Počet diváků: 350

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
FC Slovan Liberec 2 FC Slovan Liberec
:
Do druhého utkání lépe vstoupil Slovan, když se již v 6. minutě ujal vedení. O branku se přesnou střelou zasloužil Ondřej Kúdela. Nicméně Votroci se zaskočit nenechali a naopak se vrhli do útoku. Velké problémy liberecké obraně dělal především aktivní Ladislav Martan. Jeho pumelici musel s vypětím všech sil vyrazit brankář Kolář. Po nahrávce Martana zakončoval hlavou také Honza Pázler. Ve 22. minutě se Votroci dočkali vyrovnání, po nahrávce Zorvana vypálil k tyči Vlkanova a bylo to 1:1.

I nadále byli fotbalisté Hradce Králové aktivnějším týmem a ve 39. minutě se po zásluze ujali vedení. Rychlá Akce, která roztleskala ochozy, vznikla po ideální přihrávce za obranu a úniku dvojice Martan, Pázler. První jmenovaný nahrával a pro hradeckého kanonýra již nebyl problém uklidit kulatý nesmysl do zcela odkryté branky, 2:1. Svěřenci kouče Karla Havlíčka předvedli v prvním poločase opravdu sympatický výkon.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky se obraz hry trochu pozměnil. Liberec byl mnohem častěji na míči a z toho zákonitě přicházely brankové příležitosti. Nicméně hradeckou svatyni úspěšně hájil gólman Patrik Vízek. Možná největší možnost měl Breite, ale na Vízka nevyzrál. Naopak. Votroci podnikali bleskurychlé protiútoky a po jednom přišel třetí gól svěřenců Karla Havlíčka. Opět ideálně nahrával Ladislav Martan a Honza Pázler střílel, 3:1.

Slovan se snížení dočkal v 71. minutě, kdy z pravé strany uklidil míč do sítě Breite, 3:2. Ten samý hráč pálil i v závěru v dobré pozici pouze do gólmana Vízka. Rozhodnout mohl definitivně Vlkanova, když již míč směřoval do zcela prázdné branky. Avšak brankář Kolář na poslední možnou chvíli vyboxoval balon na rohový kop. Hradečtí tak i druhé utkáné dovedli do vítězného konce. Kromě testovaného Luzina se v sestavě představil také Ondřej Brokeš z juniorky nebo Michal Trávníček z dorostu.

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 3:2 (2:1)
Branky: 22. Vlkanova, 39. a 69. Pázler – 6. Kúdela, 71. Breite. RozhodčíOrel - Blažej, Kříž. ŽK: Jirsák – Potočný. Počet diváků: 350.

Sestavy: FC Hradec Králové: Vízek – Luzin (15. Brokeš, 77. Trávníček), Nosek, Chleboun, Holeš (68. Hašek) – Vlkanova, Zorvan, Jirsák, Jukl, Martan – Pázler.
FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite – Mikula (87. Baláž), Bosančić, Potočný, Voltr (84. Prokš) – Da Silva (46. Kulhánek).

3.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, Gunny
Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou úspěšný dvojzápas s libereckým Slovanem. V prvním duelu Votroci vyhráli vysoko 4:2 a druhý zápas skončil rovněž vítězstvím 3:2. Podívejte se na krátké rozhovory s brankářem Patrikem Vízkem a autorem dvou branek Igorem Súkenníkem.
Ohlasy po dvojzápase s Libercem - Patrik Vízek, Igor Súkenník

1.7.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové mají za sebou úspěšný dvojzápas s libereckým Slovanem. V prvním duelu Votroci vyhráli vysoko 4:2 a druhý zápas skončil rovněž vítězstvím 3:2. Hradecký lodivod Karel Havlíček tak mohl být dnes spokojený. Kouč se vyjádřil také k testovaným hráčům či k plánu na nadcházející týden. Více najdete v našem rozhovoru.