V Edenu Votroci se Slavií prohráli o čtyři branky

Datum: 17.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin, gunny

Chladné velikonoční pondělí postavilo Votrokům do cesty pražskou Slavii, která bojuje s Plzní o ligový titul. Náš tým doznal oproti minulému zápasu jedinu změnu, když se na kraj zálohy vrátil Láďa Martan a na lavičce zůstal připraven Daniel Trubač. Jeho pozici podhrotového záložníka převzal od úvodního hvizdu Milan Černý.

Sešívaní začali velkým náporem, který bohužel také rychle korunovali úvodní brankou, když se po prvním rohovém kopu v utkání prosadil z bezprostřední blízkosti Frydrych – 1:0. Votroci se poté přece jen dostali do hry a několikrát hlavně díky Martanovi a Malinskému dokázali domácí obranu zaměstnat. Z několika povedených centrů do vápna Pavlenky však gólově nezahřmělo. Naopak po čtvrthodině hry musel po dalším rohu Slavie prokázat své kvality Ottmar. Ve 23.minutě zvýšili domácí vedení na 2:0, když se z pokutového kopu, odpískaném po faulu Martana na Zmrhala, prosadil nekompromisní bombou kanonýr Slavie Škoda. Ve 40.minutě se špatně na půlce zorientoval Jirsák, namazal domácím do přečíslení a ti toho bleskově využili, do prázdé branky stanovil poločasové skóre na 3:0 Mingazov. Nutno přiznat, že první půle patřila jasně hráčům v sešívaných dresech. Ti se ujali rychle vedení, které dokázali dalšími dvěmi zásahy navýšit.

I druhý poločas započala náporem Slavia a Radim Ottmar měl plné ruce práce. Votroci byli pod soustředěným tlakem, domácí při ztrátě míče bleskurychle uzavírali cesty vpřed a naše obrana byla vystavena novým a novým atakům soupeře. Do hry se tak Votroci dostali až v 67.minutě Trubačem, který chvíli před tím nahradil Malinského. Mladý záložník rozjel rychlou akci směrem k domácí brance, našel rozběhnutého Pavla Černého a ten tvrdou střelou z hranice velkého čtverce poslal míč k tyči po pravačce Pavlenky. Brankář domácích však výborným zákrokem nepříjemnou střelu vytěsnil na roh, který sešívaní bez problémů ubránili.

Slavistická ofenzivní síla se počtvrté prosadila v 75.minutě. Hůlka ztratil v souboji se Škodou míč, domácí útočník lobem poslal míč do břevna a dobíhající Hušbauer zvýšil na 4:0. Ke konci utkání však taktovku hry převzali hosté, hlavně díky střídajícího Trubače. Například v 83.minutě po pohotovém přistrčení míče od Pázlera poslal krásnou, umístěnou střelu na Pavlenku právě on. Domácí brankář však i tentokrát předvedl skvělou reakci a robinsonádou míč vytlačil. O pár minut později aktivní Trubač vyzkoušel pohotovou střelou Pavlenku podruhé, i tentokrát však vyšel z jejich minisouboje vítězně gólman sešívaného celku. Chvíli před tím střídajícícho Milana Černého domácí fanoušci vyprovodili ze hřiště bouřlivým potleskem. Ještě v nastaveném čase se musel zaskvět Radim Ottmar a pak již rozhodčí Jílek utkání ukončil.

Votroci dnes proti střelecky nejlepšímu týmu soutěže čtyřikrát inkasovali. Výhra domácích je zcela zasloužená. Ti potvrzovali v celém průběhu utkání, že mají výbornou formu a právem bojují o prvoligový titul. Před Votroky je nyní utkání s Libercem, který přivítáme již tuto sobotu 22.dubna, začátek je v 17,00 hod. Vývoj v tabulce velí našemu celku doma bodovat, a to pokud možno naplno.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové   4:0  (3:0)

Branky: 6.Frydrych, 23.Škoda, 40.Mingazov, 75.Hušbauer, Rozhodčí: Jílek – Pelikán, Hájek, ŽK:   59.Barák - 21.Martan

Sestavy: SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Mingazov, Hušbauer (80. Mešanović), Barák (71. Ščuk), Zmrhal (60. Sýkora) – Milan Škoda
FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Martan, Schwarz, Jirsák, M. Černý (85. Súkenník), Malinský (65. Trubač) – P. Černý (74. Pázler).