Místo konání: Benátky nad Jizerou, Pohár starosty

:
Souboj o třetí místo:

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 1:2 po penaltách (3:5)
Branky: 45. Chramosta - 77. Malinský. Rozhodčí: Severýn - Kožár, Vít.
Penalty: FK MB - Kateřiňák proměnil, Jánoš neproměnil, Da Silva proměnil, Levin proměnil
FCHK - Krátký proměnil, Jirsák proměnil, Martan proměnil, Malinský proměnil, Schwarz proměnil.

Sestavy: FK Mladá Boleslav: Holec - Křapka (67. Da Silva), Čmovš (61. Jánoš), Král, Keresteš - Přikryl (46. Kateřiňák), Levin, Rada (62. Železník), Fabián (46. Ladra) - Chramosta, Klobása.
FC Hradec Králové: Ottmar - Mudra, Čech, Plašil, Krátký - Zorvan, Schwarz, Jirsák, L. Kraják (72. R. Jukl), Martan - Šípek (37. Malinský).

První půle nabídla pohlednou podívanou, kdy se obě mužstva snažila především o útočné akce. O poznání aktivnější byla Mladá Boleslav, která si vytvořila řadu jasných šancí. Jmenujme například povedenou pumelici Čmovše, ta orazítkovala břevno branky Radima Ottmara. Ještě větší možnost měl boleslavský Klobása, který ve 36. minutě zakončoval již do skoro prázdné brány. V poslední možné chvíli však balon vykopl Fanda Čech. Hradečtí měli největší šanci po pokusu Schwarze, kdy se Malinský ocitl zcela sám před gólmanem Holcem. Ten vytasil bravurní zákrok. Mladá Boleslav se nakonec ujala vedení v samotném závěru prvního poločasu. Individuálně se prosadil Chramosta, 1:0.

I na začátku druhého dějství Mladá Boleslav tlačila. Ovšem Klobása nastřelil pouze tyč a samostatný únik Chramosty neskutečně zneškodnil Radim Ottmar. Hradecký gólman chytil i celou řadu dalších možností. Středočeši mohli litovat svých šancí v 77. minutě, kdy se blýskl Tomáš Malinský a svým lobem vyrovnal, 1:1. O vítězi tedy musely rozhodnout pokutové kopy. Za Votroky všichni uspěli – Krátký, Jirsák, Martan, Malinský, Schwarz. Za Mladou Boleslav neuspěl Jánoš, kterého vychytal Ottmar.

Fotbalisté Hradce Králové tedy na turnaji v Benátkách nad Jizerou získali stejně jako při loňském ročníku třetí místo.

24.6.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové odehráli první dva přátelské zápasy v letní přípravy. Nejprve přišla prohra s Bohemians Praha 1905 a následně remíza s Mladou Boleslaví. Díky vítěznému penaltovému rozstřelu berou Votroci třetí místo. „Odehrály to dnes dvě jedenáctky, i když to pak kvůli zranění nešlo. Někteří hráči tedy měli víc než devadesát minut," začal hodnocení kouč A týmu Karel Havlíček.