Počet diváků: 2570

FK Teplice 0 FK Teplice
:

K dalšímu pokračování e-Pojisteni.cz ligy zajížděli Votroci na stadion Stínadla Teplicích, kde se jim v nedávné minulosti výsledkově dařilo. Nejinak tomu bylo i dnes. Votrokům vystřelil všechny body Petr Schwarz.

V úvodu utkání se hrál poměrně otevřený fotbal, kdy se oba celky dostávaly před soupeřovu šestnáctku ve výhodné pozici. Vždy však jejich snaha skončila na úrovni velkého vápna. Výjimkou tak byla střela bývalého Votroka Davida Vaněčka na přelomu desáté minuty, ovšem jeho pokus skončil pouze na venkovní síti svatyně Radima Ottmara. Chvilku po úvodním zakončení domácích byli nebezpeční i hráči v černých dresech, když odražený míč po zahrané standardní situaci vracel z voleje na teplickou branku Martan, bohužel hodně vedle. V 18. minutě se opět připomněli domácí, přesněji Jakub Hora střelou z 25 metrů. Brankář Ottmar byl však připravený a míč ztlumil do své náruče.

Hodně vzruchu přinesl na stadionu Stínadla ve 25. minutě rohový kop Teplic, když míč propadl na hranici malého vápna a tepličtí fotbalisté se ho pokoušeli doslova propasírovat za Ottmarova záda. To se jim naštěstí nepovedlo a celou akci ukončil razantním odkopem Roman Polom.

Po úvodní vyrovnané dvacetiminutovce se domácí přeci jenom více usídlili na hradecké polovině a byli nebezpečnějším týmem. Dokladem toho byla i střela Tomáše Kučery, který v nedávné minulosti na půl sezóny oblékal hradecký černobílý dres. Jeho ránu však hradecký gólman s přehledem kryl. A ještě jednou náš brankář a jeho skvělý zákrok v 31. minutě, když doslova vyškrábl zpod břevna nepříjemnou střelu Martina Filla zpoza vápna.

Na konci poločasu Hradec hru vyrovnal a měl i šance. Po kombinaci Martan – Schwarz – Malinský se prosadil posledně jmenovaný a jeho střelu domácí obrana jen stěží zablokovala na roh. Z toho nebezpečně pálil hlavičkou s odrazem o zem Jakub Chleboun. Ovšem ta nejpodstatnější příležitost přišla až v samotném závěru první pětačtyřicetiminutovky. Láďa Martan se prosadil po své pravé straně, nacentroval na zadní tyč, kde stál připravený Petr Schwarz. Ten nabídnutou příležitost zužitkoval s přehledem a zkušeně uklidil míč za záda bezmocného Grigara, 0:1.

Hned v úvodu druhého dějství držel královéhradecké akcie hodně vysoko Radim Ottmar, který zlikvidoval stoprocentní příležitost osamocenému Luftnerovi. Poradil si i s Fillovou dorážkou ze střední vzdálenosti. Pěknou akci předvedli svěřenci koučů Pilného a Frimmela v 53. minutě, když Schwarz rozehrál přímý kop na naběhnutého Plašila a jeho hlavička hodně protáhla Grigara v brance domácích. Bohužel pro Votroky sudí ještě před zakončením pískal ofsajd.

Po úvodních živých minutách se hra zklidnila a Votroci se ji snažili držet v dostatečné vzdálenosti od své svatyně. Šanci pojistit vedení měl v 74. minutě Vlkanova, který na hranici teplického vápna vybojoval míč a zboku postupoval sám na Grigara. Ten však prostor pečlivě utěsnil a skórovat hradeckému záložníku nedovolil.

Další obrovskou možnost na pojištění vedení měl také střídající Honza Pázler, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop. Smrtící brejk byl k vidění i o chvilku později, kdy Malinský vystihl míč a vyslal do úniku Martana. Ten nakonec branku trestuhodně přestřelil. Závěrečné minuty byly hektické, ale obrana Votroků k ničemu vážnějšímu domácí tým nepustila. Do Hradce Králové tak zcela po zásluze míří všechny body.

FK Teplice – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

FK Teplice: Grigar – Ciskaridze, Jeřábek, Lüftner, Vondrášek – Fillo, Kučera, Ljevakovič, Hrubý (46. Potočný), Hora (58. Kukec) – Vaněček.
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil - Malinský, Janoušek, Schwarz, Vlkanova, Martan – Černý Pavel (77. Pázler).

Branka: 45. Schwarz. ŽK: Jeřábek – Janoušek, Holeš, Vlkanova. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Kubec. Počet diváků: 2570.

7.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Výraznou personou vítězného zápasu Votroků v Teplicích byl nade vší pochybnost brankář černobílého baletu Radim Ottmar. Jen pár minut po závěrečném hvizdu nám poskytl následující rozhovor.
Po psychické stránce to bude příjemnější, říká opora Radim Ottmar

6.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Záložník Petr Schwarz chytá slušnou střeleckou formu. Branku zaznamenal v Plzni, proti Karviné a hned dvakrát v MOL Cupu s Mladou Boleslaví. Nyní svým zásahem rozhodl o třech bodech z Teplic. Navíc Teplice jsou pro čtyřiadvacetiletého Schwarze oblíbeným soupeřem. Svůj první gól v nejvyšší české soutěži vstřelil právě Na Stínadlech, stalo se tak v sezoně 2013/2014.
Zažívám teď vydařené období, raduje se z branky Petr Schwarz

5.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Vítězný zápas v Teplicích komentoval na tiskové konferenci tentokrát Milan Frimmel. Zdůraznil, že toto utkání, i přes vzájemnou dobrou bilanci, nebylo pro jeho svěřence vůbec jednoduché a všichni jsou moc rádi za důležité tři body.
Milan Frimmel: Za tři body s Teplicemi jsme velmi rádi!

5.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: David
Tří body! Oblíbené Teplice srazila branka Petra Schwarze

4.11.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V rámci 13. kola cestují fotbalisté Hradce Králové na sever Čech, kde se v lázeňských Teplicích utkají s místním FK. Votroci nyní prochází špatným obdobím, kdy už pět utkání nebodovali. Avšak tradičně se nám v Teplicích daří, proto je ten pravý čas na bodový import. Zvládnou to svěřenci koučů Milana Frimmela a Bohuslava Pilného? Utkání na teplických Stínadlech začíná v sobotu od 17.00 hodin!
Hradečtí se v sobotu představí v Teplicích, ukončí tam sérii proher?

21 Jan Pázler 77 - 90 - - -
13 Jiří Janoušek 0 - 90 - 56 -
3 Ladislav Martan 0 - 90 - - -
16 Petr Schwarz 0 - 90 45 - -
8 Adam Vlkanova 0 - 90 - 71 -

5 Admir Ljevakovič 0 - 65 - - -
28 David Vaněček 0 - 90 - 81 -
14 Davor Kukec 58 - 90 - - -