Datum utkání: 7.4.2017 20:15
Počet diváků: 2266

FC Viktoria Plzeň 1 FC Viktoria Plzeň
:

Votroci na domácím hřišti podali proti vedoucímu celku tabulky dobrý výkon. O tom, že všechny body i přesto poputují na západ Čech rozhodla jediná branka v závěrečné desetiminutovce, když se prosadil hlavou Hejda.

Uplynulo pouze pět dní od vítězství na horké zlínské půdě a na Votroky čekal v domácím prostředí Malšovického stadionu jeden z nejtěžších ligových soupeřů, plzeňská Viktoria. Lídr tabulky po posledním ligovém utkání (domácí remíza s Teplicemi 2:2) odvolal trenéra Romana Pivarníka.

Pod lízátky tak již Viktoriány vedla dvojice Zdeněk Bečka a Pavel Horváth. Všeobecně se očekávalo, že nové duo na lavičce naordinuje soupeři ofenzivnější pojetí hry. Naši trenéři Milan Frimmel a Bohuslav Pilný poslali na hřiště úspěšnou jedenáctku ze Zlína. Votrokům chyběli zranění Tomáš Holeš, Láďa Martan a smolař Adam Vlkanova, který, ledva doléčil kotníkové vazy, utrpěl zranění stehenního svalu.

Úvodní patnáctiminutovka nabídla vyrovnanou podívanou. Náš tým pustil soupeře k jediné střele, ale ránu Zemana ze 6.minuty zblokoval na malém čtverci Hůlka. Votroci se rozhodně neostýchali útočit, ale k přímému ohrožení Kozáčika se nedostávali. V 19.minutě předvedl úchvatné sólo „od vápna k vápnu“ Tomáš Malinský, čertu žel místo střely volil přihrávku a jeho úmysl nikdo ze spoluhráčů neočekával. Tady to chtělo asi střelu Tome! O pár desítek minut pak neproměnil obrovskou šanci Pavel Černý, kterému míč na malé mlíko předložil Jirka Janoušek. Náš kapitán však doslova tváří v tvář zkamenělému Kozáčikovi podklouzl, obrovká škoda! A hned z protiútoku přišla šance plzeňského Hořavy, Radim Ottmar však dokázal úspěšně zasáhnout a skóre se tak nezměnilo ani na druhé straně.

A hra získávala na tempu, nejprve nás hosté zmáčkli ve velkém čtverci, naše defenzíva si ale s množstvím kliček dokázala poradit. Votroci navíc odpověděli další povedenou útočnou akcí, na jejímž konci zakončoval tísněný Malinský, ale Kozáčik míč bez problémů chytil. I přes svižný, útočný fotbal z obou stran se diváci na stadionu do poločasu branky nedočkali. Votroci v úvodní pětačtyřicetiminutovce podali kvalitní výkon, podpořený maximální bojovností.

Úvod druhé půle přinesl tlak hostujícího celku, ze kterého resultoval v 52.minutě faul P.Černého ve vlastním pokutovém území. Rozhodčí Marek nezaváhal - penalta! Radim Ottmar však Hořavu přečetl jako slabikář a jeho střelu vyrazil! Hosté i nadále zvyšovali obrátky a zatlačili černobílé do hluboké defenzívy. Votroci spoléhali na rychlé brejky, které sice zaměstnávaly obránce Plzně, ne však Kozáčika.

V 60.minutě se zranil druhý asistent Vysloužil a první střídání tak bylo paradoxně „v týmu“ rozhodčích, když se praporku chopil čtvrtý rozhodčí Proske. Hosté byli i nadále aktivnějším týmem, pozorná obrana hradeckých ale držela nebezpečí daleko od vlastní branky. Až v 70.minutě po centru z levé strany nebezpečně hlavičkoval Zeman, naštěstí kousek nad horní tyč Ottmarovy svatyně. Votoci zahrávali TK v 78.minutě, Milan Černý však poslal míč nad branku.

