Počet diváků: 4832

Bohemians Praha 1905 0 Bohemians Praha 1905
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

Ve 4. minutě se do prvního zakončení dostali Votroci, když po centru Martana hlavičkoval Pavel Černý, ale míč lapil bez větších problémů brankář Fryšťák. Zelenobílé tribuny explodovaly nadšením v 8. minutě, kdy si estonský Luts obehrál Chlebouna a zakončoval Berger. Nicméně gólová radost byla předčasná, jelikož se pískal ofsajd.

Fotbalisté Bohemians začali častěji podnikat nebezpečné a rychlé úniky, z kterých zákonitě plynuly velké šance. Jako například pokus Havla, jenž byl zcela osamocený v pokutovém území, jeho střela však skončila v rukavicích zkušeného Radima Ottmara. Za okamžik se hezky prosmýkl na levé straně Tomáš Malinský, následně našel na hranici vápna Janouška a jeho dělovka zamířila metr na branku zelenobílých.

Gólman Ottmar musel být v pozoru po dalekonosné jedovce od Čížka, pohotový zákrok znamenal rohový kop, z kterého se přes značný závar domácí k zakončení již nedostali. V této části střetnutí se hrál atraktivní fotbal, kdy útočná akce střídala akci, avšak na obou stranách často vázla finální přihrávka. Slušnou možnost na úvodní branku měli Votroci ve 37. minutě, kdy přesně k tyči hlavičkoval Chleboun, Fryšťák vyškrábl kulatý nesmysl konečky prstů, velká škoda! V závěru první půle zahrozila i Bohemka, rána Čížka z hranice velké vápna pořádně zaplavala a Ottmar musel na poslední chvíli zasáhnout.

Ačkoliv byl úvod druhé pětačtyřicetiminutovky opatrnější, tak po centru Mudry nebezpečně hlavičkoval Martan, leč jeho pokus skončil několik metrů vedle. V 59. minutě byla v promáčeném Ďolíčku k vidění s hlavička Bergera, ale bez gólového efektu. Hned vzápětí pálil kousek vedle pravé tyče Jindřišek. V pokračující hře byli jednoznačně aktivnějším týmem svěřenci koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela, což dokládala například levačka Honzy Mudry, bohužel nad branku. V 71. minutě přišla velká gólovka Votroků. Janoušek vyslal za obranu aktivního Malinského, ten ovšem prováhal správný čas na zakončení a gólman Fryšťák míč lapil.

V 74. minutě se takřka dvě stě fanoušků Hradce Králové konečně dočkalo. A slovy klasika by se vedoucí gól dal okomentovat slovy veni, vidi, vici. Přišel, viděl, zvítězil, řeč je o Honzovi Pázlerovi, který v 70. minutě vystřídal Pavla Černého a o čtyři minuty později krásnou standartkou z osmadvaceti metrů rozvlnil síť, 0:1. Velká radost hostů vyvrcholila v 79. minutě, když střílená přihrávka Tomáše Holeše skončila za zády bezmocného brankáře Bohemky, 0:2. Nutno podotknout, že balón si do vlastní brány srazil jeden z domácích obránců. V 90. minutě pak dokončil zcela nezapomenutelnou výhru Tomáš Malinský, který se krásně prosadil v pokutovém území, 0:3. Tato prohra je pro domácí Bohemku nejhorší od roku 2012, naopak Votroci si připisují rekordní výhru a v současné době se usazují na průběžném prvním místě tabulky ePojištění.cz ligy!

Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 0:3 (0:0)
Branky: 74. Pázler, 79. Holeš, 90. Malinský. Rozhodčí: Franěk – Kotík, Dobrovolný. ŽK: 27. Černý, 69. Chleboun, 71. Malinský – 38. Jindřišek, 89. Krch. Počet diváků: 4 832.

Sestavy: Bohemians Praha 1905: Fryšták – Křapka, Krch, Gajič, Havel – Jindřišek (77. Hubínek) – Berger (69. Bartek), Čížek, Jirásek, Luts (46. Jeslínek) – Mikuš.
FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Janoušek, Schwarz - Martan (91. M. Černý), Vlkanova (87. Trubač), Malina - P. Černý (70. Pázler).

