Jirka Lindr: S Radimem máme skvělý brankářský, kolegiální vztah!

Datum: 10.11.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, zdroj: admin

Jirka Lindr: S Radimem máme skvělý brankářský, kolegiální vztah!

Jiří Lindr vychytal proti MFK Vítkovice nulu. „Nevím proč, ale před zápasem a během něho jsem si byl jistý, že vyhrajeme, a že ani neinkasujeme,“ říkal v rozhovorech těsně po vyhraném duelu. My jsme s Jirkou rozebírali jeho návrat na post brankářské jedničky a také jsme zabrousili do jeho soukromí.

Nebyla to pro něj v nedávno minulých dnech jednoduchá situace. Po více jak dvou sezónách opět zažíval období, kdy se mezi tři tyče postavil jako brankářská jednička. Trenér Karel Havlíček na zkušeného gólmana Jiřího Lindra vsadil v posledních třech mistrovských zápasech, v poháru v Teplicích a ve Fortuna národní lize v Ústí nad Labem a doma proti Vítkovicím. Jirka tak má na svém kontě dvě výhry a jednu remízu.

Jak ses ve staronové roli cítil?
To, že budu chytat v poháru, bylo již domluvené od začátku sezóny. Radim byl určen pro FNL, já pro MOL CUP. Do Teplic jsme jeli s vědomím, že nemáme co ztratit. Já jsem osobně moc rád, že se nám utkání povedlo a postoupili jsme do jarních bojů. Utkání bylo skvělé jak pro diváky, tak také pro nás. Pro mě situace nakonec vykrystalizovala v to, že jsem se na konci minulého týdne dozvěděl, že v Ústí půjdu chytat já. Byl jsem rád, ale na druhou stranu mě mrzí, že jsme zápas na severu Čech nedotáhli do vítězného konce. Určitě jsme na to měli.

V poháru MOL CUP jsme po výhře 3:2 uspěli a dostali jsme se do jarních bojů, kde nás bude čekat soupeř z vrchní části první ligy. Koho si přát?
Ono na výběr, na snadné přejití do dalšího kola, již mezi soupeři moc nebude, i když např. Sparta vypadla. Počítám, že proti nám může vyběhnout Slavia, Plzeň, možná Boleslav, Jablonec. Já bych si přál Mladou Boleslav, se kterou jsme v poslední době v poháru vždy vypadli, abychom ji to mohli oplatit. Nevím ale, zda bude nasazená, nebo bude s námi v jednom koši. Teď to neřeším.

Jak jste změnu s Radimem vzali?
My s Radimem máme velmi dobrý vztah. Na soustředěních spolu bydlíme na jednom pokoji a bavíme se de facto o všem a za jakékoliv situace. Vylučuji, že by mezi námi byla jakákoliv řevnivost. Máme skvělý brankářský, kolegiální vztah, takže v pohodě.

Ty jsi již podobnou situaci, že jsi musel narychlo po delším čase mezi tři tyče, zažil. A to před rokem a půl, kdy byl Radim vyloučen v Českých Budějovicích a ty jsi musel rovnýma nohama naskočit do derby s Pardubicemi. Vzpomněl sis na to a bylo to podobné?
Ani snad ne, ani jsem na to nemyslel. Jenom jsem vzpomínal, kdy jsem chytal naposledy. A bylo to opravdu v těch Pardubicích a pak v Ústí nad Labem, kdy už byl na světě jasný postup.

Roli jedničky jsi naposledy plnil v druholigové sezóně2013/2014, tedy více jak před třemi a půl lety. Jak jsi toto období prožíval?
Právě na konci sezóny 2013/2014 jsem si vážně poranil koleno, takže jsem byl celý rok mimo. Stihnul jsem se tak tak do další letní přípravy dát do kupy. Ale koleno ještě stoprocentní nebylo, takže přednost dostal Radim. On vstoupil do sezóny výborně a následně i obě dvě opravdu skvěle odchytal. Už mě tam pak nepustil a vlastně nebyl ani důvod, měnit to. Bral jsem to tak, že chytá ten lepší.

Na nedávném setkání s fanoušky trenér Havlíček prozradil, že jsi největší „hecíř“ kabiny. Je ještě někdo po tvém boku?
V poslední době je v kabině hodně slyšet Tomáš Jirsák. Právě i on plní roli, že působí na hráče. Asi mohu s trenérem souhlasit, ale oni i ti starší se vždy hodně přidají. Jelikož já jsem byl ta dvojka, takže jsem měl i relativně na vedení kabiny víc času, protože hráč, který nastupuje, musí se na utkání a svůj výkon víc soustředit. Z toho to možná i vyplynulo.

