(1 - nejlepší, 5 - nejhorší).

1 2 3 4 5
Filip Zorvan
Adam Vlkanova

K druhému zápasu Fortuna národní ligy Votroci zajížděli do kraje vína a okurek. Domácí Znojmo mělo po prvním kole na svém kontě jeden bod za remízu s Příbramí, stejně tak svěřenci trenéra Havlíčka. Ti chtěli v pátečním podvečeru získat zpět body, které smolně ztratili v domácím prostředí v utkání s Táborskem. Což se po výhře 1:3 povedlo na jedničku, skvělý obrat v druhém poločase řídil především Honza Pázler. Svou druhou branku v této sezoně zaznamenal také Petr Schwarz.

Celý první poločas se hrál více jak vyrovnaný duel. Fotbalisté Hradce Králové sice měli opticky více ze hry, ale bohužel pouze po soupeřovo vápno. Do toho jakoby se fotbalisté v bílých dresech báli vkročit. Domácí borci měli ze svého soka v úvodu trochu respekt a do útoku se osmělovali jen zřídkakdy.

Vzrušení na hřišti tak přišlo až ve 21. minutě. Nejprve se do slibné střelecké příležitosti u branky Znojma dostával Honza Pázler, ale jeho střelecký pokus jeden z domácích obránců zablokoval. Odražený míč se dostal k Martanovi, který však o míč v souboji s domácím hráčem přišel. K němu se dostal Javůrek, před hradeckým vápnem si míč ťukl s Šamánkem, který mu vrátil. A aktivní Javůrek následně z hranice vápna zamířil přímo pod víko Ottmarovy branky, 1:0.

Příležitost k vyrovnání měl hradecký Pázler hned ve 32. minutě. Obrovskou chybu v rozehrávce domácího týmu vystihl Vlkanova, který ve středu hřiště vybídl ke skórování právě šestadvacetiletého kanonýra. Ten nejprve dobře obešel navrátivšího se hráče Znojma, avšak poté nechal vyniknout jen vyběhnutého Veselého, který excelentním zásahem míč vyrazil. Hradečtí přesto mohli z této akce vytěžit branku, protože se k dorážce dostal ještě Filip Zorvan, ale ten poslal balón jen nad břevno.

Co nevyšlo Votrokům v prvním poločase, to napravili hned ze začátku toho druhého. A to hned v jedné jediné minutě. V padesáté druhé! Nejprve síť rozvlnil agilní Honza Pázler z přímého kopu, 1:1. A hned z rozehrání se k míči dostal Láďa Martan, přihrál dobře naběhnutému Pázlerovi. Ten ale ve vyložené pozici trefil pouze vyběhnutého Veselého v brance Znojma. K dorážce se však nečekaně dostal dobíhající Schwarz a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Obrat v utkání tak byl během šedesáti vteřin na světě, 1:2.

A přišly další hradecké šance. Například Plašil po rohovém kopu nechal po svém „voleji" vyniknout gólmana Veselého, stejně jako Schwarz po dobře mířené střele k tyči. Znojmo se do hry dostalo opět až po nějakém čase. Přesněji Javůrek měl v 66. minutě šanci srovnat, ale jeho křižná střela na zadní tyč skončila jen těsně mimo.

A znova Hradec. Zorvan si krásně v 72. minutě naběhl za obranu Znojma, pohrál si jak s domácím bekem, tak i s gólmanem, ale jeho střela vypuštěná pravou nohou jen těsně minula zadní tyč Veselého svatyně. Škoda, Mohlo být o osudu utkání rozhodnuto již daleko dříve. Ale Hradec má přece Honzu Pázlera. Ten se chvíli na to postavil opět k přímému kopu a podruhé v zápase rozvlnil soupeřovu síť, 1:3.

Po těchto dvou direktech se již domácí mužstvo nezvedlo. Výběr kouče Karla Havlíčka tak ve druhém dějství Fortuna národní ligy dokráčel třemi góly pro tři body a pozval tím nejlepším možným způsobem všechny diváky na blížící se derby s Pradubicemi, které je na pořadu v pondělí 14. srpna od 18.00 hodin na Malšovickém stadionu.

1. SC Znojmo – FC Hradec Králové 1:3 (1:0)
Branky: 21. Javůrek – 52. a 74. Pázler, 52. Schwarz. Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Vlasjuk. ŽK: 36. Urbančok, 64. Javůrek, 67. Lacko, 73. Malár – 34. M. Černý, 41. Pázler, 67. Zorvan. Počet diváků: 1510.

Sestavy: 1. SC Znojmo FK: Veselý – Svozil, Cihlář, Šamánek, Malár – Helísek, Lacko, Teplý, Javůrek (81. Štrombach) – Urbančok (62. Hladík), Njire (82. Cheredea).
FC Hradec Králové: Ottmar – Černý (82. Mudra), Bederka, Plašil, Shejbal – Schwarz, Jirsák - Martan, Zorvan, Vlkanova (84. Súkenník) - Pázler (75. Žondra).

7.8.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - Gunny
V obou doposud odehraných duelech patřil k nejlepším hráčům Votroků z hostování se navrátivší Filip Zorvan. I díky jeho výkonu dokázal černobílý královéhradecký balet otočit po přestávce duel s domácím Znojmem. Důležitou vyrovnávací branku vsítil Pázler z trestného kopu, kterým byl potrestán faul právě na Filipa Zorvana. Po utkání ve městě vína a okurek nám „Zorvi“ odpověděl na několik otázek.
Filip Zorvan: Teď musíme postoupit v poháru a pak všichni na derby!

5.8.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Přinášíme vám další ohlasy pátečního duelu ve Znojmě, ve kterém Votroci získali tři body. Útočník Honza Pázler, jenž se hned dvakrát zapsal do střelecké listiny, patřil ke klíčovým hráčům. Stejně tak Petr Schwarz, jenž zařídil branku na 2:1. Na rozhovor s oběma hráči se můžete podívat níže.
Výhra je nejlepší pozvánkou na derby, shodují se Schwarz s Pázlerem

Důležitá výhra Votroků! Kouč Karel Havlíček byl bezprostředně po páteční duelu spokojený, jeho svěřenci díky zlepšenému výkonu ve druhé půli dokázali otočit vývoj utkání. Dvakrát se trefil Honza Pázler a jednu trefu přidal Petr Schwarz. Nicméně jak sám trenér Havlíček v rozhovoru přiznal, o poločase musel v kabině zvýšit hlas. Více se dozvíte v hodnocení:
Kouč Karel Havlíček hodnotí výhru ve Znojmě

4.8.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Hradec otočil utkání ve druhé půli, Honza Pázler se trefil dvakrát

3.8.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Ve 2. kole Fortuna národní ligy zajíždí fotbalisté Hradce Králové do Znojma, kde poměří síly s místním 1. SC. Hradečtí minulý týden doma pouze remizovali s Táborskem, a proto mají nyní jasný cíl. Odvézt si z jižní Moravy body! Utkání začíná v 19.30 na Městském stadionu v Horním parku.