'Hráči se chtějí zlepšovat, což je pozitivní,' těší kouče Frimmela

You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
You have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Datum: 16.6.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - U-19, zdroj: Jan Skalička

'Hráči se chtějí zlepšovat, což je pozitivní,' těší kouče Frimmela
Nejvyšší dorostenecká soutěž fotbalistů má za sebou další ročník, který se poprvé hrál se dvaadvaceti účastníky. Důstojnou roli zde sehráli také hráči FC Hradec, kteří získali 61 bodů a obsadili osmou příčku. Zkušený kouč Milam Frimmel se svým svěřencům snažil vštěpovat ofenzivní pojetí.
Tým si dokázal vytvářet šance, ale s jejich proměňováním to nebylo vždy úplně optimální. I z tohoto důvodu je konečné umístění tak trochu zklamáním, což v následujícím rozhovoru potvrdil první muž hradecké střídačky. Ten po dvou letech u dorostu končí a přebírá juniorku „votroků" po Jaroslavu Veselém. Navíc bude vykonávat funkci asistenta u prvoligového A mužstva.
Dopadla právě skončená sezona podle vašich představ?
Úplně spokojen nejsem, protože jsme se v průběhu jara nevyhnuli výkyvům. Na druhou stranu jsme měli období, kdy se nám velmi dařilo a vypadalo to, že se v tabulce posuneme hodně vysoko. Pak ale přišla série porážek, ve kterých výkony z naší strany nebyly úplně optimální. Proto jsou pocity z mé strany smíšené. Skončili jsme devátí, ale určitě bylo na lepší umístění.
Do jarních odvet jste trochu pozměnil herní styl, což mužstvu evidentně prospělo…
S tím musím souhlasit. V zimě od nás totiž odešli dva velmi ofenzivní fotbalisté – Breda do Jablonce a Zorvan byl přeřazen do áčka k trenéru Prokopcovi. Trošičku jsme to přeskládali, mužstvu to jak se říká sedlo a osobně si myslím, že jsme byli spokojeni všichni. Především v úvodu jara, kdy jsme devětkrát za sebou neprohráli, se ukázalo, že to byl dobrý tah.
Čemu přisuzujete tak skvělý start do jara?
Kromě zmiňované změny herního stylu jsme absolvovali kvalitní zimní přípravu. Byli jsme delší dobu pohromadě, více jsme se vzájemně poznali. Kluci pochopili, co po nich s asistentem Václavem Pištou chceme. Začali si více věřit a vše klapalo, jak má. Chci ještě podotknout, že série zápasů bez porážky se protáhla na jedenáct, neboť jsme byli stoprocentně úspěšní i v závěrečných dvou podzimních duelech.
Pak ale přišla nečekaná porážka v Jablonci. Nenastalo u hráčů až příliš velké sebeuspokojení?
To si nemyslím. Každé mužstvo, které hraje zápas první dorostenecké ligy na domácím hřišti, se snaží vždy podat co nejlepší výkon. Nemohu říct, že bychom v Jablonci propadli, ale naopak. Hráli jsme tam velmi dobře, vedli 2:1 a za tohoto stavu měli další výborné příležitosti na zvýšení náskoku, ale pojistka v podobě třetího gólu bohužel nepřišla. V závěru Severočeši utkání neskutečně zvrátili a přišla naše první porážka.
Ve zbývajících jarních duelech se mužstvo nevyhnulo výkyvům. Nehráli jste v optimální sestavě, řada kluků hrála za juniorku…
Máte naprostou pravdu. Tahle situace ale nebyla jednoduchá a to jak pro dorost, tak pro juniorku. Trenér Jarda Veselý měl v určitém jarním období několik hráčů na marodce, někteří chodili hrát za Převýšov. Navíc A mužstvo hrálo celé jaro o postup do první ligy, což byla samozřejmě priorita. Jakmile se blížil finiš, tak bylo jasné, že trenér Prokopec nebude posílat hráče áčka do juniorky, protože hrozilo zranění. Šanci tak dostávali hráči z dorostu. Zápasový rytmus byl pro mnohé v květnu a začátkem června hodně náročný. Někdy se stalo, že odehráli i čtyři zápasy během týdne, což je pořádná šichta. Když k tomu připočtete, že někteří kluci ještě maturovali, tak to pro ně v žádném případě nebylo jednoduché. Nedalo se ale nic dělat, situace si to vyžadovala. To se nakonec promítlo v plné nahotě v závěrečném zápase dorostenecké ligy doma s Jihlavou, který jsme prohráli 1:2. Únava řady hráčů byla velká. Zároveň chci zdůraznit, že tyhle problémy jsme neměli jenom my, ale podobné to bylo i v jiných klubech. Jaro prostě dopadlo tak, jak dopadlo. I když výsledkově se nám ne vždy stoprocentně dařilo, tak kluci se vždy snažili odvést maximum.
Na druhou stranu vás určitě potěšilo, že jste na jaře doma porazili jak Spartu, tak Slavii, která byla letos mistrem…
Oba zápasy měly vysokou kvalitu a patřily k vrcholu jarní sezony. O našich výhrách se rozhodovalo až v závěru. Vždy se hrálo na Bavlně a k cenným výhrám nám hodně pomohli i naši fanoušci, kterým bych chtěl tímto poděkovat.
Vím, že to děláte nerad, ale kdo patřil k oporám?
