Místo konání: Liberec
Počet diváků: 3652

FC Slovan Liberec 2 FC Slovan Liberec
:

V rámci 11. kola ePojisteni.cz ligy zajížděli fotbalisté Hradce Králové do města pod vrchem Ještěd. Před zápasem jejich kabinu postihla drobná viróza, takže doma musela zůstat hned čtveřice hráčů: Martan, Žondra, Milan Černý a Zorvan. Hradečtí trenéři naopak využili služeb uzdravených Pavla Černého a Marka Krátkého.

V úvodu utkání se hrál poměrně vyrovnaný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Domácí se prezentovali například hlavičkou Miroslava Markoviče, která však mířila nad břevno. Hosté ohrozili brankáře Dúbravku hned dvakrát střelou zpoza vápna, přičemž Malinského projektil skončil vysoko nad a Krátkého rána mířila přímo do náručí libereckého gólmana.

Od patnácté minuty převzal otěže zápasu Slovan a usadil se na polovině Hradce. Z pramenící územní převahy získávali domácí množství standardních situací, z kterých přicházelo nebezpečí. Do vápna Votroků se tak na několik minut natrvalo nastěhovali i stopeři Latka s Hovorkou. Hráči Liberce posílali na Radima Ottmara střelu za střelou, takže hradecký gólman se v těchto chvílích rozhodně nenudil.

Ovšem největší šance prvního poločasu byly na kopačkách hradeckých fotbalistů. Nejprve Petr Schwarz ideálně rozehrál standardní situaci, na hranici pokutového kopu našel zcela volného Holeše, který hlavičkoval bohužel přímo do náruče brankáře Dúbravky. O chvíli později měl hlavičkovou příležitost také Marek Krátký, ale jeho šance nebyla tak výrazná. První poločas uzavřela druhá stoprocentní příležitost, respektive samostatný únik Pavla Černého. Ten na půlce hřiště ideálně naběhl na přihrávku Adama Vlkanovy, pláchl obraně Liberce, ale jeho zpětná přihrávka na záložníka Vlkanovu, před kterým byla již zcela odkrytá branka, byla nepřesná a skončila v zámezí liberecké svatyně. Za prvních pětačtyřicet minut si Liberec vypracoval několik nebezpečných šancí, ale ty vyložené měl Hradec Králové. Škoda jejich neproměnění!

Hned v úvodu druhého dějství se ve velmi dobré příležitosti objevil Markovič, který si naběhl za obranu na přízemní centr, ale z hranice malého vápna střelou z voleje nemířil přesně. V podstatě hned vzápětí si na druhé straně pohrál Vlkanova se stoperem Latkou, ale jeho pokus mířil jen do připraveného Dúbravky. V plejádě neproměněných vyložených šancí pokračoval o chvilku později opět Adam Vlkanova. Ten se sám řítil na libereckého gólmana, jenž včasným vyběhnutím možnost zlikvidoval.

Po úvodní desetiminutovce druhého poločasu s doslova smrtícími, leč neproměněnými šancemi, se hra zklidnila a odehrávala se spíše uprostřed hřiště. Liberečtí měli míč více na svých kopačkách a Votroci hrozili vtěšinou z brejkových situací. Pak však přišla 70. minuta. Coufal našel ve vápně Ševčíka, ten se protáhl podél Honzy Mudry a našel naběhnutého Daniela Bartla. Pro něj již nebyl problém z blízkosti dostat míč za bezmocného Ottmara, 1:0. Střídající Ševčík měl v 75. minutě další možnost, jeho hlavičku musel Ottmar vyškrábnout s vypětím všech sil.

Střídání Ševčíka se ukázalo pro kouče Jindřicha Trpišovského jako klíčové, protože druhá branková situace z kopaček Liberce opět vznikla u dvaadvacetiletého záložníka. Ten opět centroval na Bartla, který se prosadil na přední tyči, Ottmar neměl šanci, 2:0. A bylo skoro po zápase. V závěru se Slovan tlačil do útočného pásma, definitivní pojistku mohl zajistit Breite, ale Radim Ottmar skvěle zasáhl. Následně se již nedělní duel pouze dohrával. V závěru se sluší poděkovat všem hradeckým fanouškům, kteří na stadionu U Nisy hnali Hradec za úspěchem. Východočeši nezlomili 22 let trvající sérii proher v Liberci a o bodový zisk se pokusí za týden proti Karviné.

FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové 2:0 (0:0)
Branky: 69. a 80. Bartl. Rozhodčí: Příhoda – Paták, Šimáček. ŽK: 16. P. Černý, 78. Schwarz, 90. Chleboun – 56. Folprecht, 73. Coufal. Počet diváků: 3652.

Sestavy: FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Hovorka, Latka, Bartošák (68. Sýkora) – Breite – Bartl (86. Bláha), Folprecht, Vůch – Marković, Komličenko (46. Ševčík).
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Polom, Plašil, Mudra (78. Trubač) – Janoušek, Schwarz – Krátký (78. Pázler), Vlkanova, Malinský – P. Černý (83. Chleboun).

25.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin - Gunny
Votroci v Liberci bohužel zahazovali šance jako na běžícím pásu a po dvou gólech domácího Bartla odjeli z města pod Ještědem bez bodového zisku. O jejich pohled na zápas přímo z trávníku jsme požádali dva naše záložníky Jiřího Janouška a Tomáše Malinského.
Tak viděli utkání v Liberci Jiří Janoušek a Tomáš Malinský

24.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Hrobové ticho, všudypřítomný smutek a frustrace. Tak vypadala kabina fotbalistů Hradce Králové bezprostředně po konci utkání v Liberce. Všichni si uvědomovali, že v neděli bylo k bodům velmi blízko. Votroci si v prvním poločase vypracovali minimálně tři jasné gólové šance, lež bohužel bez gólového efektu. A tak v půli druhé trestali domácí. „Neproměněné šance, které jsme měli, nás hodně mrzí. Věřím, že kdybychom šli do vedení, tak tady vyhrajeme. Liberec by to musel ještě víc otevřít a to by nám vyhovovalo,“ uvedl kapitán Pavel Černý.
Pavel Černý: Neproměněné šance nás hodně mrzí, měli jsme vyhrát

23.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Fotbalisté Hradce Králové neodehráli na severu Čech špatné utkání. V obou poločasech si vytvořili celou řadu jasných šancí, podnikali nebezpečné protiútoky a branka visela ve vzduchu. Avšak přáno Hradce nebylo a gólově se prosadil pouze Slovan. Obě dvě branky zajistil Daniel Bartl.
Prohra v Liberci: Sestřih utkání a hodnocení trenéra Pilného

23.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci 11. kola e-Pojisteni.cz ligy Votroci zajížděli do města pod vrchem Ještěd. Před zápasem jejich kabinu postihla drobná viróza, takže doma zůstala hned čtveřice hráčů: Martan, Žondra, Milan Černý a Zorvan. Hradečtí trenéři tak využili služeb uzdravených Pavla Černého a Marka Krátkého.
Hradečtí litují neproměněných šancí, Liberec zvítězil 2:0

21.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
V 11. kole ePojisteni.cz ligy pocestují fotbalisté Hradce Králové na server Čech, kde se utkají s aktuálně čtrnáctým celkem tabulky Slovanem Liberec. Hradečtí mají nyní sérii tří proher, a proto by jistě rádi bodovali. Nicméně v Liberci se nám dlouhodobě příliš nedaří. Zlomíme negativní bilanci a přivezeme důležité body? Utkání na stadionu U Nisy začíná v neděli již ve 14.00 hodin!
Votroci míří do Liberce, v neděli poměří síly s místním Slovanem

19.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci mají za sebou těžký „trojboj“ s celky ze samotného popředí tabulky e-Pojisteni.cz ligy, ve kterém bohužel neuspěli. Nyní se však zraky všech upírají na neděli, kdy svěřenci trenérů Frimmela a Pilného zajíždí na půdu Slovanu Liberec. Dnešnímu tréninku byl přítomen také člen představenstva klubu Václav Víška.
Nyní již vše směřuje k nedělnímu utkání v Liberci

18.10.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Krajní obránce Honza Mudra přišel v letním přestupovém období z Liberce a právě tamní Slovan bude dalším soupeřem Votroků. V neděli od 14.00 hodin čeká Hradec na stadionu další nervy drásající souboj o ligové body. Honza Mudra se v rozhovoru rozpovídal také o posledních neúspěšných utkáních, o svém příchodu do Hradce Králové či o svých plánech do budoucna. „Do každého utkání jdeme s cílem bodovat. Nebude tomu jinak ani v Liberci. Musíme za hlavu hodit všechny prognózy a statistiky. Věřím, že přijede do Liberce hodně našich fanoušků a společně to zvládneme!"