16. kolo - FC Hradec Králové vs. FK Teplice

Místo konání: Malšovický stadion, Hradec Králové

FK Teplice 2 FK Teplice
:

16. kolo - FC Hradec Králové vs. FK Teplice 3:2 (1:1)
Poslední podzimní utkání přineslo atraktivní fotbal a zisk tří bodů
V sychravém počasí se na Malšovickém stadionu odehrál fotbal lahodící oku diváka. Pět branek, spousta šancí a vítězství pro Hradec Králové.
Úvod utkání byl z obou stran opatrný a hra nabídla pouze několik nepřesností. To se však nedá říct o šanci domácích v 11. minutě, kdy se po povedené přihrávce Janouška vysunul Pavel Černý, který dal míč pod sebe a nabídl slibnou příležitost osamocenému Dvořákovi, jeho zblokovanou střelu však teplická obrana v čele s brankářem Grigarem zlikvidovala. Mužstvo FC Hradec Králové začalo získávat územní převahu, z čehož pramenily hned dva rohové kopy, ovšem pro hostující celek nebezpečí naznamenaly.
Studená sprcha pro výběr Václava Kotala přišla z čista jasna v 17. minutě, kdy se na malém vápně prosadil bosenský ostrostřelec Aidin Mahmutovič a poslal tak Teplice do vedení, 0:1. Hradečtí se snažili o brzkou odpověď, avšak jejich snažení brzdila častá nepřesnost. Ve 29. minutě zatrnulo drtivé většině z 2890 diváků, když se po přihrávce Keriče dostal k brankové příležitosti střelec první branky Mahmutovič a zhruba o pět desítek centimetrů minul branku Koubka.
O šest minut později předvedli votroci povedenou akci, jejímž výsledkem bylo vytoužené vyrovnání. Vše to začalo u záložníka Janouška, jenž přihrávkou našel na pravé straně schovaného Marka Plašila a ten neměl problém střelou na přední tyč srovnat stav utkání, 1:1.
Vyrovnávací branka vlila novou krev do Kotalova týmu a od vedoucího gólu chybělo opravdu málo. Ve 44. minutě vznikl před brankou Teplic obrovský závar, ale jak hlavička Hochmeistera, tak střela Plašila za brankovou čárou neskončila, i proto se po první půli rozešly oba celky nerozhodně.
Na začátku druhého poločasu měli častěji míč na svých kopačkách domácí fotbalisté, ale žádnou brankovou příležitost si nevytvořili. V 54. minutě byli diváci svědky obrovské hrubky zkušeného zadáka Milana Fukala, kterému se nepovedla malá domů brankáři Koubkovi a míč do zcela prázdné brány doklepl teplický Čajič, 1:2. Radost Teplic však trvala pouhé tři minuty. Černý prodloužil roh na zadní tyč, tam číhal Fukal a rybičkou dorazil míč do odkryté brány, 2:2. Pro šestatřicetiletého obránce to byl nejlepší způsob, jak odčinit předchozí minelu.
Hradec Králové se vrhnul do útoku a to přineslo své ovoce již v 67. minutě. Mladík Zelený svým povedeným rohovým kopem našel hlavu Pavla Dvořáka a ten rozpoutal mezi fanoušky na tribunách obrovskou salvu veselí, 3:2.
V této části utkání se hrál opravdu pohledný fotbal, šance střídala šanci. Například v 73. minutě vychytal skvěle brankář Koubek teplického Vondráška nebo v minutě 81., kdy se agilní záložník Jaroslav Zelený řítil sám na svatyni Grigara, ale branku se mu trefit nepodařilo.
Na góly bohaté střetnutí tedy skončilo důležitým vítězstvím FC Hradce Králové nad celkem FK Teplice 3:1.
Sestava: FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Fukal, Hochmeister, Pávek – Fischer (90. Rezek), Janoušek, Zelený, Černý – Štěpán (62. Klapka), Dvořák (87. Jandík).
FK Teplice: Grigar – Siva (74. Ježdík), Lukáš , Smejkal, Rosa – Vůch, Ljevakovič, Čajič (80. Vachoušek), Vondrášek – Kerič, Mahmutovič (86. Mahmutovič).
Branky: 33. Plašil, 57. Fukal, 67. Dvořák - 17. Mahmutovič, 54. Čajič. ŽK: 59. Pávek, 67. Fischer, 81. Plašil - 43. Ljevakovič , 55. Rosa. Počet diváků: 2890.

6.12.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V nedělním utkání si Marek Plašil připsal svůj premiérový zásah v černobílém dresu. O půlhodiny dříve skóroval také jeho bratr Jaroslav v dresu Bordeaux.
Rozhovor s Markem Plašilem, střelcem prvního gólu Votroků do sítě Teplic

6.12.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník, Jiří Tůma
Nejzkušenější hradecký fotbalista si v utkání s Teplicemi nejprve vstřelil takřka vlastní gól, vzápětí chybu odčinil vyrovnávacím gólem.
Dokázali jsme podzim napravit, říká Fukal

4.12.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
FC Hradec Králové - FK Teplice 3:2 (1:1)

2.12.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu se hradečtí fanoušci mohou těšit na poslední utkání roku 2011. Do Hradce Králové přijede tým, který se pomalu, ale jistě prokousává do horních pater tabulky.
Votroci v neděli přivítají FK Teplice

Hráčská kabina klubu FC Hradec Králové se rozhodla podpořit aktivity našich nejvěrnějších fanoušků a uspořádala mezi sebou finanční sbírku.
Fanoušci podporují své Votroky - Votroci podporují fanoušky

1.12.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
K rozhovoru jsme pozvali Radka Hochmeistera, který se ještě ohlíží za dvobrankovým vítězstvím v Olomouci, ale již se společně s týmem připravuje na nedělní domácí utkání s Teplicemi.