Jan Mudra 4,08
Jiří Janoušek 4,17
Marek Plašil 4,50

Hlasujících: 12
V sestavě Hradce Králové se hned od prvních minut objevil v základní sestavě Adam Vlkanova, Jan Mudra a také Petr Schwarz. Naopak na lavičku usedl Honza Pázler nebo Tomáš Malinský. Ačkoliv měli Votroci v prvním poločase minimálně dvě slibné možnosti, tak branky střílela pouze Plzeň. Postupně se trefil Hejda a Krmenčík. Navíc ve 43. minutě si vlastní branku vstřelil Chleboun. Ve druhém poločase přidal čtvrtou branku opět Krmenčík a v 83. minutě upravil stav na 4:1 Schwarz.

V úvodu utkání se k první větší možnosti probojovali domácí, když se po hezké kombinaci dostal k tvrdé ráně z úhlu Řezník, ale Radim Ottmar byl pozorný a nadvakrát míč chytil. I Votroci byli aktivní, což dokumentoval třeba nepřesný pokus Žondry. O pořádné vzrušení v plzeňské obraně se postaral v 17. minutě Petr Schwarz, který přímo z rohového kopu zkusil prostřelit brankáře Kozáčika. Ten s velkými problémy vyškrábl balon nad břevno.

První velkou šanci na úvodní branku utkání měla Plzeň ve 30. minutě. Domácí Kopic ideálně našel v pokutovém území zcela volného Krmenčíka, jenž levačkou z první vysoko přestřelil. Viktoria v této části střetnutí tlačila a o minutu později šla zaslouženě do vedení. Přímý kop rozehrál Petržela přímo na hlavu stopera Hejdy, který nechytatelně prostřelil gólmana Ottmara, 1:0. Vzápětí mohl Hradec vyrovnat díky aktivnímu Schwarzovi, který vypálil jedovatou pumelici přímo z otočky. Brankář Kozáčik vytasil pohotový zákrok a na zemi tuto šanci zneškodnil.

Ve 40. minutě to bylo bohužel již o dvě branky. Přetažený centr reprezentanta Petržely vrátil do malého vápna Kopic, kde kulatý nesmysl uklidil do brány Krmenčík, 2:0. Avšak to nebylo do konce první půle všechno. Ve 43. minutě plzeňský Kopic vrátil opět míč před bránu a tam si ho nešťastně vrazil do vlastní sítě Jakub Chleboun, 3:0. To byla studená sprcha pro hradecké!

I na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky byla Plzeň tím aktivnějším a lepším týmem. Hned v 52. minutě vyškolil hostující obranu Krmenčík, jeho následný pokus rozvlnil síť Radima Ottmara počtvrté, 4:0. Hradečtí se připomněli po úniku střídajícího Tomáše Malinského, jenž vypálil pohotově z dobrých dvaceti metrů, Kozáčik s problémy vyrazil. Další vlastní branku si Votroci dali málem po centru Řezníka a odrazu od Janouška, Ottmar s pomocí břevna pátý gól nepřipustil.

Svěřenci kouče Romana Pivarníka drželi v další fázi míč na svých kopačkách a celkové tempo hry výrazně upadlo. Hosté se do ohrožení plzeňské svatyně vůbec nedostávali a naopak byla to plzeňská Viktoria, která bavila publikum technickou podívanou. V 80. minutě byl blízko gólu také Poznar, ale v pádu nezakončil vůbec přesně. V 83. minutě se Votroci přece jen dočkali čestného úspěchu. Tomáš Malinský rozehrál pohlednou akci z levé strany, následně vybídl Plašila a jeho patičku tečoval Petr Schwarz, 4:1.

V samotném závěru ještě nebezpečně hlavičkoval domácí Ďuriš, ale skóre nedělního zápasu se již neměnilo. Hradec se tak s deseti body usadil na desátém místě tabulky ePojisteni.cz ligy.

