"Devatenáctka" v lize druhá. Ostatní týmy akademie letos také uspěly!

Hlavní partner
Fotbalové akademie FC Hradec Králové

Datum: 13.6.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - U-19, zdroj: admin

Letošní sezónu 2016/2017 prožila Fotbalová akademie FC Hradec Králové ve velkém stylu. Nejstarší devatenáctka skončila na krásném druhém místě, sedmnáctka pátá a šestnáctiletí borci na čtvrtém místě prvoligové tabulky. A když k tomu přičteme čtvrté místo juniorského celku, základ do dalších sezón by měl mít náš klub na vysoké úrovni.

Vezměme to ale vše popořádku. Začneme u těch nejmenších, to znamená u přípravek. Všechny týmy, počínaje sedmiletými fotbalisty, hrají krajský přebor svých věkových kategorií a ve všech skupinách se pravidelně umisťují na předních příčkách. Letos nevyjímaje. Ale o umístění v této věkové kategorii vůbec nejde. „Kluky učíme základním pohybovým a technickým dovednostem. V tréninku se hlavně zaměřujeme na všestranný rozvoj, který fotbalista v budoucnu potřebuje,“ říká Mirza Rahimič, šéftrenér přípravek. Zde však můžeme zmínit alespoň jeden úspěch kategorie do 9 let. Malí reprezentanti černobílých barev nedávno zvítězili ve finálovém turnaji Ondrášovka Cup, což je takové malé mistrovství republiky této věkové kategorie.

V mladších žácích kategorie do 13 let doslova ovládla svoji soutěž a se ztrátou pouhých dvou bodů dokráčela k vítězství ve své soutěži. Dvanáctiletí borci skončili na pátém místě. Ovšem tito borci se mohou chlubit ještě jedním úspěchem. Hráči tohoto týmu, přesněji ročník 2005, převálcovali všechny své soupeře v populárním Mc Donald Cup a z rukou Pavla Nedvěda převzali vítězný pohár a pozvánku na utkání letošního finalisty Ligy Mistrů Juventusu Turín. Zde ještě jednou klukům reprezentující ZŠ Sever GRATULUJEME!

V lize starších žáků U15 skončil náš tým na pátém místě, když po základní části soutěže jim patřila třetí příčka. Mladí Votroci v této sezóně „dojeli“ na neúprosný klíč finálového klání a i přes množství vítězství v dlouhodobé soutěži to na lepší jak páté místo nedalo. O rok mladší „čtrnáctka“ se do posledního kola „prala“ o první příčku. Bohužel ani skvělý finiš a několik zápasů bez ztráty bodu jim na kýžené vítězství nestačilo a svěřenci Ladislava Brože skončili stříbrní.

V kategorii dorostu začněme těmi nejmladšími, šestnáctiletými. Ti si s přechodem z žákovské kategorie poradili velmi dobře a v České lize dorostu skončili na čtvrtém místě se ztrátou pouhých dvou bodů na bednu. Tato věková kategorie během sezóny vychovala hned čtyři reprezentanty, Milana Králíčka, Filipa Firbachera, Jonáše Kneifela a Štěpána Podsadla. Někteří fotbalisté již v průběhu sezóny nahlédli do starší kategorie a nevedli si vůbec zle.

Sedmnáctiletí nakonec skončili na pěkném pátém místě, kdy podzimní část ligy byla lepší té jarní, a to i možná vlivem posunu mladších ročníků výše. Ovšem i zde má FC Hradec Králové bohaté zastoupení v reprezentaci, když Adrian Nemšovský, Daniel Horák, David Doležal, Daniel Finěk a Denny Samko pravidelně oblékají dres se lvíčkem na prsou.

A ve výčtu mládežnických výsledků jdeme do finále. Prvoligový dorost U19 se po několika letech opět vyhoupl na medailové umístění a po 34 kolech skončili svěřenci trenérů Havlíčka a Krejčíka na výborném druhém místě. „Umístění je skvělé a jsem rád, že to nakonec dopadlo na stříbrnou pozici. Kádr šel jednotně za svým cílem a bylo obdivuhodné, jak se hráči dokázali semknout. Jsem rád i za kolegu trenéra Karla Krejčíka, který sezónu tak zvaně dojel i beze mne. Umístění je krásné, ale druhá věc je, vychovat a posunout hráče do prvního týmu. To bylo a je naší prioritou. Zároveň také s koncem sezóny děkuji všem, kdo se okolo nejstaršího dorostu pohybovali a pomohli nám k takto skvělému umístění,“ řekl k druhé příčce v 1. dorostenecké lize kouč Karel Havlíček.