Místo konání: Mladá Boleslav
Počet diváků: 1146

FC Vysočina Jihlava 0 FC Vysočina Jihlava
:

Oproti minulému zápasu nastala v základní sestavě jedna změna, na defenzivním záložníkovi nahradil Schwarze Dan Trubač. V prvním poločas byl Hradec Králové lepším týmem a šel po brance Tomáše Holeše zaslouženě do vedení. Druhá půle nabídla velkou převahu Jihlavy, ale bez gólového efektu. Tudíž Hradec mohl slavit získ tří bodů.

Hradečtí fotbalisté vstoupili do sobotního střetnutí velmi aktivně a již ve 2. minutě byla k vidění první zajímavá možnost. K té došlo po rychlém úniku vedeném mladíkem Trubačem, jenž následně vybídl k centru Tomáše Malinského, ale jeho střílený pokus nikdo do hostující branky neuklidil. Ve 13. minutě přišla další velká šance Votroků, po rohovém kopu poslal Mareš výborný míč na hlavu Žondry, ten v jasné pozici branku minul.

Jihlava se poprvé prezentovala až pokusem Hronka z třiceti metrů, jeho pumelice měla dobré parametry a gólman Ottmar musel vytáhnout balón s vypětím všech sil. Ve 25. minutě konečně zalila tribuny v Mladé Boleslavi gólová radost! Stalo se tak po rohovém kopu Dana Trubače, když kapitán Holeš dokázal nadvakrát dopravit kulatý nesmysl za záda brankáře Hanuše a Hradec šel do vedení 1:0.

Krátce před koncem první půle mohli hosté srovnat, když do poloprázdné brány zakončoval ekvádorský záložník Batioja. Gólman Ottmar však vytasil pohotový skluz a následná dorážka Urblíka již přesná nebyla. Jihlava začala spoléhat na rychlé protiútoky, ale domácí defenziva byla pozorná a do konce prvního poločasu již žádné ohrožení nepřipustila.

Pokud byli Votroci lepším týmem v prvním dějství hry, tak to samé se dá říct o mužstvu z Vysočiny na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky. V 51. minutě pálil nebezpečně Hronek, Ottmar jedovatý projektil ukryl do své náruče. O osm minut později bylo velmi blízko k vyrovnání z kopaček Batioja, ale Votroci se s velkým štěstím ubránili. Následně přišla další 100% příležitost Vysočiny, kdy Urdinov promáchl zcela osamocen na malém vápně. Svěřenci koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela ztráceli jednoduché balóny a těžko se dostávali za půlku hřiště. Světlou výjimkou byl pokus střídajícího Schwarze z malého vápna, mezi tyče ovšem nemířil.

Co dokázala Jihlava v dnešním duelu neproměnit, tak o tom se mohli fanoušci přesvědčit v závěru utkání. Od 87. minuty byly k vidění minimálně čtyři gólové šance. Postupně se neprosadil exhradecký Pavel Dvořák, po rohovém kopu zcela osamocený Haris Harba, a stejný hráč pohrdl i samostatným únikem v 90. minutě, kdy ho neskutečně vychytal Radim Ottmar. Smolař zápasu bosenský Harba zakončil své vystoupení v nastaveném čase, kdy dostal ideální centr, který nasměroval pouze nad.

Nutno přiznat, že při Hradci stála v závěru samotná paní Štěstěna, ale na to se historie ohlížet nebude. Hradec získává po dlouhé době nad Jihlavou důležité tři body a může se v klidu soustředit na nadcházející duely.

FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branky: 25. Holeš. Rozhodčí: Královec – Blažej, Koval. ŽK: 3. Mareš, 40. Plašil – 17. Urdinov. Počet diváků: 1146.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Mareš, Trubač (62. Zorvan) – Malinský, Vlkanova (68. Schwarz), Martan (81. M. Černý) – Žondra.
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov – Štěpánek (77. Harba), Urblík – Batioja (61. Vaculík), Hronek, Ikaunieks – Rabušic (73. Dvořák).

23.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Jako správný kapitán vedl o víkendu do nesmírně důležitého utkání s jihlavskými Ježky svůj tým pravý bek Tomáš Holeš. Podal nejen velmi dobrý osobní výkon, ale hlavně vsítil jedinou branku zápasu, díky které získali Votroci další tři body do tabulky nejvyšší fotbalové soutěže.
Kapitán Tomáš Holeš: Šest bodů? Paráda, mám radost!

