Jakub Šípek
Jan Pázler
Marek Plašil
Libor Žondra

Úvod utkání se nesl ve slavnostním duchu, jelikož zápas proti Příbrami byl posledním, kdy byla v provozu západní tribuna na stadionu v Malšovicích. Ta bude dále uzavřena a postupně demontována. Slavnostního výkopu se tak ujal pan Ladislav Pokorný a Pavel Černý st., tedy legendy královéhradecké historie. To vše za účasti člena představenstva a náměstka pro investice města Hradec Králové pana Jindřicha Vedlicha.

Trenér Karel Havlíček tentokrát vsadil na rozestavení 4-4-2, kdy se do sestavy vrátil Petr Schwarz. Na hrotu se pak objevilo útočné duo Žondra, Pázler. Pondělní střetnutí začalo pěkně zostra. Už ve 3. minutě vypálil pořádnou jedovku příbramský Fantiš a Radim Ottmar si připsal první zásah. Na druhé straně se blýskl povedeným centrem mladík Šípek, ale Martan míč do branky zasunout nestačil.

V 7. minutě přišla první branka duelu a bohužel padla do hradecké sítě. Po akci na jeden dotek se rozhodl vystřelit hostující Karsten Ayong, jeho pokus mířil přesně ke vzdálenější tyči, 0:1. Hned vzápětí mohlo přijít vyrovnání. Knejzlík centroval pohotově z levého křídla a mladík Šípek zakončoval těsně nad.

Ve 14. minutě opět zatopil hradecké obraně agilní Ayong, jeho pumelice měla gólové parametry. Naštěstí projektil srazil jeden z bránících hráčů na rohový kop. O pět minut později to vypadalo s Votroky ještě o poznání hůře. Po skvěle zahraném rohovém kopu od Rudolfa Skácela se nejvýše vyšplhal Kodr a poslal balon nechytatelně k tyči, 0:2. Hradečtí si za celý první poločas nevyprodukovali přímou střelou na branku. Ba naopak, po závaru v pokutovém území domácích střílel Květ, kulatý nesmysl ovšem mířil mimo.

Na nepříznivý stav reagoval kouč Karel Havlíček v poločasové přestávce hned dvojím střídáním, odešel Žondra a Plašil, naopak na hrací plochu vyběhl Martin Nosek a Milan Černý. Celkový obraz hry se ve prospěch Votroků zlepšil, což dokládala například možnost Jakuba Šípka nebo přízemní rána Adama Pajera, na kterou nejprve nedosáhl Pázler a následně ve skluzu ani Šípek. Velká škoda!

V 66. minutě se prezentoval prudkým pokusem střídající Milan Černý, hostující brankář Boháč však zasahovat nemusel. Stejný hráč vyslal z vápna projektil i v 78. minutě, leč uprostřed branky si vše zkušeně pohlídal příbramský Boháč. Středočeský celek se postupem času stále více soustředil na poctivou defenzivu a fotbalisté Hradce Králové se jen těžko dostávali k přímému ohrožené hostující branky. Velký tlak vůbec nepřicházel.

I proto se nakonec necelá tisícovka diváků ani jednoho gólu v brance Příbrami nedočkala. Hradec Králové tak po čtyřech utkáních musí skousnout prohru 0:2. Loučení se západní tribunou tak nabralo smuteční ráz.

FC Hradec Králové – 1. FK Příbram 0:2 (0:2)
Branky: 7. Ayong, 19. Kodr. Rozhodčí: Mikyska – Ratajová, Vlasjuk. ŽK: 62. Šípek, 86. Martan – 35. Tregler, 63. Květ. Počet diváků: 934.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Pajer, Čech, Plašil (46. Nosek), Knejzlík – Šípek, Zorvan, Schwarz (77. Shejbal), Martan – Žondra (46. M. Černý), Pázler.
FK Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Zápotočný, Kodr – Květ, Danoski (59. Tarczal) – Grajciar, Jandera (85. Kilián), Fantiš – Ayong (77. Černý).

27.9.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin gunny
Před televizními kamerami se odehrála pondělní dohrávka devátého kola FNLigy, ve které domácí Hradec Králové přivítal v souboji ex-ligových celků Příbram. Zápas, orámovaný akcemi „Víkend otců“ a „Bagry vyjely na Malšák“ se našemu týmu herně nepovedl. Již po první dvacetiminutovce svítilo na ukazateli skóre smutných 0:2, a až do závěrečného hvizdu se na tom nic nezměnilo. Po utrápené hře neměli Votroci po utkání mnoho chutí k rozhovorům a s hlavami sklopenými k zemi spěchali do kabiny. Mladý stoper František Čech se však u našeho mikrofonu zastavil, a byť i jemu byl na očích vidět smutek, podělil se s námi o bezprostřední dojmy z utkání.
Fanda Čech: Musíme Příbram ze sebe setřást a připravit se na Olympii

25.9.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Votrokům se utkání 9. kola Fortuna národní ligy s exligovou Příbramí vůbec nepovedlo. Středočeský celek si po zásluze odváží všechny body za výhru 0:2, když se v prvním poločase trefil Ayong a Kodr. Votroci si vytvořili jen sporadické množství šancí. Na pozápasové tiskové konferenci hodnotil utkání tradičně za domácí trenér Karel Havlíček a za hosty Josef Csaplár.
Karel Havlíček na konferenci: Dostali jsme strašně laciné branky

Zasloužená prohra o dvě branky. Příbram byla nad síly Votroků

24.9.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 9. kola Fortuna národní ligy se na Malšovickém stadionu představí týmy, které ještě loni nastupovaly v první lize. Celek Příbrami je aktuálně na devátém místě a na Votroky ztrácí čtyři body. Pondělní duel, jenž začíná od 17.00 hodin, bude také ve znamení Víkendu otců a historického bourání západní tribuny. Buďte u toho s námi!
V pondělí čeká na Votroky dohrávka 9. kola. Přijede Příbram!

5 Martin Nosek 46 - 90 - - -
25 Marek Plašil 0 - 46 - - -
26 František Čech 0 - 90 - - -
9 Jan Shejbal 77 - 90 - - -
2 Adam Pajer 0 - 90 - - -
28 Karel Knejzlík 0 - 90 - - -
19 Jakub Šípek 0 - 90 - 62 -
15 Libor Žondra 0 - 46 - - -