychom míč znovu získali na své kopačky. Pochvala patří klukům, že i poslední zápas s vypětím všech sil zvládli a po zásluze zvítězili.

Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům za perfektně zvládnutý miniturnaj, bez zbytečných časových prodlev, a rozhodčím za příkladné řízení všech zápasů. Vaškovi Hrabíkovi děkujeme za nabídku zúčastnit se turnaje minirepubliky v Plzni a budeme moc rádi, pokud bude našemu ročníku v příštím roce umožněno účastnit se těchto turnajů pravidelně.

Děkujeme klukům za předvedené výkony a rodičům za povzbuzování a dopravu do Plzně.