Počet diváků:

FC MAS Táborsko 0 FC MAS Táborsko
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

V posledním účinkování základní skupiny Zimní Tipsport ligy se Votroci představili na umělé trávě vyšehradského stadionu proti druholigovému Táborsku. Oba celky přivítalo příjemné zimní počasí, když po celých devadesát minut svítilo sluníčko a teploty se pohybovaly pár stupínků pod nulou.

Do utkání nastoupil také zkoušený Olivier Mbaizo, když na postu stopera spolupracoval se zkušeným Jakubem Chlebounem, kterého po hodině hry vystřídal Marek Plašil. Ten do té doby hrál na postu levého beka. A nutno podotknout, že ač s novým spoluhráčem nastoupili oba poprvé v životě, jejich spolupráce fungovala. Soupeř měl před hradeckou svatyní několik závarů, které defenziva hradeckých fotbalistů dokázala vyřešit na jedničku.

V úvodních pětačtyřiceti minutách se odehrával vyrovnaný souboj, kdy Hradec hrozil z nebezpečných protiútoků, které zakládal po levé straně Malinský, a po pravé Šípek. Hned v úvodu utkání se obranou Táborska prosmýkl právě mladý Šípek, ale jeho střelu dobrým zákrokem zneškodnil Kotnour. Na gól si všichni přítomní diváci počkali do 34. minuty, kdy se na své straně pěkně uvolnil Malinský, nadvakrát dostal míč před branku Táborska a naběhnutý Šípek prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:0.

Do druhého poločasu poslali hradečtí trenéři, na rozdíl od svého soupeře, stejnou sestavu, vyjma gólmana. Druhá část týmu nastoupí ve středečním utkání (25. 1. 2017, 11.00 hod) proti Prostějovu. Obraz hry se v druhém dějství změnil. Hráči v černobílých dresech svého soupeře zatlačili na jeho polovinu a ten podnikal pouze protiútoky, se kterými si Votroci vždy poradili.

A nejenom defenziva byla předností Hradeckých. Nebezpečné útoky se na Táborsko valily jak zleva, tak zprava. V 75. minutě se na své straně prosadil Krátký, míč zatáhl do vápna, kde od brankové čáry nalezl Pázlera. Pro hradeckého útočníka pak nebyl problém se gólově prosadit a stanovit tak konečný výsledek posledního utkání ve skupině na 2:0.

V konečném součtu skupiny A sjsme s na druhém místě tabulky a příští víkend sehrajeme utkání proti stejně umístěnému týmu ze skupiny B. Kde? O tom se rozhodne v průběhu následujícího týdne.

FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 2:0 (1:0)
Branky: 34. Šípek, 75. Pázler. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Urban.

FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Krátký, Chleboun (64. Mudra), Olivier, Plašil – Janoušek, Trubač – Shejbal, Zorvan, Malinský – Šípek (64. Pázler).
FC MAS Táborsko: Kotnour – Hovorka, Navrátil, Zavadil, Souček – Musiol, Javorek, Mrsic, Kalvach, Kočí, Džafič. Do 2. Poločasu nastoupili: Toma, Ondovský, Gašparovič, Nešický, Kučera, Ciku, Šefčík, Běloušek, Klusák, Toml, Gebert.

23.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu odehráli Votroci třetí zápas Zimní Tipsport ligy a po vítězství nad Táborskem 2:0 obsadili druhé místo základní skupiny. Nyní čekají na středeční duel Mladá Boleslav vs. Jablonec, který jim určí soupeře pro následující víkend. Jak viděl poslední měření sil asistent trenéra Bohuslav Pilný?
Jak viděl sobotní zápas Bohuslav Pilný? A co říká na testovaného kamerunského hráče?

21.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V utkání „TIPSPORT ZIMNÍ LIGY“, v němž Votroci porazili svého druholigového soupeře z Táborska 2:0, odehrál v naší defenzivě plný počet minut Marek Plašil. Prvních pětašedesát pracoval jako pravý bek, po odchodu Jakuba Chlebouna pak přepustil pravou stranu nově příchozímu Honzovi Mudrovi, a sám se posunul na střed. Naše defenziva pracovala velmi dobře, vzadu udržela nulu, a tak k pozápasovému rozhovoru přišel Marek právem spokojený.
Dnes jsme odehráli dobrý zápas, těší Marka Plašila

Zimní Tipsport liga: Hradec porazil Táborsko. Ve skupině skončil druhý

20.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O sobotním dopoledni odehrají Votroci své poslední utkání v základní části Zimní Tipsport ligy 2017. Soupeřem jim bude druholigové Táborsko, které je na tom v tabulce bodově stejně jako hradecký tým. Na pražském Vyšehradě tak bude k vidění přímý souboj o druhé místo v tabulce.
Zimní Tipsport liga: V sobotu čeká na Votroky Táborsko