Počet diváků: 50

1. FK Příbram 1 1. FK Příbram
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

Votroci si v dalším utkání Zimní Tipsport ligy poradili s Příbramí v poměru 3:1, když se o jednu branku postaral v prvním poločase Honza Shejbal a další dva zásahy přidal skvěle hrající Petr Schwarz v půli druhé. Hradečtí byli po celé utkání lepším týmem a ještě neproměnili celou řadu slibných příležitostí. Další duel je čeká v rámci Zimní Tipsport ligy za týden proti Táborsku.

Do sestavy se po zranění vrátil stoper Roman Polom a jako jediný odehrál celé utkání testovaný slovenský obránce Timotej Zahumenský. O jeho budoucnosti se rozhodne pravděpodobně v nejbližších dnech. „Některé momenty dnes měl dobré, něco bylo horší. Sedneme si na to teď s naším sportovním úsekem a vyhodnotíme si, co dál," prozradil na adresu testovaného levého obránce asistent trenéra Bohuslav Pilný.

Úvod dopoledního střetnutí patřil Votrokům, kteří šli již v 8. minutě do vedení. Po rychlém útoku zakončoval pohotově Honza Shejbal, 0:1. Poté se osmělila i Příbram a hned ve 21. minutě z toho bylo vyrovnání. Z pravé strany centroval Pavel Pilík, míč usměrnil za záda Radima Ottmar tentokrát Pilík Tomáš, 1:1. Svěřenci trenérského dua Frimmel, Pilný se však nadále dostávali k brance soupeře a útočník Libor Žondra byl minimálně dvakrát blízko k vedoucímu gólu. Jeho hlavičkové pokusy s vypětím všech sil lapil zkušený Hruška.

Co se nepovedlo Liborovi v první pětačtyřicetiminutovce, tak to napravil v druhém dějství Petr Schwarz. První jeho branka padla po chybné rozehrávce Středočechů, kdy následovala povedená individuální akce Jakuba Šípka, jenž se prosmýkl na levé straně a vybídl Schwarze ke skórovaní, 1:2. Sedmnáctiletý Šípek patřil k nejaktivnějším hráčům, sám si poté vypracoval další dvě velké střelecké možnosti.

„Kuba nahrál na gól, měl tam i další velké šance. Pro nás je to perspektivní hráč, který má předpoklady. Když bude pracovat, tak z něj může být hodně dobrý hráč," pochválil Šípka kouč Pilný. Věrní fanoušci Hradce Králové si na Vyšehradě museli na třetí zásah počkat až do 88. minuty, kdy se po autovém vhazování dostal odražený balon až na kopačky Petra Schwarze, který se příliš nerozmýšlel a z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:3.

Spokojenost s předvedenou hrou i s výsledkem tak po zápase panovala i u trenérského týmu. „Je dobře, že se dnes hrálo v přijatelnějších podmínkách než před týdnem. První půle byla celkem vyrovnaná, v druhé části už jsme byli pohyblivější než soupeř. Vytvořili jsme si poměrně dost šancí, dali jsme dva góly, takže výsledek je pro nás solidní," prohlásil Pilný, a hned vzápětí pokračoval: „Nedostatky tam samozřejmě byly, ale v této fázi přípravy je to logické. Jsou hráči, kteří zátěž snáší lépe. Na můj vkus jsme za stavu 1:2 zapomínali na zadní vrátka a hnali jsme se hodně do útoku. Bylo to ale i tím, že sestava byla ofenzivnější," doplnil na závěr Pilný.

FK Příbram – FC Hradec Králové 1:3 (1:1)
Branky: 21. T. Pilík – 8. Shejbal, 56. a 88. Schwarz. Počet diváků: 50.

Sestavy: 1. FK Příbram: Hruška (46. Boháč) – Holý (70. Januška), Chaluš, Trapp, Divíšek – P.Pilík, Tregler, Květ (70. Krameš), T.Pilík, Rezek (63. Bazal) – Prskalo (46. Linhart).
FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) - Zahumenský, Bederka (46. Polom), Chleboun (46. Nosek), Mudra (46. Plašil) – Janoušek (46. Schwarz), Trubač (46. Krátký) – Shejbal (46. Malinský), Vlkanova (46. Zorvan), Súkenník (46. Šípek) – Žondra (46. Pázler).

14.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Zimní Tipsport liga: Hradečtí porazili Příbram, dvě branky dal Schwarz

Talentovaný Jakub Šípek se na vítězství Votroků nad Příbramí 3:1 v rámci Zimní Tipsport ligy podílel nejen povedeným výkonem, ale také parádní příhrou na střelce naší druhé branky Petra Schwarze. I proto jsme ho požádali bezprostředně po závěrečném hvizdu o krátký rozhovor.
Asistence, dvě velké šance. Jakub Šípek byl proti Příbrami vidět

13.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Druhým zápasem v pořadí, který Votroci odehrají v rámci Zimní Tipsport ligy 2017, je proti týmu 1.FK Příbram. Opět k němu svěřenci trenérů Frimmela a Pilného pocestují na pražské hřiště na Vyšehradě. Duel je naplánovaný na sobotní dopoledne (11.00 hod.) a fanoušek černobílých barev ho může sledovat na TV Tipsport.