Na úvod soustředění Votroci porazili Valašské Meziříčí 2:0

Datum: 9.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Votroci započali svoje letní soustředění v Ústí nad Orlicí. V jeho rámci sehrají čtyři zápasy. Ten úvodní byl na pořadu dnes a za soupeře byl nováček Fortuna MSFL TJ Valašské Meziříčí. V týdnu pak k dvojutkání do Ústí dorazí slovenský FK Poprad, v sobotu pak uzavře soustředění duel proti Jiskře Ústí nad Orlicí.

Trenér Karel Havlíček měl do utkání přichystané dvě sestavy, které se po prvních pětačtyřiceti minutách protočily. S týmem do Ústí vůbec necestoval Igor Súkenník, který narychlo odjel domů na Slovensko z rodinných důvodů a Libor Žondra. Ten se po operaci připravuje s juniorkou. Na lavičku usednul také Radim Ottmar a Milan Černý.

Nováček třetí nejvyšší soutěže se na útulném stadionku představil jako houževnatý soupeř a Votrokům byl po celých devadesát minut rovnocenným soupeřem. Dopředu se sice svěřenci trenéra Jaroslava Vodičky (v devadesátých letech nastupoval za SK Hradec Králové) příliš neprosazovali, ale v defenzivní činnosti rozhodně obstáli.

První poločas se hrál pod vlivem silného větru a Votroci neměli před sebou pouze dobře fungující obranu soupeře, ale také silný protivítr. Hra se tak odehrávala spíše po zemi. Hned v 16. minutě uvolnil na hranici velkého vápna Schwarz naběhnutého Šípka, ale tomu míč před finálním zakončení o milimetry utekl. O pět minut později se pokusil ten samý hráč překonat soupeřova gólmana z dobrých 25 metrů a projektil prosvištěl těsně vedle pravé soupeřovy tyče. Minimum šancí první půle završil po půlhodině hry Schwarz tvrdou střelou ze střední vzdálenosti. Vypálený míč na zadní tyč však vymezený brankový prostor minul.

Do druhého poločasu nastoupila zcela obměněná sestava. Na hřišti zůstal pouze Petr Schwarz, kterého po hodině hry vyměnil Šípek. Hned od úvodního hvizdu také dobře fungovala spolupráce Martan – Pázler. Hradecký střelec se po jednom z průniků rychlonohého Martana nemýlil a v 53. minutě poslal Votroky do vedení, 1:0. Gólu však předcházela Honzova 100% šance, která přišla po přízemní přihrávce od Ládi Marta, když mu míč, zhruba dva metry před zcela odkrytou soupeřovou brankou, přeskočil nastavenou nohu, škoda.

Navýšení skóre přišlo v 68. minutě po rohovém kopu a následném zmatku v soupeřově vápně. Toho využil stoper Nosek a nikoho nenechal na pochybách, že by se mohl mýlit. Propálil vše, co mu stálo, či leželo, v cestě, 2:0. Ve druhém poločase měli Votroci přeci jen výraznější převahu. Soupeř se na dostřel Vízkovy svatyně dostal až v závěru utkání, z čehož vyplynula dobrá příležitost Kirschnera. Nastalou situaci však hradecký gólman se stoperem Noskem vyřešili.

Votroci narazili na soupeře, který předváděl dobře organizovanou hru. Bylo jen škoda, že třeba střely Adama Vlkanovy a v poslední minutě i Marka Plašila skončily pouze na břevně soupeřovy branky. Skóre mohlo být i výraznější.

FC Hradec Králové – TJ Valašské Meziříčí 2:0 (0:0)
Branky: 58. Pázler, 68. Nosek. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Šimek - Valenta, Bednář.

Sestavy: FC Hradec Králové: 1. pol: Lindr – Holeš, Bederka, Mudra, Trávníče – Schwarz, Jirsák – Zorvan,  Miker, Krátký – Šípek.
FC Hradec Králové 2. pol: Vízek – Hašek, Plašil, Nosek, Shejbal – Jukl, Schwarz (65. Šípek) – Martan, Kraják, Vlkanova - Pázler.
TJ Valašské Meziříčí: Rohel – Václavek, Malý, Drozd, Bělíček – Skwarczek, Jurča – Behan, Kirschner, Gregáň - Rapavý.