Karel Knejzlík
Ladislav Martan
Adam Vlkanova
Jakub Šípek

Dohrávka 10. kola Fortuna národní ligy mezi Hradcem Králové a nováčkem soutěže Olympií Praha se odehrála ve středu 18. ��íjna na pražském Strahově. Utkání nabídlo pohlednou podívanou, řadu šancí a pěkných fotbalových momentů. Po jedné brance se urodilo na každé straně, nejprve se trefil domácí Katidis, z pokutového kopu pak vyrovnával Honza Pázler.

Votroci do utkání nastoupili s vědomím zlepšit důraz a pohyb. To se jim dařilo od prvních minut, ale nutno podotknout, že naráželi na dobře organizovanou obranu v čele s kapitánem Opluštilem. Do dvacáté minuty si hradečtí fotbalisté například připsali šest rohových kopů a několik standardních situací. Jenže z těchto nabídnutých možností nedokázali vytěžit byť slibnou šanci.

Na druhou stranu, v poli měli určitě nad svým soupeřem převahu a hrozili z nebezpečných, dobře prokombinovaných situací. V desáté minutě například navrátilec do sestavy Jakub Šípek našel kolmou přihrávkou naběhnutého Vlkanovu, ale ten v ideální pozici pálil pouze do vyběhnutého Soukupa.

Domácím hráčům se standardní situace celkem dařily. V 17. minutě si nejvýše vyskočil na rohový kop Katidis a na tribuně, kam si našlo cestu 350 diváků, to jen zašumělo. Bývalý řecký reprezentant měl na hlavě gólovou příležitost.

Ale ani hrozba od domácích hráčů z brejků Votroky neodradila od útočné aktivní hry. V 35. minutě si po své pravé straně seběhl Martan a přihrávku do vápna soupeře zvolil něco mezi střelou a centrem. Odražený míč se odrazil do vzduchu a dobře postavený Petr Schwarz zvolil zakončení v podobě tzv. nůžek. Co tomu chybělo, aby se stal hrdinou první půle? Snad centimetry, velká škoda! Díky neproměněným šancím se tak do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Pěkný, rychlý, důrazný a kombinačně povedený fotbal nepolevil ani zkraje druhé části utkání. Hned v první minutě sice padl do domácí sítě gól z kopačky Shejbala, ale pomezní rozhodčí Hock signalizoval ofsajd. Na druhé straně měl velkou šanci domácí Opluštil, a to opět po rohovém kopu. Jeho dorážce opravdu nescházelo mnoho.

V 58. minutě konečně Votroci využili nabídnutou standardní situaci, když si na rohový kop naběhl Shejbal, ale jeho pěkná hlavička, i když poskakovala po brankové lajně, za zády domácího gólmana neskončila. O chvilku později přišly na straně Hradce dvě ohromné šance. Láďa Martan přesprintoval domácí obranu a jeho oblouček jeden z obránců vyhlavičkoval z brankové čáry. Odražený míč, také hlavou, vracel ihned do branky Vlkanova a opět jeden z obránců Olympie odhlavičkoval míč pryč. Nevídaná smůla.

O to větší zmražení pro příznivce hradeckého fotbalu přišlo v 60. minutě. Na precizně zahraný rohový kop si naběhl velmi dobře hrající Georgios Katidis a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:0. Inkasovaný gól však Votroky z míry nevyvedl. Svého soupeře zmáčkli a z toho se rekrutovala v 62. minutě hlavička agilního Shejbala, která orazítkovala tyč. Sudí Severýn však při této akci zaregistroval stažení čerstvě příchozího Honzy Pázlera a odpískal pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný kanonýr Pázler a míč poslal ze svého pohledu k levé tyči Soukupovy branky, zatímco gólman zvolil stranu druhou, 1:1.