2.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Nedělní utkání proti Bohemians Praha 1905 bylo pro Radima Ottmara v mnoha ohledech speciální. Ve dvaatřiceti letech se poprvé postavil do brány v české nejvyšší fotbalové soutěži. Navíc hned udržel čisté konto a společně s Votroky mohl slavit důležitý zisk tří bodů. Pozápasové pocity, poděkování domácím i hostujícím fanouškům či pozvánku na sobotní duel s Jabloncem uslyšíte od Radima v následujícím rozhovoru.
Premiéru v první lize jsem si užíval, říká Radim Ottmar

Na tiskové konferenci byla na tváři kouče Milana Frimmela vidět evidentní úleva. Jak by také ne. Jeho svěřenci dokázali v Ďolíčku vyhrát o tři branky a připisují si hned v prvním utkání plný počet bodů. Jak tisková konference a následné dotazy novinářů vypadaly, se může přesvědčit v následujícím videu.
Tisková konference po utkání s Bohemians 1905

1.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Gunny
V utkání na Bohemce nešlo přehlédnout skvělý výkon JIRKY JANOUŠKA, i když hradecký odchovanec odvádí spíše černou práci jakéhosi štítu před našimi stopery. Skvěle bránil a byl takřka neprostupnou zdí pro borce v zeleném. Přidal výborné čtení hry, kdy mnohokráte přerušil rozehrávku soupeře a vzápětí založil rychlý protiútok Hradce. Měl tak lví podíl na vysokém vítězství Votroků a zisku prvních tří bodů do prvoligové tabulky.
Těším se, že nám v Bolce fanoušci připraví co nejlepší domácí prostředí, říká Jirka Janoušek po úspěšném startu do e-Pojištění.cz ligy

1.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Nedělní první kolo v české nejvyšší fotbalové soutěži se Votrokům povedlo na výbornou. Své soky z Vršovic dokázali svěřenci koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela porazit o tři branky a uštědřili Klokanům nejvyšší domácí porážku v lize od dubna 2012. Hradec Králové si tak hned v úvodu soutěže připisuje důležité tři body z venkovního duelu. Zápas byl jistě nezapomenutelný také pro gólmana Radima Ottmara, jenž si ve svých dvaatřiceti letech odbyl premiéru v první lize.
Ohlasy po vysoké výhře v Ďolíčku: Splněný sen, poděkování hráčům i premiérový gól z třiceti metrů!

31.7.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V sestavě Hradce Králové se objevili hned dva hráči, pro které to byla na prvoligovém trávníků ostrá premiéra. Konkrétně se jednalo o dvaatřicetiletého brankáře Radima Ottmara a novou posilu Ladislava Martana. Utkání se zlomilo v druhém poločase, kdy se postupně krásně trefil Honza Pázler, následně si domácí srazili do vlastní branky střelu Holeše a na konečných 0:3 upravil v 90. minutě Tomáš Malinský.
Skvělý výkon, tři branky a rekordní výhra. Votroci přejeli Bohemku!

29.7.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Dlouhé týdny letní přípravy jsou již minulostí a nyní se ukáže, jak na tom skutečně mužstvo Hradce Králové bude. Hned první utkání bude patřit do kategorie dlouho očekávaných, jelikož Votroci vždy s Bohemians Praha 1905 sváděli vyrovnané a usilovné bitvy. Nedělní střetnutí startuje v pražském Ďolíčku v 17.00 hodin. Pojeďte podpořit Hradec v prvním kole nejvyšší tuzemské ligy a buďte osobně u toho!
ePojistovna.cz liga je tady! Hradec se v neděli představí v Ďolíčku

28.7.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Již v neděli vstoupí Votroci do české nejvyšší soutěže a hned to bude v těžkém utkání proti Bohemians Praha 1905. Na prvoligové trávníky se také po dvouleté pauze vrátí střelec Honza Pázler, který výraznou měrou pomohl Hradci k postupu z druhé ligy. Pětadvacetiletý rodák z Náchoda má na svém kontě přes deset branek a takřka 60 zápasů v první české lize, které nasbíral v dresu pražské Dukly nebo Jablonce. Nyní se hodlá pravidelně střelecky prosazovat i za Hradec a před víkendem odhodlaně hlásá: „Na neděli se moc těšíme a nemůžeme se dočkat!"
Jan Pázler: Na Bohemce nás čeká těžký zápas, ale chceme vyhrát!

2 Jakub Chleboun 0 - 90 - 68 -
4 Tomáš Holeš 0 - 90 79 - -
23 Jan Mudra 0 - 90 - - -
3 Ladislav Martan 0 - 89 - - -
9 Pavel Černý 0 - 70 - 26 -
21 Jan Pázler 70 - 90 74 - -
8 Adam Vlkanova 0 - 87 - - -