Počet diváků: 3913

MFK Karviná 4 MFK Karviná
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

Trenérské duo Frimmel, Pilný udělalo oproti poslednímu utkání dvě změny v základní sestavě. Od prvních minut vyběhl na městském stadionu v Karviné Jakub Chleboun a také Tomáš Jirsák. Na straně domácích chyběl z důvodu zranění Jan Šisler, Votroci se v nedělním duelu museli zase obejít bez potrestaného Tomáše Malinského.

Za příjemného jarního počasí začal Hradec aktivně, vypracoval si hned dva rohové kopy, ale k přímému ohrožení domácí branky nedošlo. I dále byl míč častěji na kopačkách Votroků a ve 20. minutě přišla obrovská možnost na vstřelení úvodní branky utkání. Domácím fotbalistům nevyšel ofsajd systém a Dan Trubač se ocitl v samostatném úniku. Sám před Laštůvkou však mířil pouze vedle branky, tohle byla velká škoda!

Bohužel hned o dvě minuty později šla Karviná do vedení. Dressler na pravé straně poslal míč na bránu Radima Ottmara a kulatý nesmysl k překvapení všech skončil v hradecké bráně, 1:0. Studená sprcha pro Votroky. A bylo ještě hůře. Ve 25. minutě vypálil kanonýr Budínský z dobrých 27 metrů, brankář Ottmar vyrazil pokus do břevna a následný smolný odraz znamenal vedení domácích již 2:0.

Karviná byla rázem při chuti, nebezpečná byla především hlavička Wágnera. Fotbalisté Hradce Králové se ale nevzdávali a snažili se o vstřelení kontaktní branky. Pokus Pavla Černého z větší dálky se ještě neuchytil. Nicméně ve 37. minutě krásně odcentroval Ladislav Martan na vzdálenější tyč, kam si zaběhl Honza Mudra a nekompromisně rozvlnil karvinskou síť, 2:1.

I do druhé půle vstoupil lépe Hradec, hned z toho byla další slibná možnost. Povedený centr Chlebouna mohl zakončit v malém vápně Pavel Černý a následně i Milan Černý, Karviná se s velkým štěstím ubránila. V 55. minutě se Votroci dočkali zaslouženého vyrovnání. Opět u toho byl výborně hrající Ladislav Martan, jenž se individuálně prosadil a tvrdou střelou na zadní tyč nedal Laštůvkovi žádnou šanci, 2:2.

Po ztraceném dvoubrankovém vedení se snažila Karviná o rychlou odpověď. Nebezpečné byly především pokusy střelce Budínského, ale hradecká defenziva byla pozorná. V 66. minutě se však přeci jen podařilo svěřencům kouče Jozefa Webera strhnout vedení na svou stranu. Po centru Eismanna sklepl Wágner balon na Kalabišku, který ve skluzu dorazil do hradecké sítě, 3:2.

Skvělé zákroky domácího gólmana Jana Laštůvky byly k vidění o pár chvil později. Nejprve vyrazil dvě střely aktivního Milana Černého, následně do poloprázdné brány zakončoval střídající Vlkanova, ale vytoužené vyrovnání z toho nebylo. Domácí ochozy roztleskal zkušený brankář i v 78. minutě, kdy do protipohybu hlavičkoval Jakub Chleboun, Laštůvka s vypětím všech sil vyrazil. Všechny naděje na bodový zisk Votroků vzaly za své v 89. minutě, kdy se po ose Kalabiška, Wágner prosadil druhý jmenovaný a stanovil tak konečný stav na 4:2.

Hradečtí si tak připisují čtvrtou prohru v řadě a v tabulce zůstávají na sestupové patnácté příčce.

MFK Karviná – FC Hradec Králové 4:2 (2:1)
Branky: 22. Dressler, 25. Budínský, 66. Kalabiška, 89. Wágner – 38. Mudra, 55. Martan. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Boček. ŽK: 68. Jovanović – 24. Jirsák, 84. Mudra. Počet diváků: 3 913.

Sestavy: MFK Karviná: Laštůvka – Jan Moravec, Košťál (79. Weber), Hošek, Eismann – Budínský, Janečka (57. Jovanović) – Dressler, Panák, Kalabiška (90+1. Holík) – Wágner.
FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Chleboun, Hůlka, Mudra – Martan, Jirsák (75. Pázler), M. Černý (81. Žondra), Janoušek, Trubač (72. Vlkanova) – P. Černý.

30.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 26. kola ePojisteni.cz ligy si fotbalisté Hradce Králové připisují další prohru. Tentokrát podlehli Karviné poměrem 4:2. Nic naplat, že po většinu utkání byli aktivnějším týmem, který si vytvořil celou řadu zajímavých šancí. V podobném duchu hodnotili hráči i trenér Milan Frimmel nedělní střetnutí.
Milan Frimmel na tiskové konferenci: Byli jsme lepším týmem, ale bod nemáme žádný

Čtvrtá prohra v řadě: MFK Karviná – FC Hradec Králové 4:2

Sestřih utkání 26. kola ePojisteni.cz mezi Karvinou a Hradcem Králové podle webového portálu iSport.cz:
Videosestřih z prohry Votroků v Karviné

28.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
První liga vstupuje do finále. Samozřejmě vrcholí i boj o setrvání v nejvyšší soutěži a zde se v posledních kolech na Votroky dotáhli jejich pronásledovatelé. Proto nedělní souboj v Karviné bude pro hradecký fotbal z hlediska záchrany hrozně důležitý. Boj o prvoligové body mezi MFK Karviná a FC Hradec Králové začíná v 17.00 hodin.
26. kolo e.Pojisteni.cz ligy: Votroci zajíždí do Karviné

27.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Poslední dubnový den Votroci míří do Slezska. Od 17.00 hodin je na svém novém stadionu přivítá tým MFK Karviná, nováček, stejně jako náš tým, letošní fotbalové ligy. Na rozdíl od Votroků však mančaft okolo Jozefa Webera úvodní sezónu mezi elitou prožívá v klidných vodách s 29 body. To svěřenci trenérů Frimmela a Pilného budou hrát takříkajíc o bytí a nebytí. Jak utkání vidí Bohuslav Pilný?
Bohuslav Pilný: Do Karviné se jedeme porvat o co nejlepší výsledek.

26.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Příznivci černobílých barev si mohli o uplynulém víkendu, přesněji před utkáním Votroků s Libercem, zasoutěžit. Stačilo jen tipnnout, kolik branek během devadesáti minut padne, v jakém úseku zápasu se bude kopat v pořadí třetí roh a kdy padne první žlutá. Soutěž tentokrát doznala dvou výherců a dvou tipérů, kteří obsadili druhé místo. Nyní je již připravena soutěž na následující víkend, na utkání MFK KARVINÁ - FC HRADEC KRÁLOVÉ.