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 4:1 (3:0)
Branky: 31. Hejda, 40. a 53. Krmenčík, 43. Chleboun vlastní – 83. Schwarz. Rozhodčí: Proske – Antoníček, Melichar. ŽK: 7. Hořava, 17. Krmenčík – 5. Mudra, 26. Chleboun. Počet diváků: 9393.

Sestavy: FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Petržela (71. J. Kovařík), Hořava (59. Hrošovský), Hromada, Kopic – Krmenčík, Poznar (81. Ďuriš).
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra (69. Polom) – Schwarz, Janoušek – Martan, Vlkanova (85. Zorvan), Trubač (62. Malinský) – Žondra.

4.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
I když Votrokům zápas na půdě úřadujícího mistra z Plzně výsledkově, ani v první části zápasu herně, nevyšel, určitě jedno pozitivum fanoušek na utkání najde. Tím byl výkon Tomáše Malinského, který do zápasu zasáhl od 62. minuty, kdy střídal Dana Trubače. „Šel jsem na hřiště půl hodiny před závěrem a snad se mi výkon povedl, i když bych ho vyměnil za lepší výsledek,“ řekl po utkání Tomáš, kterého tentokrát trenéři využili až jako střídajícího „žolíka“.
Škoda, že jsme na góly nedokázali střelecky zareagovat dřív, říká pár dní po duelu s Plzní Tomáš Malinský

3.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Podívejte se na včerejší tiskovou konferenci po utkání s Plzní, kde duel hodnotí trenér Hradce Králové Bohuslav Pilný. Domácí Viktoria zvítězila vysoko 4:1. Postupně se trefil Hejda a Krmenčík, ve 43. minutě si vlastní branku vstřelil Chleboun. Ve druhém poločase přidal čtvrtou branku opět Krmenčík a v 83. minutě upravil stav na 4:1 Petr Schwarz.
Záznam tiskové konference po nedělním utkání s Plzní

Na fotbalisty Hradce Králové čeká nyní reprezentační pauza, kdy další utkání přijde v sobotu 15. října proti pražské Slavii. I o tom hovořil bezprostředně po utkání v Plzni, kde Votroci prohráli vysoko 4:1, záložník Petr Schwarz. Ten svým prvním gólem v letošní sezoně ePojisteni.cz ligy zajistil alespoň čestný úspěch černobílých.
Petr Schwarz: Reprezentační pauza nám pomůže, na Slavii se důkladně připravíme

2.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Zápas v Plzni se zlomil ve druhé polovině prvního poločasu, kdy domácí dokázali vstřelit hned tři branky v krátkém časovém sledu. Nejprve se hlavou prosadil Hejda, poté z malého vápna Krmenčík a třetí branku si dal Jakub Chleboun vlastní. Ve druhé části se již spíš utkání dohrávalo a po jedné brance se zadařilo na obou stranách. Votroci tak nezlomili špatnou sérii s Viktorií Plzeň a opět prohráli vysoko 4:1.
Bohuslav Pilný hodnotí utkání s Plzní: Z prohry se můžeme jen poučit!

2.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Votroci v Plzni inkasovali čtyři branky, čestný úspěch zařídil Schwarz

30.9.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V 9. kole ePojisteni.cz ligy se fotbalisté Hradce Králové představí na půdě třetího celku tabulky. FC Viktoria Plzeň bude velkým favoritem, ale Votroci neskládají zbraně a pokusí se využít především náročného programu domácích. Zrodí se překvapení? Odveze si Hradec cenné body? Pojeďte do Plzně a buďte u toho s námi! Utkání v plzeňské Doosan Aréně začíná v neděli ve 20.00 hodin.
Hradečtí zajíždí v neděli do Plzně, překvapí Votroci favorita?

2 Jakub Chleboun 0 - 90 - 26 -
23 Jan Mudra 0 - 69 - 5 -
28 Roman Polom 69 - 90 - - -
15 Libor Žondra 0 - 90 - - -
3 Ladislav Martan 0 - 90 - - -
16 Petr Schwarz 0 - 90 83 - -
27 Daniel Trubač 0 - 62 - - -
8 Adam Vlkanova 0 - 85 - - -