Počet diváků: 100

FC Hradec Králové 5 FC Hradec Králové
Jiskra Ústí nad Orlicí 1 Jiskra Ústí nad Orlicí
:
Votroci zakončili své soustředění v Ústí nad Orlicí utkáním s domácím celkem TJ Jiskra. Náš realizační tým mohl již využít služeb Františka Čecha, který se zapojil do přípravy bezprostředně po svém návratu z ME kategorie U19 v Gruzii. V každém poločase dostala příležitost jiná sestava, jediným Votrokem, jenž do zápasu nezasáhl, byl Adam Vlkanova, toho trápí drobné zranění.

První pětačtyřicetiminutovka přinesla svižný, bojovný výkon z obou stran. Černobílý výběr byl samozřejmě týmem, který útočil a držel častěji míč. Domácí spoléhali především na rychlé protiútoky. Nutno říci, že jich měli minimum a brankář Vízek nemusel řešit žádnou větší šanci soupeře.

Votroci se do bezprostřední blízkosti branky také nedostávali často, spoléhali spíše na střelbu ze střední vzdálenosti. A právě jedna z takových střel přinesla jedinou branku první půle, když z dobrých 28 metrů vyslal nechytatelný projektil Tomáš Holeš a kulatý nesmysl zastavila až branková síť za zády domácího gólmana Truhláře, 0:1.

Hned o minutu později hlavičkoval po centru Krátkého Shejbal, bohužel těsně mimo. Neujaly se ani tvrdé střely Marka Krátkého, který nejprve ve 23. minutě pálil po pěkném centru Jirky Mikera a o pár minut později jeho jedovka prosvištěla vedle pravé tyčky Truhlářovy branky. Brankou neskončila ani šance Šípka ve 45. minutě, kterého vybídl pěkným centrem Honza Shejbal.
Do druhé poloviny utkání Hradec Králové vystřídal kompletní jedenáctku, která hned začala velmi dobře.

Již ve 49. minutě vyšla osvědčená spolupráce dua Martan – Pázler a druhý jmenovaný navýšil naše vedení na dvoubrankový rozdíl, 0:2. A mohlo být ještě lépe, když o pár minut později opět Martan centroval, Pázler na hraně malého čtverce zakončoval, avšak branku překopl. Vzápětí to byl opět Honza Pázler, jenž obral domácího stopera o míč, ovšem v dobré střelecké pozici ještě nahrál Súkenníkovi, ten sice branku dal, ale pro ofsajd nebyla správně uznána. Neujala se ani šance Martana, kterého po individuální akci vybídl k zakončení Černý. Láďa trefil břevno, od něj se míč odrazil do zad domácího gólmana a pak mimo tyče.

Nemuseli jsme však smutnit, vždyť již v 61. minutě se trefil Honza Mudra a vedli jsme o tři branky, 0:3. O pár minut později si postavil míč cca 25 metrů od branky mladý Michal Trávníček a bezpečně jej z trestného kopu poslal za záda Truhláře, 0:4. Uplynulo jen pár okamžiků a Votroci se radovali již z páté branky. Svůj druhý zásah v utkání zaznamenal Honza Pázler, 0:5.Čestného úspěchu se dočkali ale i domácí, když nepřesnost v naší rozehře využil Pinkava a nádhernou střelou z hranice vápna snížil na 1:5. Protože těsně před koncem vyškrábl skvěle Truhlář pokus Mudry, byla trefa domácího hráče posledním gólovým příspěvkem na branky bohatého střetnutí.

Votroci zakončili soustředění přesvědčivou výhrou. Nyní je čekají dva dny volna a poté se již začnou připravovat na první soutěžní utkání nového fotbalového ročníku. Tím bude pohárový souboj v MOL Cupu, který sehrajeme příští víkend proti vítězi utkání Dvůr Králové nad Labem - Červený Kostelec.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FC Hradec Králové 1:5 (0:1)
Branky: 84. Pinkava - 16. Holeš, 49. a 75. Pázler, 61. Mudra, 70. Trávníček. Rozhodčí: Jelínek – Valenta, Doskočil.

Sestavy:
 Ústí nad Orlicí: Truhlář – Coufal (46. Fikejz), Strnad, Jeníček (46. Kopecký), Langer, Falta, Souček (46. Chalupník), Habrman (46. Slezák), Vaňous (46.Opina), Smejkal (46. Kukla), Nágl.
FC Hradec Králové 1. poločas: Vízek – Holeš, Bederka, Čech, Krátký - Schwarz, Jirsák - Kraják, Shejbal, Miker – Šípek.
FC Hradec Králové 2. poločas: Ottmar – Mudra, Plašil, Nosek, Trávníček – Súkenník, Jukl - Martan, Zorvan, Černý - Pázler.

15.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové v posledním utkání letní přípravy před novým ročníkem zvítězili vysoko 5:1 nad Ústím nad Orlicí. Bezprostředně po utkání jsme požádali o hodnocení trenéra brankářů Karla Podhajského. Ten hovořil například i o zranění mladíka Dominika Haška, který musel předčasně ze soustředění odjet. Karel Podhajský také prozradil, jak je na tom František Čech, jenž se vrátil z ME kategorie U19 v Gruzii.