Ladislav Martan
Petr Schwarz
Jan Mudra
Jakub Chleboun

Oproti poslednímu utkání v Plzni se do základní sestavy vrátil Tomáš Malinský a také Roman Polom. Do sobotního duelu lépe vstoupila Slavia, když šla do vedení zásluhou Škody. V závěru prvního poločasu nevyužil Hradec několik slibných možností na vyrovnání. Ve druhé půli se prosazovali opět jen hosté, gól zaznamenal Zmrhal a také Barák.

Od prvních minut byli hosté z Prahy častěji u míče a aktivně ohrožovali branku Radima Ottmara. První větší možnost přišla po centru reprezentanta Zmrhala, hlavička Mingazova mířila jen těsně nad. V 9. minutě zahrozil Bořil, ale Jakub Chleboun zkušeně srazil míč na rohový kop. Velmi nebezpečná byla situace i po pasu aktivního Baráka, ale Hušbauer v ideální pozici vysoko přestřelil.

První šance Votroků byla k vidění po standardní situaci, kdy Holeš trkl balon těsně vedle levé tyče. Ve 23. minutě se vedení ujala pražská Slavia a nutno podotknout, že branka to byla velmi laciná. Kuba Chleboun chtěl dát malou domů, ale kulatý nesmysl netrefil dobře a dotírající Škoda přeloboval brankáře Radima Ottmara, 0:1.

Slavia byla při chuti a druhá trefa visela v této doslova na vlásku. Střelec úvodní branky Milan Škoda našel vybídl úplně volného Baráka, před kterým se otevřela zcela prázdná brána. Jeho střelu však v poslední možné chvíli, na brankové čáře vykopl Chleboun! Poté se do hry více dostal i Hradec Králové a hned z toho přišlo několik zajímavých šancí. Vedle tyčky pálil například Žondra, hodně slušná byla i střela Jirky Janouška, ale Pavlenka byl pozorný. Závěr první půle patřil jasně svěřencům koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela.

Jak první poločas skončil, tak druhá pětačtyřicetiminutovka začala. Do hry naskočil Honza Pázler a hned vybídl ke krásné pumelici Tomáše Malinského, jenž střílel z první. Jiří Pavlenka ukázal pohotový zákrok a hbitě zasáhl. Paradoxně mohlo udeřit na straně druhé. Škoda centroval na zadní tyč, kde byl Frydrych a vyslal povedenou střelu. Radim Ottmar však vytasil famózní zákrok a s pomocí tyče udržel nadějný výsledek.

Hradečtí se nevzdávali a strážce hostující svatyně měl znovu plné ruce práce. Tentokrát se pokusil o vyrovnání zpoza vápna Adam Vlkanova, Pavlenka vytáhl míč na rohový kop. Z něho se již zakončit Votrokům nepodařilo. V 72. minutě slavistický Hušbauer vybídl na malém vápně Zmrhala, jenž s přehledem rozvlnil domácí síť, 0:2. O tři minuty později zavládl na zaplněných tribunách stadionu v Malšovicích ještě větší smutek. Švento posunul na levém křídle na Baráka, jenž prudkou střelou zajistil třetí gól sešívaných, 0:3. I přes velkou závěrečnou gólovku v podání Zmrhala, který pálil prudce k tyči, se stal stav 0:3 také tím konečným.

FC Hradec Králové – SK Slavia Praha 0:3 (0:1)
Branky: 23. Škoda, 72. Zmrhal, 75. Barák. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Wilczek. ŽK: 10. Schwarz, 83. Holeš – 70. Ngadjui, 10. Schwarz. Počet diváků: 4 500 (vyprodáno).

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Mudra – Janoušek, Schwarz (46. Pázler) – Martan (87. M. Černý), Vlkanova (69. Trubač), Malinský – Žondra.
SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Bílek, Deli, Bořil – Ngadjui – Mingazov (59. Švento), Hušbauer, Barák (84. Ščuk), Zmrhal – Škoda (77. Mešanović).

