Počet diváků: 100

FC Hradec Králové 6 FC Hradec Králové
1.SK Prostějov 0 1.SK Prostějov
:

V letošním roce se Votroci poprvé představili před vlastním publikem. Na ochoz u umělé trávy si našla cestu stovka příznivců černobílých barev. Naším soupeřem byl druholigový Prostějov. Hradec v celém průběhu utkání na hřišti dominoval, s chutí si zastřílel a tak nebylo divu, že po devadesáti minutách svítilo na tabuli konečné skóre 6:0.

Oproti sobotnímu zápasu zimní ligy nastoupila proti Prostějovu úplně pozměněná sestava. Kopačky neoblékl ani Mbaizo Olivier, kterého trápí nehet na dolní končetině a na soupisce chyběl také Petr Schwarz, který nemohl nastoupit z rodinných důvodů.

Úvod utkání byl z pohledu domácího týmu bleskurychlý. Hned ve třetí minutě se podél lajny protáhl Mudra, do vápna naservíroval naběhnutému Pázlerovi a ten prokázal instinkt gólového zabijáka, 1:0. Na ukazateli svítila patnáctá minuta a míč putoval z nohy na nohu od Žondry, přes Pavla Černého, který sice mohl skórovat, ale ještě našel před úplně prázdnou brankou Prostějova Pázlera, který vsítil svoji druhou branku utkání, 2:0. Brankový účet prvního poločasu uzavřel Honza Mudra samostatným průnikem do soupeřova vápna a zakončením podél gólmana, 3:0. A to mohl po půlhodině hry navýšit skóre Igor Súkenník, jenže jeho střela z nařízené penalty mířila příliš vysoko nad branku prostějovského Halouska.

Druhý poločas začal opět penaltou po faulu na Honzu Pázlera. K ní se postavil i tentokrát Súkenník, míč poslal znovu doprava nahoru, tentokrát však do správného místa, 4:0. Bohužel, při nedovoleném zákroku, který předcházel pokutovému kopu, došlo ke zranění hradeckého střelce, a ten musel následně opustit hřiště. A hradečtí hráči byli i nadále při střelecké chuti, když se po hodině hry nejprve ze skrumáže prosadil Vlkanova a hned po minutě si hosté srazili míč do vlastní branky Punčochářem sami. To již na tabuli svítilo zajímavých 6:0.

Protože závěr utkání další branku nepřinesl, připsali si Votroci nad svým druholigovým soupeřem výrazné vítězství. Další střetnutí čeká náš tým tuto sobotu, kdy od 14.00 hod na hřišti pražského Vyšehradu uzavřeme soubojem s druhým celkem skupiny „B“ FK Jabloncem naše letošní účinkování v TIPSPORT zimní lize.

FC Hradec Králové - 1.SK Prostějov 6:0 (3:0)
Branky: 3. a 15. Pázler, 24. Mudra, 50. Súkenník (PK), 60. Vlkanova, 61. vlastní, Rozhodčí: Orel – Pospíšil, Vodrážka
FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) – Holeš, Nosek, Polom, Mudra – Martan, Súkenník, Černý, Vlkanova – Pázler (52. Shejbal), Žondra
1.SK Prostějov: Halouska – Hladík, Machýnek, Sus, Hýbl (59. Sečkář) – Čtvrtníček, Pančochář, Machálek, Lenger, Píchal - Kroupa

25.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V letošním roce se Votroci poprvé představili před vlastním publikem. Na ochoz u umělé trávy si našla cestu stovka příznivců černobílých barev. Naším soupeřem byl druholigový Prostějov. Hradec v celém průběhu utkání na hřišti dominoval, s chutí si zastřílel a tak nebylo divu, že po devadesáti minutách svítilo na tabuli konečné skóre 6:0.
Vysoké vítězství nad Prostějovem

24.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotním utkání proti Táborsku nastoupil poprvé v životě v tak náročných klimatických podmínkách. „Nikdy jsem nehrál v takové zimě. V podstatě jsem poprvé v Evropě a pouze jednou jsem hrál mimo africký kontinent,“ říká na úvod zkoušený hráč z Kamerunu Mbaissidara Mbaizo Olivier.
Zkoušený Mbaizo Olivier: Hradec je klub na výborné úrovni