Datum: 17.3.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Všechny nás současný stav žere, ale pomoci si můžeme jen sami, říká před utkáním se Zbrojovkou Bohuslav Pilný
 Nic jednoduchého Votroky v neděli od 15.00 hodin nečeká. Pod lízátka sice dorazí soupeř, který má před FC Hradec Králové náskok pouhých čtyř bodů, ale svěřenci trenérské dvojice Frimmel – Pilný se v jarní části soutěže nemohou bodově prosadit. „Pro body vede cesta pouze přes sebeobětování a musíme být také po celou dobu psychicky odolní,“ říká asistent trenéra Bohuslav Pilný.

Jedná se tedy o zásadní utkání?
Další ze zásadních! Výhra by nás dostala na dostřel k ostatním soupeřům, Brna nevyjímaje, a sami bychom si zvedli pošramocené sebevědomí, které po prohraných zápasech máme. Bodů jsme udělali opravdu málo. Na hřišti by to podle toho mělo vypadat.

Zbrojovce bude pro 4 žluté karty chybět střelec Michal Škoda. Bude to velká výhoda?
Pro soupeře bude jeho neúčast určitě oslabením. Michal dal doposud deset gólů a je na třetím místě prvoligové střelecké tabulky. Jde o dalšího vysokého hráče, kterého by využili na standardní situace.

Na druhou stranu, nám pro žluté karty bude chybět zápas od zápasu lepšící se Martan a Marek Plašil …
To je pravda. Budou hrát hráči, kteří jsou v kádru. Pevně věřím, že je nahradí. (Chvilku se odmlčí) Martan hraje v poslední době fakt dobře, to je škoda!

Jak by měla hra vypadat, aby body zůstaly doma pod lízátky?
Chceme být pevný vzadu, což se nám v určitých pasážích zápasu daří, ale pak přijdou rozhodující chvíle, v kterých jsme nedůrazní a nejsme schopni soupeře ubránit. Takže my se musíme v první řadě zlepšit v defenzivě a pokusit se soupeře dostat pod tlak, přinutit ho k chybám, dotlačit co nejvíce míčů do jeho vápna a samozřejmě efektivně zakončit. To vše souvisí s aktivním herním projevem.

Jak bude utkání náročné po psychické stránce jednak pro trenéry, jednak pro hráče?
Náročné to je, ale kdybychom se nedokázali s tímhle vypořádat, tak nemáme v lize co dělat. Fotbal je o kondiční stránce, ale také o psychické. My samozřejmě po všech těch porážkách v pohodě nejsme, všechny nás to doslova žere, ale z toho si můžeme pomoci jenom sami. Pomůžeme si tím, že na hřišti budeme pracovat do úmoru a fotbalový Pánbůh nás odmění …