Názory na výstavbu Parku Malšovice

Datum: 10.2.2014, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Názory na výstavbu Parku Malšovice
Před svým zvolením do funkce náměstka primátora pro rozvoj města jsem se veřejnosti i svým kolegům zavázal k maximální otevřenosti a etickému chování. V tomto duchu se snažím vždy vystupovat. O to více mne v posledních týdnech překvapilo, čeho jsou političtí oponenti schopní v rámci prosazování svých cílů.
Na debatě v Centrálu jsem zopakoval příslib města být v projektu Parku Malšovice maximálně transparentní. Město Hradec Králové pořádalo veřejné projednávání připomínek k uvedenému záměru a pravidelně informuje o postupu v projektu. Všechny smlouvy mezi městem a dotčenými společnostmi prošly schvalováním v zastupitelstvu a jsou veřejně dostupné. Smlouvy mezi FC HK a společností ECE klub jistě na požádání předloží. Rovněž do dokumentace pro územní řízení, včetně kompletní dokladové části, mohli v průběhu řízení všichni účastníci i široká veřejnost nahlížet. Pan Záruba (Změna pro Hradec) této příležitosti sám využil. Od prosince 2012 je územní rozhodnutí s vypořádáním všech připomínek (celkem 404 stran) dostupné na elektronické úřední desce magistrátu. V nedávn��m rozhodnutí také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dospěl k závěru, že v průběhu veřejné soutěže nedošlo k žádnému porušení zákona.
Zastupitelé ZPH zneužili mého otevřeného přístupu tvrzením, že jim nebyla poskytnuta dokumentace k územnímu řízení. Očerňují postup magistrátu prohlášeními o utajovaných smlouvách a nerovném jednání. To zásadně odmítám. Kompletní dokumentaci k územnímu řízení spravuje Odbor hlavního architekta, který v této věci vykonává státní správu na úseku stavebního úřadu. Dokumentace pro územní řízení obsahuje podrobné technické náležitosti, které podléhají autorskému právu. Odbor hlavního architekta tak nemohl dokumentaci poskytnout bez souhlasu všech zainteresovaných stran, které v tomto případě tvoří Statutární město Hradec Králové a společnosti Casua (hlavní projektant), Tschechien 8 a Tschechien 9 (investoři obchodního centra).  Souhlasy těchto subjektů se mi nyní podařilo získat. Jedná se o naprosto nadstandardní krok ze strany investorů a současně vyjednáváme o možnosti poskytnutí této dokumentace. Zdůrazňuji, že musíme postupovat v souladu se zákonem, který upravuje možnost pořizovat kopie této dokumentace.
Pan Hanousek (ZPH) pro podporu svých tvrzení použil vyjádření z roku 2012, které se ale týkalo v té době ještě probíhajícího územního řízení. Z dokumentu vystřihl nadpis a datum a zveřejnil pouze odstavec, na němž je vyjádřen nesouhlas stavebníků a města s poskytováním kopií dokumentace pro územní řízení. Ti jednali v souladu se zákonem, který upravuje postup stavebního úřadu při nahlížení a kopírování dokumentace v průběhu územního řízení ještě před vydáním územního rozhodnutí. Po shromáždění všech podkladů a vypořádání připomínek bylo v prosinci 2012 vydáno územní rozhodnutí, které je od té doby současně zveřejněno na úřední desce Magistrátu města Hradec Králové. Nedávné kroky zastupitelského klubu ZPH vnímám jako neseriózní jednání. Pan zastupitel Hanousek zveřejnil pouze účelově naskenovanou část vyjádření bez data i předmětu a snažil se tak ovlivnit veřejné mínění nepravdivým tvrzením, že město dokumentaci utajuje či nechce zveřejnit.   Jindřich Vedlich, náměstek primátora města Hradec Králové a člen představenstva FC Hradec Králové
Chtěl bych reagovat na besedu v kině Centrál a letitou mediální masáž tzv. odpůrců výstavby Parku Malšovice směrem k obyvatelům města Hradce Králové.
Argumenty a výpovědi,které tam zazněly ze strany pánů Hanouska,Čížka a Vojtíška jsou účelové lži matoucí veřejnost,které člověk znalý tohoto projektu lehce vyvrátí. Slovo jsme však nedostali. Místo toho zjevně vyšinutý moderátor Dohnal hned na úvod označil fanoušky lůzou a pana Řehounka vykázal ze sálu. PaeDr. Vedlich mohl mluvit 6 minut, pak mu dotyčný moderátor vzal mikrofon od úst,nenechal ho dokončit větu a předal ho Hanouskovi. Ten poté mluvil jak dlouho chtěl,bez omezení !!! Taktéž „odborník na emise" z Prahy pan Michal Vojtíšek, který ani nebyl na pozvánkovém letáčku a přišel s půlhodinovým zpožděním, mluvil také jak dlouho chtěl.Bez omezení vstupoval do diskuze během celého večera, jakoby ON byl jejím moderátorem. Jeho doslova stupidní argumenty o měřeních,které jsou 4x vyšší než oficiální čísla, pouze jitřily atmosféru, vyvolávali pobavený smích a pískot. Čížkův projev stál také za to.Absolutně nepřipravený mluvil ani nevěděl o čem. Nakonec z něj vypadlo, že by se obchoďák měl zmenšit, překreslit, aby nebyl tak veliký. Z jeho úst také zazněla největší lež dne, a to, že je obchodní dům vyšší a několikanásobně větší než stadion.Na otázku kolik metrů teda má, nevěděl vůbec nic přesně,vymýšlel si.. Smích vzbudila odpověď,že prý sedm pater !!! A někteří lidé tomu věří !!! Všichni zde přítomní mohli zjistit, že hlavní diskutující ze strany odpůrců o daném tématu vlastně nic přesně neví,protože prý nebyli informováni a nebo že jednoduše LŽOU !!!  