FC Hradec Králové – FK Poprad 3:1 (0:0)
Branky: 52. Súkenník, 63. Jirsák z PK, 81. Plašil – 77. Šuľa.
Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Krátký, Bederka, Plašil, Trávníček – Kraják, Jirsák – Súkenník, Jukl, Miker – Šípek.
FK Poprad: Deronja – Urbanič, Šuľa, Daško, Ferenc – Viglaš – Apostolyuk, Horondník, Gallovič, Lukáč – Holiš.
Do druhého utkání nastoupila obměněná sestava, která byla tvořena zejména z řad mladých hráčů. Ta byla podpořena zkušenostmi Lindra v brance a v poli Plašila, Krátkého, Jirsáka a Súkenníka. Votroci byli od prvních minut častěji na míči, ale do zakončení se moc nedostávali. Až se ve 33. minutě na své pravé straně rychlostně prosadil Krátký, prudce zacentroval před soupeřovu branku, kde Miker přihrál Trávníčkovi. Jemu však vyběhnutý Deronja slibnou šanci pohotovým zákrokem zneškodnil. Hned vzápětí se prezentoval utěšenou střelou z 15 metrů Krátký. Soupeřův gólman byl opět na místě.
V závěru poločasu se mohli nečekaně prosadit hosté z Popradu. Na dostřel Lindrovy branky se dostal hostující Urbanič, ale Marek Plašil byl proti a vystřelený projektil zablokoval. To, co se nepodařilo během prvního poločasu, to zvládl Igor Súkenník hned v 52. minutě. Dlouhý centr na Krátkého propadl až k naběhnutému Mikerovi, jeho střelu obránce zblokoval a k odraženému míči se dostal náš slovenský záložník. Ten pak propálil vše, co mu stálo v cestě, 1:0. Skóre mohl navýšit také Jirsák, kterému nenápadně rozehrál přímý kop Trávníček, ale zkušený plejer vyběhnutého brankáře neobelstil.

Ovšem čas na reparát pro něho nastal již v 63. minutě po faulu na Mikera v pokutovém území. Nabídnutou standardní situaci již s přehledem proměnil, 2:0. Snížení skóre zařídil necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem hostující Šuľa. Ten si naběhl na dlouhý centr za obranu Votroků a hlavičkou míč doslova propasíroval za záda Jirky Lindra, 2:1. Poslední slovo však měli znovu svěřenci kouče Karla Havlíčka. Na přesný roh Trávníčka si naběhl Plašil a stanovil tak konečný účet utkání na 3:1
Dnes tedy Hradec Králové dvojutkání zvládl vítězně i herně. V obou zápasech diktoval tempo hry a v každé devadesátiminutovce hned třikrát skóroval. Herní soustředění v Ústí nad Orlicí zakončí v sobotu od 10.00 proti domácímu třetiligovému nováčkovi TJ Jiskra Ústí nad Orlicí.

14.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Čtvrteční utkání s Popradem zvládli fotbalisté Hradce Králové herně i výsledkově. Tudíž kouč Karel Havlíček byl v hodnocení spokojený. Připomínáme, že herní soustředění v Ústí nad Orlicí zakončí Votroci v sobotu od 10.00 proti domácímu třetiligovému nováčkovi TJ Jiskra Ústí nad Orlicí.
Jak viděl dvojzápas s Popradem trenér Karel Havlíček?

13.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - Gunny
Votroci sehráli ve čtvrtek v rámci svého ústeckoorlického soustředění dva po sobě jdoucí zápasy, v nichž jim byl pokaždé soupeřem slovenský tým FK Poprad. Obě utkání černobílý balet zvládl vítězně. V tom úvodním, jehož konečné skóre bylo 3:2 v náš prospěch, se dobrým výkonem prezentoval navrátilec ze sokolovského hostování Filip Zorvan. Zakládal útočné akce, vsítil rozdílový gól, několikrát se dostal se soupeřovými hráči do ostrých soubojů i slovních výměn. Bezprostředně po závěrečném hvizdu nám náš ofenzivní záložník poskytl rozhovor.
Střelec Filip Zorvan: Vše už ladíme k soutěžním duelům

13.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci soustředění v Ústí nad Orlicí bylo dnes na pořadu dvojutkání se slovenským FK Poprad. Votroci byli rozděleni do dvou jedenáctek a na každého hráče tak připadlo plných devadesát minut. Proti černobílým se postavil zarputilý soupeř, který je ve své zemi účastníkem druhé nejvyšší soutěže. Ve svých řadách má také Stanislava Šestáka, který prošel například Bundesligou či tureckou Süper Lig.