Adam Vlkanova
Libor Žondra
Ladislav Martan
Jan Pázler

Do velmi důležitého utkání poslalo trenérské duo Frimmel – Pilný totožnou sestavu jako v Teplicích. Votroky v Uherském Hradišti přivítala zamračená obloha a soustavný déšť, který však hrací ploše příliš neublížil. A neublížil ani hře hostujícího týmu, který se prezentoval velmi dobrou defenzivní hrou s výborným přechodem do protiútoků. Třešničkou na dortu pak byly tři velmi krásné góly v síti Slovácka. To stačilo pouze snížit brankou z pokutového kopu.

Zatímco se v úvodních minutách utkání domácí fanoušci prezentovali modro-bílým pláštěnkovým choreem, Marek Plašil vypálil zhruba z 25 metrů nepříjemně štiplavou vizitku na domácího Heča, který míč jen s námahou vytěsnil nad břevno domácí svatyně. Z následujícího rohu přišla obrovská příležitost Pavla Černého, který však z dvou metrů před brankovou čarou kulatý nesmysl za „lajnu“ nepropasíroval. Domácí na úvodní, velice slibné šance Votroků reagovali střelou Diviše, ale jeho pokus skončil vedle tyče hradecké branky.

Ve dvacáté minutě se na trávník stadionu Miroslava Valenty začal snášet velmi silný déšť a po pravdě, hře obou týmů to hodně ublížilo. Ne však Petru Schwarzovi, který se prosadil gólově, a to v 32. minutě. Všemu však předcházela citlivě ponechaná výhoda rozhodčího Jílka po faulu na Malinského, míč se poté dostal k Pavlu Černému, který ještě posunul na volného Petra. Ten neváhal a zpoza vápna natáhnul k nechytatelné ráně. Ta se ještě odrazila od levé tyčky slovácké branky a na světě byl „angličan“, který znamenal vedení Votroků 0:1.

Po obdrženém gólu byli domácí doslova opařeni a hradečtí fotbalisté se do konce poločasu nastěhovali před jejich svatyni. Brankové příležitosti však již nepřišly a do kabin se šlo za toho nejtěsnějšího vedení, jakého mohli Votroci docílit.

Do druhého poločasu nastoupili domácí borci hodně zhurta. Votroky na pár minut zamkli v jejich pokutovém území a nebezpečně obstřelovali hradeckou svatyni. Obrovskou šanci spálil Tomáš Košút, ke kterému z ničeho nic, po několika odrazech ve vápně, doputoval míč a domácí stoper byl nastalou situací, když stál sám před zcela odkrytou brankou, natolik překvapen, že branku kolenem netrefil.

Domácí stále zvyšovali tlak, ovšem byli to opět Votroci, kteří svému soupeři zasadili gólovou ránu. A byl v 57. minutě u toho opět Pavel Černý, který vybojoval u postranní čáry míč, posunul ho na střed naběhnutému Malinskému, který, tak jako Petr Schwarz v prvním poločase, natáhl ze vzdálenosti 30 metrů a míč doslova prosvištěl okolo skákajícího Heči a rozvlnil síť podruhé, 0:2.

Domácí však ani za tohoto nepříznivého stavu zbraně nesložili a i nadále se tlačili před Ottmara. Ten však ve spolupráci s dobře fungujícím defenzivním blokem nastalé situace vyřešil. Do vápna však směřoval jeden centr za druhým a při jednom z nich, v 80. minutě, fauloval Libor Žondra jednoho doskakujícího hráče a z nařízeného pokutového kopu nový hráč na hřišti Zajíc snížil stav utkání, 1:2.

Ovšem snížení Votroky nikterak nerozhodilo, stále pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných kontrů. Při jednom z nich vybojoval u postranní čáry míč opět Černý, tentokrát však Milan, dal do běhu Liborovi Žondrovi, ten mu ho vrátil, aby Milan našel na velkém vápně ideálně naběhnutého Jirku Janouška. Ten míč mazácky uklidil k tyči (1:3) a tím de facto uzavřel celé utkání. Po tomto gólu si již hradečtí hráči závěr pohlídali a zcela po zásluze si z Uherského Hradiště odvezli tři body.

