Ladislav Martan
Roman Polom
Libor Žondra
Marek Plašil

Vítězná sestava se nemění. Tak tímto heslem se drželo trenérské duo Frimmel, Pilný před utkáním proti Spartě. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě hostující Juliš. Pražané přidali ve druhém poločase ještě jeden gól, zasloužil se o něj Pulkrab. Domácí přes několik velkých možností dokázali brankou Tomáše Malinského pouze snížit.

První velká šance utkání přišla z kopaček hostů, kdy na konci pěkné souhry zakončoval kanonýr David Lafata. Ten však z bezprostřední blízkosti nastřelil pouze levou tyč branky Radima Ottmara. Na druhé straně vypadala nadějně hlavička Petra Schwarze, která však trefila pouze jednoho ze sparťanských hráčů. Ve 13. minutě se pražská Sparta ujala vedení, Lafata vybídl volného Juliše, jehož první pumelici nejprve vychytal Radim Ottmar, avšak při druhé možnosti se už Lukáš Juliš nemýlil, 0:1.

Inkasovaný gól Votroky nakopl a ti začali častěji ohrožovat svatyni Tomáše Koubka. Zaplněné ochozy roztleskala například akce po ose Vlkanova, Schwarz, Martan, kdy posledně jmenovaný pořádně prověřil pozornost Koubka. Hned vzápětí se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti Adam Vlkanova, ovšem té chyběla velká dávka přesnosti.

Další slibná možnost z kopaček Votroků se udála ve 29. minutě, Tomáš Malinský postupoval ze strany zcela sám na branku Sparty, ale v poslední možné chvíli jeho pokus srazil na rohový kop Kadlec. Z následného tlaku se Hradec již střelecky prosadit nedokázal. V samotném závěru prvního poločasu byl velmi blízko gólu Vlkanova, kterého našel přesnou přihrávkou Martan. Ovšem Adam z malého vápna přestřelil.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky přinesl 100% příležitost Hradce Králové. Nejprve se do zakončení dostal Pavel Černý, míč se odrazil následně ještě k Polomovi, jenž z blízkosti bohužel netrefil. Hned z dalšího útoku udeřilo na straně druhé. Sparťanský Karavajev se dostal do vápna a našel úplně volného Pulkraba, který míč uklidil do prázdné, 0:2. Hradečtí se nevzdávali a bojovali dál. Odměnou jim bylo v 59. minutě snížení na 1:2. Po závaru v malém vápně se nejlépe zorientoval Tomáš Malinský a prudkou ranou pod břevno rozvlnil hostující síť.

Před beznadějně vyprodaným stadionem se v těchto chvílích hrál pohledný fotbal, kdy šance střídala šanci. Jako třeba v 63. minutě, Lafata na rohu vápna přihrál na Dudla, jenž orazítkoval tyč branky Radima Ottmara. Další možnost na srovnání se pro Hradec naskytla v 74. minutě, míč propadl až na Jakuba Chlebouna a ten v dobré pozici přestřelil.

V závěru nedělního duelu se Votroci vrhli do útoku s jediným cílem, vyrovnat! K tomu rozhodně nebylo daleko v 86. minutě, po rohovém kopu měl gól na své kopačce Petr Schwarz. Bohužel jeho přízemní střelu doprostřed branky Tomáš Koubek s přehledem lapil. Hradečtí na body proti Spartě nedosáhli, ačkoliv k remíze nebylo vůbec daleko.

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:2 (0:1)
Branky: 59. Malinský – 13. Juliš, 56. Pulkrab. Rozhodčí: Houdek – Myška, Boček. ŽK: 69. Schwarz, 82. Žondra – 60. M. Kadlec, 71. Juliš, 83. Koubek. Počet diváků: 4 500.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil (85. M. Černý) – Janoušek, Schwarz – Malinský, Vlkanova (73. Žondra), Martan – P. Černý (73. Pázler).
AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Nhamoinesu – Juliš, Mario Holek, Mareček, Holzer (27. Dudl, 90. Mustedanagič) – Lafata, Pulkrab.

30.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V letním přestupovém období přivítali příznivci FC Hradce Králové ve svém klubu novou tvář, Libora Žondru. Vysoký útočník, který neustále hýří optimismem a své okolí tím také nabíjí. „Nemám rád blbou náladu, jak říká klasik, takže se snažím o pozitivní pohled na svět, i když se zrovna dvakrát nedaří. To naštěstí pro dnešek neplatí,“ směje se Libor Žondra, který začal s velkým fotbalem v olomouckém HFK, kde také slavil postup do druhé nejvyšší soutěže. Cenné zkušenosti sbíral také na hostování v druholigovém Hlučíně, ale hlavně v týmu Znojma, odkud do Hradce Králové zamířil.
Rozhovor s Liborem Žondrou, a to nejenom o fotbale

29.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
K ústředním postavám nedělního utkání proti pražské Spartě patřil hradecký záložník Tomáš Malinský. Aktivně útočil, vybízel centry spoluhráče a dostával se do šancí. Jednu z nich dokázal přetavit i v branku, když v 59. minutě překonal brankáře hostů Tomáše Koubka. Na body však tento zásah nakonec nestačil, Sparta vyhrála 2:1. I přesto může být pětadvacetiletý záložník se svým výkonem spokojený.
Spartě jsme byli více jak rovnocenným soupeřem, říká Tomáš Malinský

27.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové odehráli s pražskou Spartou vyrovnáné utkání, kdy si vytvořili celou řadu velkých šancí. Bohužel gólově se ujala pouze střela Tomáše Malinského, která upravila konečný stav na 1:2. Na tiskové konferenrci rozebíral nedělní šlágr hradecký kouč Milan Frimmel.
Milan Frimmel: Po zápase se Spartou u nás převládá velké zklamání

Votroci bojovali, na body to však nestačilo. Hradec – Sparta 1:2

25.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 15. kola ePojisteni.cz ligy dorazí do Hradce Králové soupeř z kategorie těch nejatraktivnějších. Pražská Sparta bude velkým favoritem, nicméně Votroci vybojovali z posledních dvou zápasů šest bodů a do utkání půjdou s jasným cílem. Bodovat! Nedělní střetnutí FC Hradec Králové – AC Sparta Praha začíná již ve 13.00 hodin. Přijďte na Malšovický stadion s dostatečným časovým předstihem a vyhněte se předzápasovým frontám.
Šlágr podzimu je tady! V neděli přijede pražská Sparta

24.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Poslední dvě ligová kola odehráli Votroci v defenzivní činnosti na výbornou a inkasovali pouze snižující branku z pokutového kopu na Slovácku. K pilířům obrany bezpochyby patřil také Marek Plašil, který poslední duely odehrál na postu levého obránce. Zápasy v Teplicích a na Slovácku jsou však již minulostí, nyní se připravuje společně se svými spoluhráči na atraktivní duel se Spartou Praha.
I proti Spartě se chceme prezentovat svojí poctivou hrou, říká Plašil

23.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Každá mládežnická kategorie má v FC Hradec Králové tzv. svého patrona z A týmu. Ten nepravidelně, po konzultaci s trenérem daného týmu, navštěvuje tréninkovou jednotku, nebo vybrané utkání toho "svého" týmu. O nastávajícím víkendu si však mládežníci se svými staršími kolegy role vymění. Většina hráčů z žákovských a dorosteneckých týmů přijde své starší kamarády povzbudit na velmi důležitý a také atraktivní duel se Spartou.