Místo konání: Jablonec nad Nisou
Počet diváků: 1644

FK Jablonec 2 FK Jablonec
:

Votroky čekal v úterním podvečeru dohrávaný zápas 16. kola ePojištění.cz ligy na půdě Jablonce nad Nisou. Stadion Střelnice v závěrečném podzimním kole zasypala vydatná sněhová nabídka, a proto se v původním termínu týmy neutkaly. K dohrávce tak došlo až dnes. Votroci si chtěli z utkání dovézt nějaký ten bod, což se jim nakonec, i přes závěrečný nápor, po devadesáti minutách nepovedlo.

První šanci zápasu měl po přízemním centru Krátkého Dan Trubač. Jeho volej z cca 12 metrů šel však vysoko nad domácí branku gólmana Valeše. Hradec byl v úvodní pasáži zápasu aktivní a předvedl i několik pohledných akcí, zatím co domácí se snažili o prosazení spíše pomocí standardních situací. Gólově však uhodilo ve 23. minutě v prospěch Jablonce, to když si Trubač špatně zpracoval na naší polovině míč, domácí rychle poslali centr před hradeckou branku a Trávník hlavičkou na vzdálenější tyč překonal Ottmara – 1:0.

Vzápětí se snažil vyrovnat právě Trubač, ale Valeš dokázal jeho střelu z úhlu na brankové čáře vykopnout a podle rčení: Nedáš dostaneš, gólově uhodilo opět na jablonecké straně. V 28. minutě se na levé straně uvolnil před naším velkým čtvercem ex-hradecký Zelený a posadil míč přímo na hlavu Mehanoviče, který nekompromisně zvýšil na 2:0. Dvougólové vedení dodalo domácím křídla a zbytek první půle se odehrál již podle zelenobílých not.

Příznivci Hradce Králové doufali v pokus o obrat ve vývoji utkání ve druhém poločase. O to se snažili svěřenci trenéra Frimmela od první minuty, ale domácí se soustředili na pozorné bránění na vlastní polovině. Přes jejich obrannou hradbu se Votroci k výraznějším brankovým příležitostem dostávali opravdu jen s největším vypětím.

Jablonec spoléhal spíše na brejky, při kterých však byla obrana Votroků pozorná, a tak se před diváky na Střelnici hrálo drahnou dobu bez větších možností na vstřelení branky. Až v 66. minutě po rychlém protiútoku domácích protáhnul povedenou střelou Radima Ottmara Mehanovič. Náš brankář ale střelu vytlačil na rohový kop.

A tak nakonec gólově udeřil přeci jen Hradec! V 69. minutě, po dobré kombinaci naší zálohy, přihrál novic na hřišti Pavel Černý doprava Martanovi a ten utěšenou střelou ke vzdálenější tyči snížil na 2:1. Srovnat mohl v závěru mladík Šípek, ale jeho střela po zemi jen o kousek minula pravou tyč Valešovy branky.

Votroci tak z dohrávaného zápasu nebrali ani bod. Domácí Jablonec se naopak dostal do klidných prvoligových vod. Hradečtí hráči tak budou mít šanci na odraz od spodku tabulky v neděli, kdy hostí na Malšovickém stadionu Zbrojovku Brno.

FK Jablonec - FC Hradec Králové 2:1 (2:0)

Branky: 23. Trávník, 28.Mehanovič. Rozhodčí: Julínek – Nádvorník, Flimmel. ŽK: 90+2. Pospíšil – 33. Žondra, 64. Martan, 82. Plašil. Počet diváků: 1644.

Sestavy: FK Jablonec: Valeš – Janković, Pernica, Beneš, Hanousek – Trávník, Hübschman (C), Pospíšil, Zelený – Mehanović – Zreľák (69.Mihálik)
FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, Chleboun, Hůlka, Krátký – Malinský, Trubač (69.M.Černý), Jirsák (C), Schwarz, Martan – Žondra (65.P.Černý).

15.3.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Ladislav Martan dokázal jako jediný z královéhradeckého týmu pokořit jabloneckého gólmana Valeše. V 69.minutě povedenou střelou snížil na 2:1, a protože další branka již v zápase nepadla, stanovil současně konečné skóre dohráváného duelu.
Dvě branky v naší síti, to byla ledová sprcha, říká Ladislav Martan

14.3.2017, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Dohrávka 16. kola ePojisteni.cz ligy dopadla lépe pro domácí Jablonec. Ten bere všechny body za výhru 2:1. My nyní nabízíme záznam tiskové konference, kde utkání hodnotil trenér Votroků Milan Frimmel.