1.FC Slovácko – FC Hradec Králové 1:3 (0:1)

Branky: 80. Zajíc (PK) - 32. Schwarz, 57. Malinský, 89. Janoušek, ŽK: Košút, Civič, Tetteh, Ťok - Martan, Rozhodčí: Jílek – Moláček, Dobrovolný, Počet diváků: 4217
1.FC Slovácko: Heča – Šimko (68. Tetteh), Rada, Košút, Reinberg - Ťok, Havlík, Diviš (46. Hlúpik), Daníček, Civić – Kone (46. Zajíc)
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil - Malinský, Janoušek, Schwarz, Vlkanova (81. Milan Černý), Martan (89. Pázler) – Černý Pavel (70. Žondra)

21.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin - Gunny
Sobotní odpoledne v Uherském Hradišti bylo větrné a deštivé. Votrokům však toto mimořádně nevlídné počasí pranic nevadilo. Naopak, skvěle se s nepříznivými povětrnostními podmínkami vyrovnali, nasázeli domácímu Slovácku tři parádní góly a opět, stejně jako v Teplicích, naložili tak do autobusu „směr Hradec Králové“ další tři prvoligové body. Ještě před tím, než se autobus vydal na svou zpáteční cestu, poskytli nám rozhovor střelci prvních dvou našich dnešních branek, tedy Petr Schwarz a Tomáš Malinský.
Všechny naše branky byly stejně důležité, moje nemá jinou váhu než Petrova, či Jirkova, říká Tomáš Malinský

19.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Trenér Votroků Bohuslav Pilný byl na tiskové konferenci po utkání v Uherském Hradišti samozřejmě velmi spokojený. Cennou výhru a důležité tři body si Hradec odváží zcela zaslouženě.
Jsme šťastní a věříme, že poslední dva zápasy byly dobrou pozvánkou na Spartu, řekl mimo jiné Bohuslav Pilný na tiskové konferenci

19.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, FOTO: Adam Grossman
Do velmi důležitého utkání poslalo trenérské duo Frimmel – Pilný totožnou sestavu jako v Teplicích. Votroky v Uherském Hradišti přivítala zamračená obloha a soustavný déšť, který však hrací ploše příliš neublížil. A neublížil ani hře hostujícího týmu, který se prezentoval velmi dobrou defenzivní hrou s výborným přechodem do protiútoků. Třešničkou na dortu pak byly tři velmi krásné góly v síti Slovácka. To stačilo pouze snížit brankou z pokutového kopu.
Z deštivého Slovácka si Votroci po zásluze odvážejí všechny body

18.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci 14. kola ePojisteni.cz ligy se Votroci představí v Uherském Hradišti, kde jim bude soupeřem celek 1. FC Slovácko. Z hlediska postavení v tabulce se jedná o velmi důležité utkání, které může v případě úspěchu zajistit výrazný posun v tabulce. Hradci se na Slovácku dlouhodobě daří, potvrdí tak dobrou bilanci i v sobotu? Střetnutí začíná v 15 hodin.
V sobotu Votroky čeká důležité utkání proti Slovácku

16.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Roman Polom je od září Votrokem. Poprvé černobílé barvy hájil v pohárovém utkání ve Vlašimi a hned následující víkend naskočil proti Zlínu. Do zápasu v Plzni naskočil jako střídající hráč na posledních 20 miinut, ale v domácí premiéře proti Slavii již nechyběl a od tohoto zápasu pravidelně nastupuje na postu stopera. Před tréninkem jsme mu položili pár otázek, na které odpověděl.
Hradecký stoper odpovídal před duelem na Slovácku

14.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu 19. listopadu 2016 Votroci sehrají další utkání e-Pojištění.cz ligy, kdy míří na hřiště 1. FC Slovácko. Začátek utkání je naplánovaný na 15.00 hodin, což je pro fanouška černobílých barev velmi příhodný čas i přes vzdálenost, která mezi Hradcem a Uherským Hradištěm je. Navíc klub FC Hradec Králové pořádá na toto utkání klubový autobus.
Klubový autobus míří na Slovácko. Přihlas se i ty za super cenu!

28 Roman Polom 0 - 90 - - -
15 Libor Žondra 71 - 90 - 87 -
3 Ladislav Martan 0 - 89 - 26 -
21 Jan Pázler 89 - 90 - - -
9 Pavel Černý 0 - 71 - - -
8 Adam Vlkanova 0 - 72 - - -
13 Jiří Janoušek 0 - 90 87 - -
11 Milan Černý 72 - 90 - - -