22.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Gunny
Bezesporu hrdinou Votroků byl v souboji s Jihlavou opět Radim Ottmar. Náš gólman vyřešil bravurně několik ne snad jen ošemetných situací, ale vyslovených „tutovek“. Neskutečně nás podržel v závěru utkání. Po takto vychytaných třech prvoligových bodech nelze nepožádat „Oťase“ o rozhovor.
Kdybychom využili šance, mohli jsme si ušetřit v závěru nervy, říká muž zápasu Radim Ottmar

V 88. minutě zápasu FC Hradec Králové vs. FC Vysočina Jihlava připravil srdeční zástavu fanouškům Votroků na tribunách Petr Schwarz, který poslal do samostatného brejku ex-hradeckého útočníka Jihlavanů Harise Harbu. Nejenom na tuto situaci jsme se ho po zápase zeptali.
Oťasovi jsem věřil, ale dobře mi nebylo, říká Petr Schwarz

21.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Přinášíme vám záznam sobotní tiskové konference po utkání FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava s výsledkem 1:0. Přímý přenos z pozápasového setkání s novináři byl také živě přenášen na facebookových stránkách klubu. Za domácí utkání hodnotil trenér Bohuslav Pilný, který odpovídal také na otázky ohledně výkonů Radima Ottmara nebo o nadcházejícím duelu s Mladou Boleslaví.
Tisková konference po utkání s Jihlavou

Druhé vítězství v sezoně vybojoval Hradec Králové. Ten v azylu v Mladé Boleslavi přivítal Jihlavu a jediný gól kapitána Tomáše Holeše na těsnou výhru Votroků stačil:
Sestřih vítězného utkání proti Jihlavě

20.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Utkání proti Jihlavě nabídlo nervydrásající podívanou, při kterém musela všem přítomným fanouškům tuhnout krev v žilách. Po kvalitním prvním poločase, kdy šli Votroci zásluhou Tomáše Holeše do vedení, následoval velký vzestup Jihlavy. Ten znamenal celou řadu nepoměných šancí a výborných zákroků opory Hradce Králové Radima Ottmara.
Bohuslav Pilný: Měli jsme štěstí, ale kluci si hrábli na dno

20.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David, foto: Luboš Lorinc
Skvělý Ottmar vychytal Votrokům důležité tři body proti Jihlavě!

19.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
ePojisteni.cz liga nabídne o víkendu 4. kolo, které přisoudilo fotbalistům Hradce Králové celek FC Vysočina Jihlava. Votroci nyní prožili dvouzápasový bodový půst, o to větší motivaci budou mít proti sobotnímu soupeři. Utkání se odehraje na neutrálním hřišti v Mladé Boleslavi, úvodní výkop je na městském stadionu naplánován v 16.00 hodin.
V sobotu proti Jihlavě! Votroci chtějí poprvé v Mladé Boleslavi uspět

18.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Na světelné tabuli pražské Julisky svítila 58. minuta, když na prvoligový trávním vyběhnul ke své premiéře Filip Zorvan. Ať již v nedávné minulosti patřil k žolíkům trenérů Pilného a Frimmela v pohárových zápasech, nebo se se svou tvořivou hrou prosazoval v lize druhé, prvoligový start byl na Dukle pro něho první.
Filip Zorvan prožil minulý víkend prvoligovou premiéru. Nyní se těší na Jihlavu.

18.8.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin - Jiří Rádl
Zajímavé číslo do statistiky FC Hradec Králové je opravdu blízko. Prvoligoví střelci hradeckého fotbalu k dnešnímu dni svým soupeřům nasázeli 897 gólů. Bude v sobotním podvečeru pokořena devítistovková hranice?
Devítistý prvoligový gól je na dohled. Padne již v sobotu do sítě Jihlavy?

25 Marek Plašil 0 - 90 - 40 -
23 Jan Mudra 0 - 80 - - -
15 Libor Žondra 0 - 90 - - -
3 Ladislav Martan 0 - 90 - - -
7 Filip Zorvan 61 - 90 - - -
11 Milan Černý 80 - 90 - - -
16 Petr Schwarz 68 - 90 - - -
8 Adam Vlkanova 0 - 68 - - -