Zpruzelý moderátor stále dával slovo po sále rozmístěné partě „svých lidí " a nebo lidem s mentální retardací v požehnaném věku,kteří často blábolili nesrozumitelné požadavky o výstavbě nových parků,kterých se zdá být v tomto městě stále málo ! Já i přes 1,5 hodinové téměř permanentní hlášení slovo nedostal. Přitom jsem předseda organizace, které se výstavba Parku Malšovice přímo dotýká,na rozdíl od ostatních často „přespolních" aktivistů. Naše občanské sdružení totiž na Všesportovním stadionu sídlí a tudíž by mělo být podle mne mezi diskutujícími jako první pozvané.Ale toho se samozřejmě odpůrci před veřejností bojí. My jsme ta veřejnost a uživatelé tohoto prostoru především, jestli to ještě někdo nepochopil. Byla by slušnost nás pozvat a když ne, tak nás nechat alespoň mluvit.
Tady jde ale o ještě trochu něco jiného. O špinavou hru odpůrců a „brzdičů" rozvoje našeho města vůči občanům. Často bohužel i profesionálních, placených konkurencí. Jejich populistická argumentace "jak ochrání naše životní prostředí" a jak jim jde o zdraví spoluobčanů je nebezpečná. Zasahují slabá místa starších lidí a zneužívají duševně zaostalých. Stresují obyvatele v Malšovicích a Malšově Lhotě,kterým stále infikují do hlav lži a bláboly o rakovinových pohromách a kamionové dopravě přes jejich městskou část. Právě takovéto až dětinské argumentace jsou léta zbraněmi dotyčné party v čele se zastupitelem Zárubou ze strany Změna pro Hradec. Že je hanba nefackuje za to, o co se tito ekoteroristé a zhrzení architekti stále dokola snaží ! Projekci vizualizace projektu na besedě nepustili, i když ji měli. Chyběla,proč asi ? Půdorysný pohled by jasně ukázal, jak výborně urbanisticky je celá lokalita řešena. A to, že Stadion je vyšší než obchodní dům a ne obráceně jak tvrdil Čížek,tak nemohlo být vyvráceno. Stadion bude dominantou tohoto prostoru, bude jeho středobodem. Naopak obchodní dům bude pěkně „schován" za ním podél špinavého Gočárova okruhu. Na pozemcích, které jsou nevhodné např. pro bytovou výstavbu a otevřené sportoviště pro jejich blízkost k okraji frekventované silnice.Výstavbou nového obchodního centra se zlepší situace i kolem Futura. Doprava se rozmělní a Dukelská třída nebude tak exponovaná dopravou jako dnes. V roce 2018 bude navíc zprovozněn úsek dálnice R35 Opatovice - Časy. S otevřením tohoto úseku téměř zanikne transitní doprava přes Hradec.Výrazně klesne doprava na Gočárově okruhu, a to více jak o polovinu.Tyto argumenty odpůrci nechtějí slyšet !
Výběrové řízení bylo transparentní,zastupitelé ho odhlasovali,územní rozhodnutí je pravomocně vydáno.Argumenty odpůrců(16 odvolání) se ukázaly i přes jejich maximální snahu jako neopodstatněné. Tak o čem se stále dokola tolik let bavíme ? O záměrném zdržování rozvoje města !!! Místo abychom byli rádi, že vznikne v Hradci Králové nová moderní nadčasová stavba a oslavovali ji,tak má stále donekonečna tato mediální partička hlavní slovo a masíruje veřejnost poplašnými zprávami a bludy své demagogie. Neustále dokola stejnými odvoláními zatěžují úřady a soudy.Všechno záměrně zdržují. V Hradci Králové za 20 let zlikvidovali přes 2000 pracovních míst,investice za miliardy korun a další blokují.Investoři a developeři odešli.Ty peníze a investice už sem nikdo nevrátí a počet obyvatel klesá. To není moc dobrá vizitka pro město a metropoli jakou by většina obyvatel z Hradce Králové chtěla mít. Za chvíli nebudeme mít tímto způsobem ani 90 000 obyvatel. Těmto lidem to je jedno,že chtějí zmařit 2000 pracovních míst v obchodním domě.
Věřím ve slušnou novinařinu a tak Vám pane Fejgle zasílám tento dopis. Věřím, že jste nestranný a dokážete dát slovo i lidem, kteří rádi nakupují v pěkných obchodních domech,mají rádi moderní architekturu a chtějí bydlet ve MĚSTĚ. A ne na VESNICI, kterou se svým přístupem ke všemu novému snaží léta tato parta odpůrců z Hradce Králové udělat.
Věřím, že se jim to nepovede.
Jan Kotouček, hrdý občan Hradce Králové a předseda občanského sdružení VOTROCI 2000 

