14. kolo - FC Hradec Králové vs. SK Slavia Praha

Místo konání: Malšovický stadion, Hradec Králové
Počet diváků: 6543

SK Slavia Praha 1 SK Slavia Praha
:

Pod lízátky se odehrál zápas dvou poločasů, první s minimálním počtem šancí na obou stranách, druhý s velkou převahou domácího celku.

Zpočátku utkání se oba týmy spíše oťukávali. První šance přišla až v 22., kdy Poděbradský zacentroval, ale hlavička Pavla Černého skončila vysoko nad. O pět minut později sklepl Pávek Hochmeisterovi a ten z 20 metrů minul. Slavia se k ohrožení hradecké svatyně prakticky nedostala. Až přišla 44. a velká chyba Jirky Janouška. Ten poslal nepřesnou malou domů přímo na kopačky dotírajícího Hlouška, který se probojoval do hradeckého vápna, kde ho chybující Janoušek fauloval. Z nařízené penalty se Pospěch nemýlil a poslal „sešívané“ do vedení 0:1. To byl pro celý stadion šok a každý očekával, co se v druhém poločase stane.

Inkasovaný gól však Votroky správně nabudil a již v 48. Dvořák tečoval Černého střelu po centru Štěpána a srovnal tak průběžný stav utkání na 1:1. V 56. měl šanci Vojtěch Štěpán, ale jeho střelu jeden z obránců tečoval těsně mimo. V 65. Votroci opět rozvlnili slavistickou síť po střele Dvořáka, ale tentokrát jim gól nebyl uznán pro ofsajd. V 85. se prezentoval krásným zákrokem domácí brankář Koubek, ale již před tím se ozvala píšťalka rozhodčího, který hru přerušil pro ofsajd. V poslední minutě mohli přeci jen domácí strhnou vítězství na svoji stranu, ale střídající Schwarz trefil přímo do náruče Čontofalského a nepřímý kop Hochmeistera skončil těsně nad brankou Slavie.

Dnešní utkání, hlavně druhý poločas, se přítomným divákům líbil a jak řekl domácí trenér na pozápasové tiskové konferenci: „Remíza je pro dnešní utkání spravedlivá.“

Sestavy:
FC Hradec Králové: Koubek – Fukal, Hochmeister, Plašil, Poděbradský (71. Zelený) – Fischer, Pávek (86. Schwarz), Janoušek, Černý – Dvořák, Štěpán (83. Jandík)
SK Slavia Praha: Čontofalský – Nitranský, Hubáček, Latka, Hloušek – Trubila, Hurka, Janda, Petrák – Pospěch, Vlček (71. Milutinovič)

Branky: Dvořák - Pospěch (PK), ŽK: Fischer - Latka, diváků 6543

22.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: i dnes - Bohuslav Stehno
Na neuznané branky z postavení mimo hru musí být generální ředitel hradeckého fotbalového klubu Richard Jukl letos obzvláště háklivý. Dvě gólové akce neuznali sudí Hradci už proti Baníku Ostrava, stejně jednali i v případě Dvořákovy šance proti Slavii.
Budu věřit rozhodčímu, že ofsajd opravdu byl, říká hradecký manažer

22.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V nedělním utkání Votroci rozvlnili slavistickou síť v páté minutě druhého poločasu. Nejprve byl za střelce označen Pavel Černý, ale v zápise se objevilo jméno druhého Pavla, a to Dvořáka. Toho jsme také vyzpovídali, jaké to bylo z jeho pohledu utkání a jak viděl sporné momenty, které nedělní duel doprovázeli.
I kdybych míč netečoval, stejně by zřejmě skončil v bráně, říká autor nedělního gólu Pavel Dvořák

21.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
"V poslední době se na hřišti cítím skvěle," říká Pavel Černý, který byl u včerejšího vyrovnávacího gólu se Slavií Praha.
Rozhovor s mužem zápasu Pavlem Černým

20.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pod lízátky se odehrál zápas dvou poločasů, první s minimálním počtem šancí na obou stranách, druhý s velkou převahou domácího celku.
Utkání se Slavií Praha vítěze nepoznalo

18.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
„V neděli nás čeká domácí utkání, kde bychom již chtěli naplno bodovat. Naše situace po domácích ztrátách není záviděníhodná,“ říká k nedělnímu utkání trenér Václav Kotal.
V neděli odpoledne zavítá do Hradce Králové Slavia Praha

16.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po středečním tréninku jsme zašli za Vojtou Štěpánem, se kterým jsme si povídali o blížícím se utkání se Slavií Praha a také o barážových utkáních naší reprezentace a reprezentace Černé Hory.
Zápasy se Slavií vždy beru jako ty lepší zápasy, říká Vojta Štěpán

15.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Nedělní utkání se Slavií Praha je zařazeno mezi rizikové. Tomu budou také odpovídat bezpečnostní opatření, které budou toto utkání provázet. Jednou z největších změn oproti běžnému utkání bude možnost kontroly osobního průkazu fanouška od pořadatele ještě před vstupem na stadion.
Na nedělní zápas si nezapomeňte vzít i průkaz totožnosti, říká hlavní pořadatel

7.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Utkání 14. kola Gambrinus ligy se odehraje díky reprezentační přestávce, oproti původnímu termínu, o týden později, tedy v neděli 20. 11. od 15. 00 hodin.
Utkání FC Hradec Králové - SK Slavia Praha v neděli 20. 11. 2011 od 15. 00 hod.

9 Adam Hloušek 0 - 90 - - -
4 David Hubáček 0 - 90 - - -
34 Kamil Čontofalský 0 - 90 - - -
23 Martin Hurka 0 - 90 - - -
28 Martin Latka 0 - 90 - 34 -
5 Milan Nitrianský 0 - 90 - - -
14 Ondřej Petrák 0 - 90 - - -
8 Petr Janda 0 - 90 - - -