Počet diváků:

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
1. FK Příbram 3 1. FK Příbram
:

Fotbalisté Hradce Králové se v sobotu představili na turnaji o pohár starosty města Benátky nad Jizerou. Po úvodní prohře s Mladou Boleslaví následoval boj o třetí místo s Příbramí. Ta dala nakonec o jednu branku více a vyhrála 3:2. Votroci tak berou čtvrté místo. Přímo z Benátek nad Jizerou zamířili svěřenci kouče Bohuslava Pilného na kondiční soustředění do Ústí nad Orlicí.

V prvním utkání narazili Votroci na ambiciózní celek z Mladé Boleslavi a od prvních minut byl výběr Karla Jarolíma lepším mužstvem. V první části se po brankách Křapky a Magery ujala Mladá Boleslav dvoubrankového vedení. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a středočeský celek dále dominoval. Hradečtí si vypracovali největší šanci v 51. minutě, kdy Petrus využil zaváhání mladoboleslavské obrany a řítil se zcela sám na gólmana Šedu, avšak jeho přehození skončilo mimo tři tyče.

Poté otěže hry opět převzala Boleslav a přidala navíc další tři branky. Dva góly zaznamenal Bartl a pátý zásah zajistil Klobása. Hradec odehrál celý zápas ve stejné sestavě. Narozdíl od svých soupeřů, za které nastoupili také hráči s hradeckou minulostí, Honza Šisler a Aleš Čermák.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 5:0 (2:0)
Branky: 15. Křapka, 31. Magera, 45. a 69. Bartl, 72. Klobása. Rozhodčí: Koval – Kříž, Šťastný.
Sestavy: FC Hradec Králové: Stejskal - Holeš, Bederka, Plašil, Javůrek - Černý - Malinský, Trubač, Kopáč, Súkeník - Petrus.
FK Mladá Boleslav: 1. poločas: Šeda – Čermák, Kúdela, Ščuk, Magera, Chramosta, Kysela, Zahustel, Rada, Mendy, Křapka
2. poločas: Šeda – Koch, Milla Makongo, Bořil, Pajer, Vraštil, Šisler, Fabián, Malpon, Klobása, Bartl.

Souboj o třetí místo:
Jelikož Příbram prohrála s Bohemians 1905 (2:3), tak jsme se o třetí příčku utkali právě se středočeským týmem. První část (celý turnaj se hrálo 2x40 minut) dopadla lépe pro naše protivníky, prosadil se Rys a krásnou pumelicí též David Štípek, který ještě v minulé sezoně oblékal dres Hradce Králové. Ve druhém poločase byl k vidění zlepšený výkon černobílých a to se také projevilo ve střelecké úspěšnosti. Nejprve si Příbram vstřelila po nedorozumění obrany vlastní branku a poté využil dalšího zaváhání David Vaněček. Bohužel to bylo málo a Příbram si šla zkušeně pro vítěztsví, což potrvrdila i druhá turnajová trefa útočníka Pavla Fořta.

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 2:3 (0:2)
Branky: 57. Rys (vlastní), 70. Vaněček – 5. Rys, 34. Štípek, 62. Fořt. Rozhodčí: Hrubeš – Jiřík, Arnošt. ŽK: 30. Hlavsa.
Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar - Mareš, Chleboun, Petrášek, Hlavsa - Janoušek - Zorvan, Schwarz, Vobejda, Pázler - Vaněček.
1. FK Příbram: 1. poločas: Kočí – Hájovský, Štípek, Končal, Rys, Suchan, Divíšek, Pilík, Hnaníček, Tregler, Bednář.
2. poločas: Krček – Kim, Hájovský, Tregler, Krameš, Fillo, Barák, Rys, Blažek, Mareš, Fořt.

Konečné pořadí: 1. FK Mladá Boleslav, 2. Bohemians 1905, 3. 1. FK Příbram, 4. FC Hradec Králové.

Hodnocení turnaje trenérem Bohuslavem Pilným: „Boleslav nás přehrála ve všech směrech, s Příbramí to bylo vyrovnanější. Pro nás je podstatný, že hráči odehráli celý zápas, ale samozřejmě s výsledky spokojený nejsem, ani s předvedenou hrou. Ale určitě nebudeme podléhat nějaké panice, my se připravujeme na soutěž, která začíná až za měsíc. Je před námi ještě hodně práce," uvedl lodivod hradeckých fotbalistů.