Libor Žondra
Jan Mudra
Marek Plašil
Jiří Janoušek

Oproti utkání v Liberci se do sestavy Votroků vrátil útočník Libor Žondra, naopak ani na lavičce nebyl z důvodu nemoci Honza Pázler. Karviná vstoupila do utkání brankou Budínského, na kterou ve 32. minutě navázala krásná trefa Voltra. Úvod druhé půle patřil Hradci, který zásluhou Pavla Černého a proměněné penaltě Petra Schwarze vyrovnal na 2:2. Ovšem hosté si vedené vzali zpět v 69. minutě, kdy se prosadil Šisler. V 78. minutě o třech bodech pro Karvinou definitivně rozhodl svojí druhou brankou Budínský, nic na tom nezměnilo ani snížení Malinského v nastaveném čase.

Úvod prvního poločasu patřil hostům z Karviné, kteří šli již v 6. minutě do vedení. Centr z pravé strany odhlavičkoval Tomáš Holeš přímo na kopačky Budínského, jenž povedenou střelou z voleje rozvlnil domácí síť, 0:1. Hradečtí se snažili o rychlé vyrovnání, ke kterému nebyl rozhodně daleko obránce Honza Mudra, ten vyslal krásný projektil jen těsně vedle pravé tyče karvinské branky. Hradec byl častěji na míči a snažil se prosadit přes kompaktní a dobře organizovanou obranu hostů.

Nicméně ve 32. minutě opět udeřila Karviná. Na centr po rohovém kopu si naskočil Radek Voltr a nůžkami se krásně trefil pod břevno, 0:2. To byla studená sprcha pro svěřence koučů Milana Frimmela a Bohuslava Pilného. Velká příležitost na snížení stavu přišla po centru Tomáše Malinského ve 40. minutě. Kulatý nesmysl se již snášel na zadní tyč, kde mohl s poklidem dorážet Petr Schwarz, ale v poslední možné chvíli zakročil Zelený a uklidil balon do bezpečí. Když domácí nevyužili ani sérii rohových kopů, tak se do kabin šlo za dvoubrankového vedení karvinského MFK.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky se Votrokům povedl na výbornou. Nejprve v 53. minutě se prosadil hlavou Pavel Černý, gólman Laštůvka neměl šanci, 1:2. Hned vzápětí se k velkému sólu odhodlal Libor Žondra, ten doběhl až do vápna, kde byl nedovoleně zastaven. Penalta! K exekuci se postavil Petr Schwarz a s potřebnou dávkou štěstí vyrovnal na 2:2! Karviná tak přišla o vedení v rozmezí tří minut.

To vlilo do žil Votroků novou krev a za podpory tribun se začal hrát fotbal z jedné strany na druhou. Velkou možnost na vedení měl Hradec v 66. minutě, Vlkanova se dostal do pokutového území, místo střely volil ještě nahrávku na Žondru, který v jasné příležitost balon netrefil. O dvě minuty později se naplnilo staré známé fotbalové přísloví nedáš – dostaneš. Karvinský Šisler si zpracoval míč na rohu vápna a dělovkou o břevno poslal hosty znovu do vedení, 2:3. O osudu nedělního střetnutí definitivně rozhodla 78. minuta, kdy se Karviná dostala do rychlého protiútoku a Lukáš Budínský zkušeně zakončil přes levou ruku Radima Ottmara, 2:4.

V závěru se hráči Hradce Králové snažili, aktivní byl Malinský nebo Pavel Černý, ale Karviná se již pozorně soustředila na obranu a úspěšně hájila svoji svatyni. O naději se ještě v 91. minutě postaral Tomáš Malínský, 3:4. Ovšem několik sekund po jeho brance bylo střetnutí ukončeno. Hradec tedy ani tentokrát na body nedosáhl a na výhru čeká již šest utkání.

FC Hradec Králové – MFK Karviná 3:4 (0:2)
Branky: 53. P. Černý, 55. Schwarz z PK, 90. Malinský - 6. a 78. Budínský, 32. Voltr, 69. Šisler. Rozhodčí: Franěk – Kříž, Hájek. ŽK: 35. Janečka, 60. Šisler, 67. Košťál. Počet diváků: 2336.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Polom, Plašil, Mudra – Janoušek, Schwarz (78. Trubač) – Malinský, P. Černý (88. Martan), Vlkanova (72. Krátký) – Žondra.
MFK Karviná: Laštůvka – Holík, Košťál, Hošek, Zelený – Janečka, Šisler – Jan Moravec, Budínský (88. Panák), Eismann (57. Jurčo) – Voltr (76. Puchel).

30.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové sehráli proti Karviné napínavé drama, kdy nakonec ani tři vstřelené branky na bodový zisk nestačily. U všeho podstatného byl vytáhlý útočník Libor Žondra. Zařídil penaltu, asistoval u prvního gólu Votroků a další velkou příležitost neproměnil. „Je to škoda, kdybych dal na 3:2, tak už jsme to zvládli. V tuhle chvíli se lámal chleba," litoval bezprostředně po utkání Žondra.
Libor Žondra: Všichni jsme věřili, že utkání proti Karviné otočíme

Hradečtí fotbalisté dokázali svému soupeři z Karviné vstřelit hned tři branky, ale na bodový zisk to přesto nestačilo. Za Votroky se gólově prosadil Pavel Černý, Petr Schwarz a v závěru také Tomáš Malinský. Za hosty se dvakrát trefil Budínský a po jedné brance přidal exhradecký Šisler s Radkem Voltrem. Na tiskové konferenci hodnotil nedělní utkání hradecký trenér Bohuslav Pilný a za hosty kouč Jozef Weber.
Kouč Pilný na tiskové konferenci: Hůl nad týmem rozhodně nelámu!

V gólové přestřelce uspěli hosté, Hradec Králové – Karviná 3:4

28.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Souboj prvoligových nováčků nabídne 12. kolo ePojisteni.cz ligy, kdy Hradec Králové hostí celek MFK Karviná. Půjde o hodně, protože na nedělního soupeře ztrácíme aktuálně čtyři body a v případě výhry se můžeme opět dostat do klidných vod tabulky. Pojďte podpořit Hradec v neděli od 14.30 hodin na Malšovický stadion!
Důležitý souboj! V neděli od 14.30 hodin přivítáme MFK Karvinou

27.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Další novinky, které by měly zpříjemnit fanouškům hradeckého fotbalu návštěvu prvoligového zápasu, jsou připraveny na Malšovickém stadionu od utkání s Karvinou. Pivní městečko (bývalý VIP stan), bude již vytápěný, takže když přijde fanoušek pod lízátka s dostatečným časovým předstihem, bude se moci občerstvit v příjemně vyhřátém prostředí. Stan bude otevřený hodinu a půl před výkopem, tedy ve stejný čas, jako se otevřou brány stadionu. Fanoušek se zde může občerstvit po dobu celého utkání až do závěrečného hvizdu, a to podle obsazenosti.