Dělám to nerad. Fotbal je kolektivní sport a nechci příliš někoho vyzdvihovat. Protože je ale konec sezony, tak pro Deník udělám výjimku. Velice kvalitní výkony podával v průběhu celé sezony brankář Ordelt. Než byl natrvalo přeřazen do juniorky, tak to byl obránce David Drozd, který do té doby nechyběl na trávníku ani minutu. V záložní řadě patřil k nejlepším Daniel Trubač, který si svými výkony řekl o reprezentační dres. V sezoně 2013/14 hrál pravidelně za ČR „17" u trenéra Aleše Čvančary a poté, co se tým neprobojoval na závěrečný turnaj ME, tak byl Dan přeřazen do týmu ČR „18". Do dobré formy se dostal v průběhu jara Zdržálek, ale ani ostatní hráči nezklamali a vždy se snažili odvést maximum, i když ne vždy se jim stoprocentně dařilo.
Jaká pozitiva jste v průběhu celé sezony u mužstva našel?
Když jsem kluky přebíral, tak jsem cítil, že se chtějí po fotbalové stránce posunout výš. Některé jsem znal již ze sezony 2012/13, kdy jsem byl prvním rokem u dorostu a oni v této kategorii byli i nyní. Někteří přišli ze sedmnáctky, ale i na těchto hráčích byla vidět obrovská snaha se dál zlepšovat. Pro mě jako trenéra bylo hodně důležité mančaft dobře skloubit, nabudit a hlavně, aby táhl za jeden provaz. To se podařilo. Kluci se jednoznačně podřídili tomu, co jsem po nich chtěl. Jsou tady velmi šikovní fotbalisté, kteří by to mohli dotáhnout daleko. To, že chtěli uspět, nakonec potvrdila zmíněná jedenáctizápasová série bez porážky.
Letošní ročník první dorostenecké ligy se hrál se dvaadvaceti účastníky. Byl to přínos či ne?
Na tuto otázku jsou rozdílné názory. Když se na všechno podíváte z pohledu hráče, tak vám každý řekne, že je lepší hrát než trénovat. Já osobně se k tomu nechci příliš vyjadřovat. Liga má prostě dvaadvacet mužstev a tak to musíme akceptovat.
Mistrovský titul vybojovala pražská Slavia s devítibodovým náskokem před Olomoucí. Překvapilo vás to?
Olomouc mne svým druhým místem v žádném případě nepřekvapila. Řadu let patří do absolutní špičky mládežnické kopané. Slavia měla v tomto ročníku velmi dobře poskládané mužstvo a podle mého názoru je mistrovský titul ve správných rukou. O to cennější je naše jarní výhra nad tímto soupeřem na Bavlně v poměru 1:0.
Co bude s hráči, kteří z věkových důvodů v dorostu končí?
Všichni přejdou do juniorky na přípravu a bude záležet pouze na nich, jak se prosadí.
Vy sám přecházíte tak trochu nečekaně k juniorce. Na druhou stranu máte výhodu, že většinu hráčů dobře znáte a víte, co od nich můžete čekat…
To je pravda. Hráče, kteří již v této sezoně působili v juniorce, velmi dobře znám, vždyť jsem je před dvěma lety vedl v dorostu. V žádném případě nejdu do neznáma. Navíc od nové sezony budu působit také jako asistent u A mužstva. Pracovat s trenéry Lubošem Prokopcem a Bohoušem Pilným, to je pro mne velká výzva. Strašně se na tuhle spolupráci těším, i když to bude časově hodně náročné.
Kdo převezme prvoligový dorost „votroků"?
Devatenáctku FC Hradec povede Ivo Gregovský, který přichází z Olomouce, kde pracoval u mládeže.
Po roce se A mužstvo FC Hradec vrací mezi fotbalovou elitu. Mladí hráči by tedy měli mít o motivaci postaráno, že?
Je super, že je Hradec po roce zase v první lize. Pro mladé kluky je to obrovská motivace. Kdo by si nechtěl zahrát první ligu ve městě pod Bílou věží. Hradec má fotbalovou tradici, do ligy patří. Mladí fotbalisté mají šanci se ukázat.
Máte ještě něco na závěr?
Jsem strašně rád, že mi vedení klubu umožnilo, abych tady i po dvou letech dál pokračoval. Jsem tu maximálně spokojen, nic mi nechybí. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, realizačnímu týmu a dorosteneckým trenérům za velmi dobrou spolupráci. Všem přeji pěknou, i když krátkou dovolenou a ať se nastávající sezona FC Hradec vydaří po všech stránkách.
Jan Skalička
Tabulka I. ligy dorostu U19:
1.    Slavia                 42    31    3    8    122:44    96
2.    Olomouc            42    25    12    5    97:40    87
3.    Brno                   42    26    5    11  116:69    83
4.    Příbram              42    25    7    10   108:62   82
5.    Sparta                42    22   14   6       90:51   80
6.    Plzeň                  42    20    6    16    91:71    66
7.    Slovácko             42    19    9    14    81:69    66
8.    Hradec Králové    42    17   10   15    70:74    61
9.    Ostrava               42    18    7    17   105:82   61
10.  Zlín                     42    18    7    17    69:74    61
11.  Jihlava                 42    18    4    20    70:71    58
12.  Mladá Boleslav      42    15    9    18    72:79    54
13.  Bohemians 1905   42    15    8    19    73:77    53
14.  Jablonec               42    15    7    20    76:105  52
15.  Karviná                 42    15    7    20    73:87    52
16.  Č. Budějovice        42    13   12   17    71:80    51
17.  Teplice                  42    14    9    19    78:99    51
18.  Liberec                  42    13   11   18    61:73    50
19.  Pardubice              42    12    8    22    49:74    44
20.  Most                     42      8    9    25    51:89    33
21.  Opava                   42      7    8    27    43:99    29
22.  Frýdek-Místek        42      7    6    29    50:147   27
 

