FK Teplice 0 FK Teplice
:

1. semifinále: FK Mladá Boleslav – 1. FC Tatran Prešov 5:0
2. semifinále: FC Hradec Králové – FK Teplice 0:0 na penalty 5:6

V tropické horku se v prvním poločase lépe prezentovali Votroci, kteří sice měli méně míč na svých kopačkách, ale za to byli o poznání nebezpečnější. Příklad situace z 12. minuty, kdy Severočeši zahrávali rohový kop, obrana Hradce vyslala do protiútoku tandem Vlkanova, Malinský a na samém konci byl již překonaný brankář Grigar. Kulatý nesmysl skončil bohužel pouze na tyči.

Po celý zápas dával o sobě vědět mohutný útočník Libor Žondra, na kterého mířilo několik dobrých míčů. Jako například ve 42. minutě, když centroval agilní Adam Vlkanova, bohužel v rozhodující chvíli nová akvizice Hradce uklouzla. Do druhé pětačtyřicetiminutovky Teplice prostřídaly a čerstvá krev byla na hřišti znát. Skvělý zákrok musel ukázat brankář Jiří Lindr, když vychytal Potočného. Dobré střelecké parametry měl i pokus Nivadla, ale míč skončil nad brankou.

V samotném závěru mohl rozhodnout Petr Schwarz, když v 83. minutě před Grigarem mířil vedle. A když těsně před koncem selhal v zakončení teplický Potočný, tak bylo jasné, že se diváci v Benátkách nad Jizerou dočkají pokutových kopů. V těch došlo až na osmou sérii a šťastnější byli nakonec svěřenci kouče Daniela Šmejkala.

Penalty: 1. série – Žondra proměnil, Potočný proměnil. 2. série – M. Černý proměnil, Hora proměnil. 3. série – Malinský proměnil, Nivaldo proměnil. 4. série – Erhan neproměnil, Vondrášek neproměnil. 5. série – Schwarz proměnil, Grigar proměnil. 6. série – Chleboun proměnil, Kodeš proměnil. 7. série – Vobejda neproměnil, Richter neproměnil. 8. série – Plašil neproměnil, Jeřábek proměnil.

Rozhodčí: Berka – Kříž, Hanousek. Počet diváků: 200.
Sestavy: FK Teplice: I. pol.:Grigar – Urma, Ljevakovič, Lüftner, Fillo, Vachoušek, Kukec, Dressler, Soungole, Vaněček, Strada.
II. pol.: Grigar – Nivaldo, Červenka, Hora, Gragáň, Vondrášek, Jeřábek, Richter, Krob, Kodeš, Potočný .
FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Chleboun, Plašil, Erha – Schwarz, M. Černý – Vlkanova, Vobejda, Malinský – Žondra.

27.6.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Na víkendovém turnaji O Pohár starosty města Benátek nad Jizerou sehráli fotbalisté Hradce Králové s Teplicemi vyrovnaný souboj. Votroci měli více gólových šancí, ale ani jednomu z mužstev se nakonec branku vstřelit nepodařilo. Diváci mohli vidět v akci i nové posily, jako je útočník Libor Žondra či obránce Honza Mudra. Celý zápas odehrál také Milan Černý a Julian Erhan, kteří jsou v týmu na testech.
Podívejte se na záznam přátelského utkání s Teplicemi

25.6.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V prvním utkání na turnaji O Pohár starosty města Benátek nad Jizerou sehráli fotbalisté Hradce Králové vyrovnaný souboj s Teplicemi. Ani jednomu z týmů se však branku vstřelit nepodařilo, tak na řadu přišly pokutové kopy. Postup Teplic do finále určila až osmá série. V souboji o třetí místo šel Hradec do vedení, branku zařídil Pázler. Avšak Prešov dokázal vyrovnat, a proto se opět muselo rozhodnout v pokutových kopech. Tentokrát Votroci prokázali lepší odlnost a vyhráli v poměru 3:2.
Votroci na turnaji v Benátkách nad Jizerou vybojovali třetí místo

24.6.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V pondělí zahájili Votroci letní přípravu na první ligu a již v sobotu se poprvé představí divákům v přátelských utkání. Hradec Králové dostal opět pozvánku na tradiční turnaj o Pohár starosty města Benátek nad Jizerou. V loňském roce zde svěřenci koučů Pilného a Frimmela skončili na čtvrté příčce. Jak uspějí letos?