Místo konání: Praha Vyšehrad
Počet diváků: 462

Bohemians Praha 1905 3 Bohemians Praha 1905
:

Za velmi těžkých klimatických podmínek vstoupili fotbalisté Hradce Králové do letošního roku a také do zimního turnaje s názvem Tipsport liga. Pražská Bohemka byla po celý zápas lepším týmem a zaslouženě si došla pro výhru v poměru 3:0. O branky se v prvním poločase postaral Dostál a Kabajev. Třetí trefu přidali Klokani ve druhé půli, kdy se trefil Blecha. Další utkání sehrají Votroci za týden proti Příbrami.

Trenérské duo Frimmel, Pilný nasadilo do sobotního střetnutí na každý poločas zcela odlišnou sestavu, vyjma brankářského postu. Jirka Lindr si tak v arktické zimě, kdy teplota přesahovala minus 11 stupňů Celsia, užil celých 90 minut. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce naskočil na pozici stopera také dvacetiletý Petr Václavek, který je členem juniorského výběru. „Petr se s tím popral vcelku dobře, chybělo nám několik hráčů, proto jsme sáhli i do juniorky," prozradil Bohuslav Pilný.

Konkrétně na stadion Slavoje Vyšehrad vůbec neodcestoval Radim Ottmar, Milan Černý, Roman Polom, Honza Vobejda nebo Pavel Černý. „Jsou v tom i zdravotní důvody. Roman Polom ještě vůbec nezačal přípravu, Pavel a Milan mají zdravotní komplikace. Honzu Vobejdu jsme nechali doma, protože má problém s nehtem na noze," upřesnil asistent Pilný. Tomáš Jirsák zase nastoupit nemohl z důvodu administrativních, jelikož jeho bývalý klub nezaslal potřebné dokumenty k přestupu.

První poločas ovládli hráči Bohemians Praha 1905, kteří byli častěji u míče, aktivně útočili a vytvářeli si celou řadu brankových příležitostí. Hradečtí se jen s obtížemi dostávali na útočnou polovinu. První branku viděly slušně zaplněné ochozy ve 32. minutě, kdy nahrával Bartek a po závaru se prosadil Dostál, 1:0. Druhý zásah přišel o sedm minut později, tentokrát uklidil odražený míč do prázdné branky agilní Kabajev, 2:0.

I druhá půle byla ve znamení aktivní hry celku z Vršovic. V 65. minutě napřáhl zpoza vápna Blecha a nedal Lindrovi žádnou šanci, 3:0. Další trefu měl na kopačce také Buchta, ale hradecký gólman vytasil povedený zákrok. Na kluzkém terénu zahrozili Votroci například střelou Adama Vlkanovy nebo pokusem Marka Plašila. Hezky napřáhl ze střední vzdálenosti také Ladislav Martan. Avšak gólman Martin Berkovec byl pozorný a s přehledem uhájil čisté konto.

„V prvním poločase byla Bohemka jednoznačně agresivnější, lépe se vyrovnala s povrchem a podmínkami. Mohla dát i více gólů. V druhé části jsme se lehce zlepšili, ale dnes jsme neměli nárok. Bylo krásně vidět, jak kteří hráči se dokáží s těmito bojovými podmínkami vyrovnat," zhodnotil sobotní duel Bohuslav Pilný.

Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 3:0 (2:0)
Branky: 32. Dostál, 39. Kabajev, 65. Blecha. Rozhodčí: Franěk, Blažej, Vlasjuk. ŽK: Jirásek, Mašek - Martan. Počet diváků: 462.

Sestavy: Bohemians Praha 1905: Berkovec - Dostál, Krch (46. Švec), Buchta, Šmíd, Havel (46. Hašek) - Mašek (46. Berger), Hubínek (46. Jindřišek), Jirásek (46. Blecha), Bartek (46. Kuchta) - Kabajev (68. Vaníček).
FC Hradec Králové: Lindr – Holeš (46. Mudra), Nosek (46. Chleboun), Bederka (46. Václavek), Shejbal (46. Plašil) – Janoušek (46. Trubač), Schwarz (46. Súkenník), Zorvan (46. Martan), Krátký (46. Vlkanova), Malinský (46. Šípek) – Pázler (46. Žondra).

8.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Votroci zahájili přípravu na jarní část ligové sezóny v podmínkách, které jaro rozhodně nepřipomínaly. S třeskutou zimou, kdy teploměr při úvodním hvizdu ukazoval -11°C, se na umělé trávě Vyšehradu lépe vyrovnali vršovičtí Klokani. Polovinu utkání odehrál náš středopolař Petr Schwarz a právě s ním jsme po závěrečném hvizdu utkání krátce zhodnotili.
Hrát v takové zimě? Není to příjemné, říká Petr Schwarz

7.1.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Úvod Tipsport ligy zvládli lépe Klokani, Votroky přehráli 3:0

6.1.2017, tým FCHK: , autor: admin
Zimní příprava se rozjela na plné obrátky a v jejím rámci Votroci sehrají tradiční Zimní Tipsport ligu. V letošním jubilejním 20. ročníku se představí ve skupině A, kde postupně narazí na Bohemians Praha 1905, 1.FK Příbram a FC MAS Táborsko. Všechna utkání se sehrají na hřišti pražského Slavoje Vyšehrad a to první s Bohemkou startuje již tuto sobotu v 11.00 hodin.