Bylo pro tebe hodně těžké, plnit v uvozovkách pouze roli náhradníka?
Myslím si, že to o mně všichni vědí, jsem týmový hráč. Situaci jsem bral takovou, jaká je a snažil jsem se plnit roli dvojky, která je také pro tým důležitá. Snažil jsem se jedničce vytvářet potřebný komfort, plus být platným členem kabiny. Mám již něco za sebou, takže se snažím na kluky působit, motivovat je, hecovat … Situaci jsem vzal a čekal jsem, jestli přijde nějaká šance, vrátit se na post jedničky.

Může to být i demotivující, cestovat k zápasu s vědomím, že se ani nezpotíš?
Samozřejmě, každý chce chytat! To je jasné! Roli dvojky jsem vzal tak, že budu co nejplatnější hráč, byť náhradník, pro tým. Připravoval jsem se tak, že když půjdu k zápasu, musím být vždy připravený chytat. A když chytat nebudu, abych byl týmu prospěšný jinak.

Jak sis návrat užíval?
Užíval. Bylo to zas úplně něco jiného, když nastoupíte na prvoligovém stadionu, kde je krásně. V lize jsem nechytal opravdu dlouho. Zaplaťpánbůh, v Teplicích se nám daří, mně osobně také, takže to byl krásný návrat.

Nelákalo tě třeba i klub opustit a jít někam, kde bys chytal?
Abych řekl pravdu, ani jsem o tom nepřemýšlel, že bych šel někam pryč.

Pojďme na chvilku od fotbalu k tvému soukromí. Pootevřeš našemu fanouškovi trochu okénko tvého soukromí?
Mám krásnou rodinku. Jsem šťastný otec, protože se nám povedlo mít kluka i holčičku. Kluk již začíná běhat za míčem a kopat do něho, takže jsem strašně rád. Co se týká rodiny, tak zde je naprostá spokojenost.

Manželka je důležitou součástí rodiny. Jak ona vnímá tvoje výhry a porážky?
Ta to hodně sleduje. A když jsem pravidelně chytal, měla velký přehled. Po mém boku k fotbalu hodně přičichla a je velkým fanouškem. Musím říct, že výhry a porážky prožívá hodně.

Jak si od fotbalu odpočineš?
Určitě s rodinou. Ono ani na nic víc není čas. Chodíme s dětmi ven do přírody, chodím s malým na tréninky. Jsme celá rodina stále někde na hřišti nebo v lese.

Podnikáte třeba i výlety?
S dětmi často jezdíme po hradech a zámcích. Vyhledáváme i různé akce, které se v okolí pro děti pořádají.

Co bys fanouškům doporučil?
Nám se hodně líbí výlety na kole. Všichni jezdíme do okolních lesů a mohu jen doporučit vrchol Milíř nad Vysokou nad Labem, kde je nová rozhledna. Tam se nám líbí, je tam výborné občerstvení a vše je přizpůsobeno rodinám s dětmi.

Co filmy, knížky …
Musím se přiznat, že jsem seriálový typ diváka. Hodně sleduji zahraniční seriály. V poslední době jsem si oblíbil seriál The Crown, což je dílo o nejdéle vládnoucí britské panovnici Alžbětě II. To mě baví. A co se týká knížek? Jelikož jsem studoval politologii, tak stále se tomuto oboru dost věnuji. Čtu i knihy tohoto žánru, o politice, o fungování této společnosti. V poslední době jsem přečetl Opuštěnou společnost od Erika Taberyho. Myslím si, že se jedná o hodně dobrou knihu a doporučím, ať si ji každý přečte. Možná by někdo změnil i svoji volbu v uplynulých volbách.

Představ si, že nerozebíráme fotbal, ale ty sedíš v neděli v poledne u Václava Moravce a on říká: „Chceme se zeptat politologa Jiřího Lindra, jak on sám vidí možné řešení současné patové povolební situace?“.
Tak to je těžká otázka. Já sám osobně jsem byl překvapený výsledkem voleb, protože dostaly strašná procenta strany, s kterými, podle mne, nejde jít do jakékoliv koalice. Ať již je to Tomio Okamura, ať již to jsou komunisti … Tyto strany dostávají strašných hlasů a blokují strašných křesel v parlamentu. Teď musíme počkat a uvidíme. Většina představitelů řekla, že s Babišem do vlády nepůjde. Uvidíme, zda si to nějací politici „nerozmyslí“ a pod tlakem slíbených křesel názor nezmění. Sám jsem zvědav, co pan Babiš vymyslí.