 

Aktuality

VOTROCI V MOL CUPU PROTI ZLÍNU - 21.11.2017

Ve čtvrtfinále poháru MOL CUP přivítáme obhájce titulu FC Fastav Zlín. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR. Utkání se odehraje v termínu, který určí vzájemná dohoda. Oficiální termín je 28. 2. 2018. Další dvojice: SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava, FK Jablonec . 1.FC Slovácko.

Starší dorost podlehl Příbrami - 18.11.2017

Liga U19: FC HK-Příbram 1:2 (0:2). I přes celozápasovou převahu nedokázali mladí Votroci svého soupeře zdolat. Jedinou branku našeho celku vstřelil v 87.minutě Rajnoch.

KNEJZLÍK SKÓROVALZA U-21 - 14.11.2017

Kvalifikace na EURO U 21 v Itálii Moldavsko vs. ČR 1:3 (1:1), branky za ČR: 15´Provod, 60´Bačo, 71´KNEJZLÍK. Lvíčata si do tabulky připsala další 3 body a po 4 utkáních jich mají 7, což jim zajišťuje průběžné třetí místo za Chorvatskem a Řeckem (oba 5 utkání - 13 bodů

Kalendář

« 11 / 2017 »
Po Út St Čt So Ne
30311234
5
6789101112
1314151617
1819
202122232425
26
27282930123
45678910
Juniorka
A tým

Tabulka Fortuna národní liga 2017-18

1 Slezský FC Opava 16 9 4 3 42:25 31
2 FK Fotbal Třinec 15 9 3 3 22:13 30
3 SK Dynamo Č. Budějovice 15 7 7 1 24:9 28
4 1. FK Příbram 15 8 2 5 24:15 26
5 FK Pardubice 15 8 1 6 20:13 26
6 1. SC Znojmo FK 15 7 3 5 20:24 24
7 FC Hradec Králové 15 5 6 4 20:18 21
8 FK Olympia Praha 15 5 5 4 20:24 20
9 FC MAS Táborsko 15 4 6 11 20:21 18
10 FK Baník Sokolov 14 5 3 6 15:17 18
11 FC Sellier & Bellot Vlašim 14 5 2 7 24:24 17
12 FK Viktoria Žižkov 14 4 4 6 20:22 16
13 FK Varnsdorf 15 3 6 6 19:23 15
14 MFK Vítkovice 15 3 4 8 16:30 13
15 FK Ústí nad Labem 15 3 3 9 16:29 12
16 MFK Frýdek-Místek 15 1 4 10 8:21 11

Spřátelené sportovní kluby v HK