A bohužel opět platilo otřepané „nedáš-dostaneš". Plzeňští dostali výhodu TK z levé strany, kousek za pokutovým územím Hradce. Novic na hřišti Kopic zakroutil míč na hranu malého vápna a z bezprostřední blízkosti se prosadil hlavou Hejda – 0:1. Reakce hradecké lavičky byla okamžitá, do hry přišli útočníci Pázler a Žondra. Vše jsme vsadili na jednu, útočnou, kartu. Centry na Žondu i Pázlera přišly v krátkém sledu, ani jeden z našich hrotových útočníků ale v dobré pozici míč netrefil tak, jak jsme potřebovali, tedy do Kozáčikovi sítě. V závěru se tak obraz hry změnil, černobílí útočili a Viktoriáni spoléhali na rychlé kontry do otevřené obrany před Radimem Ottmarem. Rozhodčí nastavil, i díky prodlevě při střídání pomezního, pět minut, v nich si však již Plzeň vítězství vzít nenechala.

Hradec i přes srdnatý výkon tedy podlehl doma Viktorii Plzeň 0:1. Další utkání nás čeká na Velikonoční pondělí, kdy se v podvečer v Edenu postavíme druhému týmu tabulky, pražské Slavii.

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 81.Hejda. Rozhodčí: E.Marek – D.Pospíšil, P.Vysloužil (60.Z.Proske). ŽK:  19. M. Nosek, 29. M. Černý, 53. P. Černý, 54. J. Janoušek - 2. L. Hejda, 39. D. Limberský, 78. R. Hubník. Počet diváků: 2266.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Trubač (73. Schwarz), Janoušek (84. Pázler), Jirsák, M. Černý, Malinský – P. Černý (84. Žondra).
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hromada (75. Poznar), Hrošovský – Petržela (70. Kovařík), Hořava, Zeman (79. Kopic) – Bakoš.

8.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: gunny
Proti plzeňské Viktorii podali hradečtí borci bojovný, srdnatý výkon. Jedním z těch, kdo čelili útočné síle soupeře, byl pravý bek Votroků Marek Krátký. Bezprostředně po závěrečném hvizdu, ještě na naší lavičce, zachumlaný do deky a viditelně zklamaný z prohry, poskytl našemu webu Marek následující rozhovor.
Marek Krátký: Prohra s Plzní nás bolí strašně moc

7.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
"Věděli jsme, kdo k nám dnes do Hradce přijel. Plzeň, obhájce titulu a velmi silné mužstvo," tak začal pozápasovou tiskovou konferenci trenér Votroků Milan Frimmel po utkání s Viktorií Plzeň, O:1.
Trenér Frimmel hodnotí duel s Plzní na tiskové konferenci

7.4.2017, tým FCHK: , autor: gunny
O výhře Viktorie Plzeň rozhodla povedená standardní situace

7.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
23. kolo ePojisteni.cz ligy začne pro fotbalisty Hradce Králové netradičně již dnes, kdy jim soupeřem bude mistrovská Viktoria Plzeň. Svěřenci trenérů Milana Frimmela a Bohuslava Pilného půjdou do utkání posilněni o výhru ve Zlíně a znovu chtějí favorita obrat o cenné body. Pojďte podpořit Votroky přímo na stadion v Malšovicích v atraktivním duelu, který začíná od 20.15 hodin!
Již dnes od 20.15 hodin přivítají Votroci lídra tabulky z Plzně

6.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Páteční podvečer bude v Hradci Králové patřit svátku fotbalu. Pod lízátka dorazí obhájce mistrovského titulu a aktuální lídr tabulky e.Pojisteni.cz ligy FC Viktoria Plzeň. Ta v posledním kole zaváhala doma s Teplicemi a urvala pouze remízu 2:2. Naopak Votroci překvapili a ze Zlína si odvezli všechny body za výhru 3:1. Jak bude tým přichystaný na páteční duel, to jsme se zeptali kouče Bohuslava Pilného.