Místo konání: Mladá Boleslav
Počet diváků: 1826

FK Jablonec 2 FK Jablonec
:

Diváci v Mladé Boleslavi se málem dočkali úvodního zásahu již ve třetí minutě, kdy z malého vápna hlavičkoval kanonýr Honza Pázler. Míč skončil jen několik centimetrů vedle hostující branky. Fotbalisté Jablonce se osmělili až o několik chvil později, kdy Nový centroval na zkušeného Jiráčka, který stačil balon nasměrovat pouze mimo branku Votroků. Ve 20. minutě sehráli svěřenci Zdenka Frťaly ukázkový protiútok, na jehož konci zakončoval v ideální pozici Michal Trávník. Naštěstí pokus talentovaného reprezentanta do 21 let mířil vysoko nad.

Jablonec se stále častěji dostával na polovinu černobílých a z toho zákonitě vznikaly nebezpečné situace. A ve 37. minutě poprvé udeřilo, na přesný centr si vyskočil Mirzad Mehanovič a se štěstím uklidil míč na zadní tyč, brankář Radim Ottmar byl bez šance, 0:1. O čtyři minuty později to mohlo být již o dvě branky. Střelec prvního gólu Mehanovič našel Kouřila a jeho hlavičku v poslední možné chvíli vyškrábl fantasticky Radim Ottmar.

Ani na začátku druhé půle se obraz hry příliš nezměnil. Mužstvo Jablonce hned z prvního útoku zahrozilo dělovkou aktivního Jiráčka, ovšem Pavel Černý srazil pokus na rohový kop, po kterém se již domácí defenziva s přehledem ubránila. Avšak pouze do 50. minuty, kdy se po rohovém kopu dostal k hlavičce Vít Beneš a rozvlnil síť za Radimem Ottmarem, 0:2. Poté se do hry více dostal i Hradec a hned byla k vidění možnost Martana, jeho parádní volej musel gólman Valeš vyrazit s vypětím všech sil.

V 70. minutě roztleskal téměř dva tisíce diváků pokus Pavla Černého, leč bohužel mimo tři tyče. Hradec se vrhnul za bouřlivého povzbuzování tribun do útoku a krásná pumelice střídajícího Dana Trubače daleko od úspěchu nebyla. Domácí se snažili, drželi míč na svých kopačkách a po zásluze se dočkali gólové odměny. Ta přišla po přímém kopu Petra Mareše, který zakroutil míč přes zeď na přední tyč, 1:2. Severočeši v samotném závěru ukázali velké zkušenosti a drželi míč daleko od své svatyně. I proto se již stav střetnutí neměnil a Hradec si připisuje porážku v poměru 1:2.

FC Hradec Králové – FK Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 85. Mareš - 37. Mehanovič, 50. Beneš. Rozhodčí: M. Zelinka – O. Pelikán, M. Myška. ŽK: 87. Plašil - 60. Wágner. Počet diváků: 1826.
Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Schwarz (62. Mareš), P. Černý (84. M. Černý) - Malinský, Vlkanova (58. Trubač), Martan – Pázler.
FK Jablonec: Valeš – Kouřil, Pernica, Beneš – Nový, Trávník (88. Bazal), Hübschman, Jiráček, Hybš – Mehanovič (65. Kubista) – Wágner (77. Doležal).

8.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin - Gunny
Votroci své první domácí prvoligové utkání, sehrané v mladoboleslavském azylu, prohráli. Nad naše síly byl zkušený a kvalitní jablonecký soubor, který po většinu času držel opratě zápasu ve svých rukou. Byť černobílý balet přistoupil k zápasu dobře, pokud jde o nasazení a bojovnost, konečný výsledek 1:2 je zasloužený a odpovídá dění na fotbalovém trávníku. Pár desítek minut po závěrečném hvizdu jsme o krátký rozhovor požádali našeho středopolaře Petra Schwarze.
Kvůli našim příznivcům, kteří za námi přijeli, nás prohra dnes mrzí dvojnásobně, říká Petr Schwarz

7.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V prvním domácím utkání, které se hrálo v mladoboleslavském azylu, podlehli fotbalisté Hradce Králové Jablonci 1:2. Hosté šli do vedení v prvním poločase, kdy se hlavou trefil Mehanovič. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 50. minutě jablonecký Beneš. Votroci bojovali a zaslouženě snížili díky skvěle zahranému přímému kopu Petra Mareše. Nicméně na vyrovnání to již v závěru nestačilo. Trenér Milan Frimmel na tiskové konferenci řekl na adresu svých svěřenců následující: „Prohráli jsme, ale musím říct, že se vztyčenou hlavou. Nemáme se za co stydět, v dalších zápasech máme na co navázat.“
Nemáme se za co stydět, říká po prohře s Jabloncem kouč Frimmel

6.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Oproti minulému utkání se trenérské duo Pilný, Frimmel odhodlalo k jedné změně, na hrot se postavil Honza Pázler a ve středu zálohy se objevil místo Janouška kapitán Pavel Černý. Jablonečtí šli do vedení zásluhou Mehanoviče. Další branku hostů přidal na začátku druhého poločasu hlavou Beneš. Hradečtí v závěru duel zdramatizovali, když se krásně trefil Mareš, ale vyrovnat se Votrokům již nepodařilo.
Fotbalisté Hradce srdnatě bojovali, na Jablonec to však nestačilo

5.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Ve druhém kole ePojisteni.cz ligy poměří fotbalisté Hradce Králové síly s Jabloncem. Jedná se o první z utkáních mimo domácí stadion v Malšovicích, kde probíhá rekonstrukce východní tribuny. Sobotní střetnutí se tedy odehraje na neutrálním hřišti v Mladé Boleslavi, úvodní výkop je na městském stadionu naplánován na 17.00 hodin. Lodivod A-týmu Bohuslav Pilný před zápasem burcuje všechny věrné fanoušky: „Potřebujeme vás, přijeďte nám do Mladé Boleslavi vytvořit domácí prostředí!“
V sobotu proti Jablonci! Naváží Votroci na úspěch z Ďolíčku?

2.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Začátek sezóny vyšel Votrokům na jedničku. Výhra 3:0 a povedená hra musela být příznivcům černobílých barev oku lahodící. Nyní však výhru ze soupeřova hřiště musí potvrdit v domácím prostředí, v azylu v Mladé Boleslavi. Pojeď jedenáctku okolo dua Frimmel – Pilný povzbudit klubovým autobusem.