 

Aktuality

FCHK jun. - PŘEVÝŠOV 2:2 (1:0) - 13.1.2018

Branky: 43´ Shejbal (PK), 58´Šípek - 47´ Bastin, 80´ Labík, Sestava FC HK: Sestava HK – Mach – Vukčevič, Bederka, Kundrt, Plašil – Střelec, Eliáš, Jukl, Shejbal, Holeš (46´Brokeš) – Šípek

HRÁČI AKADEMIE SE PŘEDSTAVÍ NA TURNAJI V BRÉMÁCH - 12.1.2018

Hned čtveřici hráčů Fotbalové akademie FC Hradec Králové si vybrala Česko - německá fotbalová škola pro turnaj JFK Cup 2018 v německých Brémách. Do turnaje, který se uskuteční tento víkend, zasáhnou hráči týmu FCHK U-11 Oliver Svoboda (gólman), Petr Jan Baťka, Štěpán Ponikelský a Tomáš Drbohlav. Do turnaje jsou přihlášeny převážně týmy bundesligových klubů jako např. Borusia Dortmund, Hannover 96, Bayer Leverkusen, RB Leipzig, Borusia M´Gladbach či domácí Werder Bremen.

MICHAL TRÁVNÍČEK ZŘEJMĚ NA ŽIŽKOV - 8.1.2018

Odchovanec a naděje královéhradeckého fotbalu MICHAL TRÁVNÍČEK dostal od vedení klubu svolení k přípravě s druholigovým týmem Viktorie Žižkov. Pokud Michal na testech uspěje, bude v jarní části FORTUNA NÁRODNÍ LIGY hostovat právě v tomto pražském klubu.

Kalendář

« 1 / 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
8910
111213
14
1516
17181920
21
22232425262728
2930311234
567891011
Juniorka
A tým

Tabulka Fortuna národní liga 2017-18

1 Slezský FC Opava 16 9 4 3 42:25 31
2 FK Fotbal Třinec 16 9 3 4 23:15 30
3 1. FK Příbram 16 9 2 5 26:16 29
4 SK Dynamo Č. Budějovice 16 7 7 2 24:11 28
5 FK Pardubice 16 9 1 6 22:13 28
6 1. SC Znojmo FK 16 7 4 5 21:25 25
7 FK Baník Sokolov 16 7 3 6 19:17 24
8 FC Sellier & Bellot Vlašim 16 7 2 7 26:25 23
9 FK Olympia Praha 16 6 5 4 21:24 23
10 FC Hradec Králové 16 5 7 4 21:19 22
11 FC MAS Táborsko 16 4 6 12 20:22 18
12 FK Varnsdorf 16 4 6 6 22:25 18
13 FK Viktoria Žižkov 16 4 4 7 22:26 16
14 MFK Vítkovice 16 3 4 9 16:31 13
15 FK Ústí nad Labem 16 3 3 10 16:32 12
16 MFK Frýdek-Místek 16 1 4 11 8:23 11

Spřátelené sportovní kluby v HK