Počet diváků: 4011

FC Fastav Zlín 1 FC Fastav Zlín
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

Do utkání proti Fastavu Zlín nastoupili fotbalisté Hradce Králové bez Ladislava Martana, který se v pátek na tréninku zranil a bude delší dobu mimo hru. Vykartovaného Petra Schwarze nahradil zkušený Tomáš Jirsák a oproti minulému utkání s Brnem se na hrotu pohyboval Pavel Černý.

Za slunečného počasí si první zákrok duelu připsal Radim Ottmar, kterého potrápil centr Davida Štípka. Ačkoliv byli domácí v úvodu aktivnějším týmem, tak překvapivě se z první branky radovali Votroci. Stalo se tak v 10. minutě, kdy rychlý útok vedený po ose Malinský, Mudra zakončoval Pavel Černý. Brankář Dostál však balon pouze vyrazil a Milan Černý dokázal ve skluzu rozvlnit síť, 0:1.

Radost z první branky však Hradci vydržela pouhé tři minuty. Zlínský Fantiš přihrál ideálně na Beauguela a francouzský útočník levačkou propálil Radima Ottmara, 1:1. Východočeši se nevzdávali a po centru Malinského mohl hlavou zakončovat Pavel Černý, o kousek letící balon netrefil. Zajímavou možnost měli na druhé straně také svěřenci kouče Bohumila Páníka, kdy centroval rychlík Vukadinovič a aktivní Beauguel na zadní tyči nezakončil přesně.

Na druhé straně zatáhl míč po pravé straně Tomáš Malinský, jenž svým centrem našel hlavu skvěle hrajícího Pavla Černého. Hlavička mířila jen těsně nad branku Zlína. Aktivita Votroků byla oceněna ve 36. minutě, kdy brankář Dostál hrubě podcenil centr Malinského, kulatý nesmysl pak dopravil do zcela prázdné brány Pavel Černý, 1:2. V závěru prvního poločasu předvedl hezkou individuální akci Dan Trubač. Po jeho nahrávce vyslal nebezpečnou jedovku Mudra a zlínský Dostál měl opět plné ruce práce. Vedení Votroků bylo tedy po prvním dějství hry absolutně zasloužené.

Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky byl z obou stran opatrnější. Zlín se marně snažil o dobývání hradecké obrany, která dnes působila velmi jistě a kompaktně. Ševci měli velkou šanci na vyrovnání až v 64. minutě. Po rychlé kombinaci se ocitl na pravé straně úplně volný Pazdera, jeho pokus už směřoval do brány Votroků, ale v poslední možné chvíli vytasil famózní zákrok Martin Nosek a skluzem zachránil. Z následného rohu nebezpečně pálil Traoré, Votroci se ubránili.

V 69. minutě bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto. Z rohového kopu si našel míč Lukáše Hůlku a jeho premiérová branka v Hradci Králové zajistila dvoubrankové vedení, 1:3. Zlínu se v dalším průběhu hry nedařilo, k vidění bylo velké množství nevynucených ztrát. Ke vstřelení kontaktní branky pak nebylo daleko po přihrávce Diopa a zakončení Hnaníčka, ten ovšem nemířil přesně. Ještě větší příležitost přišla v 82. minutě a opět u toho byl senegalský útočník Diop. Jeho střelu však bravurně zneškodnil hradecký Radim Ottmar.

V samotném závěru ještě mohl skóre upravit střídající Živulič, skvělý Ottmar potvrdil výbornou formu a svou svatyni ubránil. I proto fotbalisté Hradce Králové po dlouhých osmi zápasech poznávají radost ze zisku tří bodů a v tabulce ePojisteni.cz ligy se dotáhli na třinácté Bohemians 1905.

FC Fastav Zlín – FC Hradec Králové 1:3 (1:2)
Branky: 13. Beauguel – 9. M. Černý, 36. P. Černý, 69. Hůlka. Rozhodčí: Machálek – Wilczek, Koval. ŽK: 63. Traoré – 62. Krátký. Počet diváků: 4011.

Sestavy: FC Fastav Zlín: S. Dostál – Pazdera, Jugas, Gajič, Hubáček (69. Živulić) – V. Vukadinovič, Traoré, Hnaníček, Štípek (61. Diop) – Beauguel, Fantiš (54. Holík).
FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek (76. Chleboun), Hůlka, Mudra – Trubač (90. Žondra), Janoušek, Jirsák, M. Černý (88. Súkenník), Malinský – P. Černý.

1.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Nabízíme vám záznam tiskové konference po utkání ve Zlíně, kde hráči Hradce Králové vyhráli zaslouženě 3:1. Sobotní střetnutí hodnotí trenér Milan Frimmel.
Trenér Milan Frimmel hodnotí utkání ve Zlíně na tiskové konferenci

1.4.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, Gunny
Votroci skvělým výkonem v poli, podpořeným střeleckým probuzením a standardně i famózním Ottmarem v brance překvapili favorizovaný Zlín. K nesmírně cenným třem bodům z horké půdy zlínské Letné dopomohl kvalitní hrou i mladý záložník Dan Trubač.
Daniel Trubač: Byli jsme lepší, vyhrát ve Zlíně jsme si zasloužili

Skvěle! Hradec Králové vystřílel ve Zlíně důležité tři body

Webový portál iSport.cz nabízí kompletní sestřih 22. kola ePojisteni.cz ligy, ve kterém se fotbalisté Hradce Králové představili ve Zlíně. O branky hostů se postaral Milan Černý, Pavel Černý a v druhém poločase Lukáš Hůlka. Jediný zásah Ševců zaznamenal Beauguel.
Podívejte se na všechny branky ve Zlíně, kde Votroci vyhráli 3:1

31.3.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 22. kola ePojisteni.cz ligy se fotbalisté Hradce Králové představí na zlínské Letné. Votroky čeká soupeř, který zažívá úspěšnou sezonu. Ševci jsou momentálně na čtvrtém místě a bojují o účast v evropských pohárech. Hradečtí naopak již dlouhých osm zápasů v řadě nepoznali radost z vítězství. Zlomí tuto negativní sérii právě proti Zlínu? To se dozvíme v sobotu od 17.00 hodin.
V sobotu od 17.00 hodin se Votroci utkají se čtvrtým Zlínem

30.3.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po reprezentační přestávce se o nadcházejícím víkendu opět rozjede e.Pojisteni.cz liga. Fotbalové fanoušky čekají zápasy 22. kola a ty hradecké duel Votroků na půdě Zlína. Svěřenci Milana Frimmela a Bohuslava Pilného čeká soupeř, který je štikou letošní ligy a v současnosti bojuje o umístění, které mu v následujícím ročníku zaručí účast v Evropské lize. O sobotním souboji, který začíná na zlínské Letné v 17.00 hodin, jsme si povídali s Bohuslavem Pilným.
Bohuslav Pilný: Proti Zlínu musíme hrát jednoduše

29.3.2017, tým FCHK: , autor: admin Gunny
O nadcházejícím víkendu a pak hned v pátek nás čekají dva těžké zápasy ePojisteni.cz ligy. Nejprve se Votroci představí ve Zlíně (sobota 1. 4.) a za necelý týden (pátek 7. 4.) doma proti Plzni. A právě na tato dvě utkání máme pro vás, fanoušky FC Hradec Králové, připravenou TIPOVAČKU VOTROKŮ.