Je to třeba směr, myslím tím politika, kterým by ses vydal po skončení fotbalové kariéry?
Nevím, nevím. Nevím, zda přímo v politice. Spíš by mě bavilo, zkoumat politiku zvenčí, než jít přímo do ní.

Kam směřují kroky rodinky Lindrových na dovolenou?
Každý rok si o dovolené vybíráme chalupu v Čechách. Na týden si ji pronajmeme a tam v klidu „vegetujeme“, jezdíme na výlety v okolí. Hodně si vybíráme Orlické hory, či Jizerky. To nás baví. K moři jela vždy rodinka beze mne, s manželčinou mamkou a otcem. Mě spíš láká poznávat okolí, než moře.

Před námi je zima. Bude také chaloupka v zimě?
Jelikož jsem absolutní nelyžař, tak ne (směje se).

Děkuji za rozhovor. Ve zbývajících zápasech držíme palce!

 

Sdílet tento článek

Sdílet na facebooku
 

 

Aktuality

FCHK jun. - PŘEVÝŠOV 2:2 (1:0) - 13.1.2018

Branky: 43´ Shejbal (PK), 58´Šípek - 47´ Bastin, 80´ Labík, Sestava FC HK: Sestava HK – Mach – Vukčevič, Bederka, Kundrt, Plašil – Střelec, Eliáš, Jukl, Shejbal, Holeš (46´Brokeš) – Šípek

HRÁČI AKADEMIE SE PŘEDSTAVÍ NA TURNAJI V BRÉMÁCH - 12.1.2018

Hned čtveřici hráčů Fotbalové akademie FC Hradec Králové si vybrala Česko - německá fotbalová škola pro turnaj JFK Cup 2018 v německých Brémách. Do turnaje, který se uskuteční tento víkend, zasáhnou hráči týmu FCHK U-11 Oliver Svoboda (gólman), Petr Jan Baťka, Štěpán Ponikelský a Tomáš Drbohlav. Do turnaje jsou přihlášeny převážně týmy bundesligových klubů jako např. Borusia Dortmund, Hannover 96, Bayer Leverkusen, RB Leipzig, Borusia M´Gladbach či domácí Werder Bremen.

MICHAL TRÁVNÍČEK ZŘEJMĚ NA ŽIŽKOV - 8.1.2018

Odchovanec a naděje královéhradeckého fotbalu MICHAL TRÁVNÍČEK dostal od vedení klubu svolení k přípravě s druholigovým týmem Viktorie Žižkov. Pokud Michal na testech uspěje, bude v jarní části FORTUNA NÁRODNÍ LIGY hostovat právě v tomto pražském klubu.

Kalendář

« 1 / 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
8910
111213
14
1516
17181920
21
22232425262728
2930311234
567891011
Juniorka
A tým

Tabulka Fortuna národní liga 2017-18

1 Slezský FC Opava 16 9 4 3 42:25 31
2 FK Fotbal Třinec 16 9 3 4 23:15 30
3 1. FK Příbram 16 9 2 5 26:16 29
4 SK Dynamo Č. Budějovice 16 7 7 2 24:11 28
5 FK Pardubice 16 9 1 6 22:13 28
6 1. SC Znojmo FK 16 7 4 5 21:25 25
7 FK Baník Sokolov 16 7 3 6 19:17 24
8 FC Sellier & Bellot Vlašim 16 7 2 7 26:25 23
9 FK Olympia Praha 16 6 5 4 21:24 23
10 FC Hradec Králové 16 5 7 4 21:19 22
11 FC MAS Táborsko 16 4 6 12 20:22 18
12 FK Varnsdorf 16 4 6 6 22:25 18
13 FK Viktoria Žižkov 16 4 4 7 22:26 16
14 MFK Vítkovice 16 3 4 9 16:31 13
15 FK Ústí nad Labem 16 3 3 10 16:32 12
16 MFK Frýdek-Místek 16 1 4 11 8:23 11

Spřátelené sportovní kluby v HK