15.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové se proti Slavii střelecky prosadit nedokázali. Naopak soupeř z Vršovic se radoval hned ze třech gólů. Postupně se trefil Škoda, Zmrhal a také Barák. „Věřím tomu, že kdybychom v prvním poločase vyrovnali, tak by se chytli lidi, začali by nám víc fandit a mohli jsme pomýšlet klidně i na tři body. Bohužel nám tam nic nepadlo. Naopak Slavia udeřila a uklidnila se," hodnotí sobotní duel kapitán Tomáš Holeš.
Kapitán Holeš: Mrzí mě, že jsme se lidem neodvděčili bodama

Fotbalisté Hradce Králové se proti Slavii střelecky prosadit nedokázali. Naopak soupeř z Vršovic se radoval hned ze třech gólů. Postupně se trefil Škoda, Zmrhal a také Barák.
Milan Frimmel hodnotí utkání se Slavií

Votroci na pražskou Slavii nestačili a prohráli o tři branky

14.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 10. kola ePojisteni.cz ligy přijíždí do Hradce Králové atraktivní soupeř zvučného jména. Slavia Praha bude v roli favorita, kterému se navíc aktuálně daří. Nicméně Votroci již v minulosti několikrát dokázali celek z Vršovic srazit na kolena a i nyní si věří. O sobotní duel je mimořádný divácký zájem a je velmi pravděpodobné, že bude vyprodáno! Utkání začíná v 15.00 hodin na Všesportovním stadionu v Malšovicích.
Šlágr se Slavií je tady! Podaří se Votrokům překvapit favorita?

Již se to blíží. V sobotu se od 15.00 hodin představí fotbalisté Hradce Králové poprvé v letošním ročníku ePojisteni.cz ligy v domácím prostředí. Poprvé od rekonstrukce východní tribuny, která byla podmínkou k udělení prvoligové licence. O utkání se Slavií Praha je tradičně velký zájem a dá se čekat plný Malšovický stadion. Podívejte se, co vše se chystá, co by měl každý návštěvník sobotního šlágru vědět.
Fanouškovský servis: Všechny důležité informace k utkání se Slavií

12.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Na středeční odpoledne byla v nových prostorách svolána tisková konference, kde zástupci klubu prezentovali aktuální informace ohledně dokončené přestavby východní tribuny. Dále byly sděleny vybrané informace o sobotním utkáním s pražskou Slavií, kde se čeká vyprodané hlediště. Za klub FC Hradec Králové byl sdělovacím prostředkům k dispozici PaedDr. Jindřich Vedlich, Ph.D., člen představenstva, a také Ing. Richard Jukl, místopředseda představenstva.
Tisková konference před Slavií a po rekonstrukci východní tribuny

11.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Sobotní zápas proti Slavii bude mít určitě zvláštní náboj pro jednoho z borců v černobílém dresu. Tím fotbalistou je Milan Černý, který je odchovancem sešívané kopané a v jeho dresu nastoupil k 84 zápasům nejvyšší soutěže. „Slavia mě vychovala, jsem z ní a mám ji rád. Dnes jsem však v Hradci a udělám všechno pro to, abychom ji v sobotu porazili,“ říká Milan Černý, který v dresu pražské Slavie debutovat teprve jako sedmnáctiletý.
Těší nás, že lístky v předprodeji mizí. Něco mi říká, že bude vyprodáno, říká Milan Černý

4 Tomáš Holeš 0 - 90 - 83 -
23 Jan Mudra 0 - 90 - - -
28 Roman Polom 0 - 90 - - -
15 Libor Žondra 0 - 90 - - -
3 Ladislav Martan 0 - 87 - - -
21 Jan Pázler 46 - 90 - - -
16 Petr Schwarz 0 - 46 - 10 -
27 Daniel Trubač 69 - 90 - - -