Na Strahově se ve středeční dohrávce hrál opravdu velice zajímavý duel s množstvím pěkných fotbalových situací. Šance se střídaly na obou stranách. Olympie hrozila hlavně ze standardních situací a z důrazu ve své hře, Votroci pak z rychlých protiútoků. Jako například v 87. minutě, kdy se za obranu dostal Ladislav Martan a sám před Soukupem nezvolil ideální zakončení. I proto se oba celky rozcházejí dělbou bodů a svěřenci kouče Karla Havlíčka zůstávají nadále na 8. příčce Fortuna národní ligy.

FK Olympia Praha – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 61. Katidis – 69. Pázler z PK. Rozhodčí: Severýn – Kříž, Hock. ŽK: 33. Vopat, 35. Frizoni, 40. Rothe, 65. Žežulka, 82. Liener, 90+1. Katidis – 26. Schwarz, 50. Šípek, 51. Vlkanova. Počet diváků: 350.

Sestavy: FK Olympia Praha: Soukup – Opluštil, Liener, Verner, Rothe – Jukl, Frizoni (76. Dordević), Žežulka, Vopat (87. Bareš) – Katidis, Ruml (90+2. Kuťák).
FC Hradec Králové: Ottmar – Pajer, Nosek, Martan, Vlkanova (82. Miker) – Schwarz, Shejbal, M. Černý, Knejzlík – Bederka, Šípek (68. Pázler).

19.10.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin gunny
Utkání na Strahově, kde Votroci změřili své síly s domácím týmem FC Olympia, nechybělo nasazení, bojovnost, ani napětí až do závěrečného hvizdu. Zápas to byl hodně svižný, útoky obou celků se přelévaly ze strany na stranu tak, jak se oba soupeři snažili strhnout vedení na svou stranu. Naše obranná čtveřice se určitě nenudila. Jistý výkon v jejím středu podal stoper Jiří Bederka.
Jiří Bederka: Nedokázali jsme pohlídat jednu standardku a museli jsme opět dotahovat! Bod je málo!

18.10.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové v dohrávce 10. kola Fortuna národní ligy uhráli na pražském Strahově s Olympiíí remízu 1:1. První branku domácích zařídil Katidis, o vyrovnání se zasloužil z pokutového kopu Honza Pázler. Trenéra Karla Havlíčka po utkání mrzely především neproměněné šance. Jako například v 87. minutě možnost Ladislava Martana, který byl zcela sám před brankářem domácích. Na bezprostřední hodnocení trenéra Havlíčka se můžete podívat níže.
Po většinu hry jsme byli lepším týmem, hodnotí remízu kouč Havlíček

18.10.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Dohrávka 10. kola Fortuna národní ligy mezi Hradcem Králové a nováčkem soutěže Olympií Praha se odehrála ve středu 18. října na pražském Strahově. Utkání nabídlo pohlednou podívanou, řadu šancí a pěkných fotbalových momentů. Po jedné brance se urodilo na každé straně, nejprve se trefil domácí Katidis, z pokutového kopu pak vyrovnával Honza Pázler.
Dělbu bodů proti Olympii zajistil z pokutového kopu Honza Pázler

17.10.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Ve Frýdku Místku Votroci započali tzv. anglický týden. Zítra (18. 10. 2017) je totiž čeká dohrávka 10. kola Fortuna národní ligy s Olympií Praha, v sobotu doma Sokolov (21. 10. 2017, 16.00), následně v úterý 24. 10. 2017 cestují k poháru do Teplic (18.00) a náročný program zakončí pátečním duelem v Ústí nad Labem (27. 10. 2017, 18.00).
Michal Šmarda: Na Olympii musíme hrát dělnicky!

5 Martin Nosek 0 - 90 - - -
22 Jiří Bederka 0 - 90 - - -
9 Jan Shejbal 0 - 90 - - -
2 Adam Pajer 0 - 90 - - -
28 Karel Knejzlík 0 - 90 - - -
6 Jiří Miker 82 - 90 - - -
19 Jakub Šípek 0 - 68 - 50 -