Místo konání: Legnica (Pl)
Počet diváků: 1000

MKS Miedz Legnica 1 MKS Miedz Legnica
:

dscVotroci odcestovali k dalšímu přípravnému utkání do polské Legnice bez Krmaše a Pázlera, kteří dostali od trenéra Pilného zápasové volno. V dnešním střetnutí byli fotbalisté Hradce Králové sice aktivnější, jenže gólů padlo na každé straně po jednom. Jak je v posledních zápasech skoro pravidlem, hradečtí se do soupeře zakousli od prvních okamžiků utkání. Gólová šance tak na sebe nenechala dlouho čekat a ve třetí minutě, po rozehrání rohového kopu, vrátil zpět do vápna Nosek přímo na kopačky Vaněčka, ten však vyběhnutého Lise v domácí brance nepřekonal.

Gólová radost však přišla ve 12. minutě na druhé straně. Na přesnou kolmici za obranu si seběhl domácí Golab, který si obhodil vyběhnutého Ottmara. Ten ho však nešťastně fauloval a nemohlo následovat nic jiného než penalta, kterou nekompromisně pod břevno proměnil domácí střelec Labukas, 1:0.

Votroci ve své aktivitě nepolevili a je jen škoda nevyužitých šancí Súkenníka či Vaněčka. Zejména střela nové posily Súkenníka, který střílel z první z hranice pokutového kopu, volala po proměnění. Polský soupeř se prezentoval hned vzápětí utaženou střelou Garucha, který se i přes svůj výškový handicap 152 cm dokázal z hranice vápna prosadit.

Po zajímavé úvodní půlhodince hra přešla pouze do většího počtu přihrávek, které skoro vždy směřovaly do stran. Výjimkou byla střela domácího Golaba z dvaceti metrů, která ač skončila vedle, vysloužila si potlesk od domácích fanoušků. V závěru si Votroci v soupeřově vápně vynutili mírnou převahu, jenže střela Holeše byla zablokovaná na roh a levačka Vaněčka nebyla natolik důrazná, aby ohrozila domácího gólmana Lise.

Do druhého poločasu domácí trenér vyměnil devět hráčů, trenér Votroků Pilný ke změně sáhl až v průběhu hry. Hosté však domácím, co se fyzické kondice týče, stačili po celých druhých pětačtyřicet minut. V prvních deseti minutách druhé části hradečtí hráči svému polskému soupeři v podstatě míč nepůčili a byli stále aktivní. V pětašedesáté minutě si na centrovaný míč nádherně vyskočil Vaněček a jeho prudká hlavička jen těsně minula břevno polské branky. Za pět minut ho napodobil Adam Vlkanova, jehož hlavičku střídající Budzyński lapil do náruče.

V 77. minutě se sice gólově prosadil Vaněček, ale ještě než míč skončil v síti Legnice, vylétl nad hlavu pomezního arbitra praporek, což znamenalo přerušení hry pro ofsajd. Co se mu nepodařilo z této akce, přišlo v 82. minutě.Nejdříve Petr Schwarz uvolnil do strany naběhnutého Vlkanovu, ten naservíroval na malé vápno volnému Vaněčkovi a hradecký kanonýr z první uklidil míč za záda Budzyńskeho, 1:1.

V závěru utkání již oba celky spíše hru kontrolovaly a ani jeden z nich se do vyložené šance nedostal. Utkání tak skončilo remízou, ač byli Votroci po celý zápas aktivnější. Fotbal se však hraje na góly a ty padly na obou dvou stranách ve stejném poměru.

MKS Miedz Legnica - FC Hradec Králové 1:1 (1:0)
Branky: 12. Labukas z PK – 82. Vaněček. Rozhodčí: Witkowski – Horbal, Gontarek. ŽK: Ottmar – Telichowski. Počet diváků: 1000.

Sestavy: MKS Miedz Legnica: Lis (69. Budzyński) – Golab (46. Bartczak), Stasiak (46. Broźyna), Woźniczka (46. Telichowsk i), Trifonow  (46. Midzierski) – Lobodziński (46. Cieliślik), Luszkiewicz (46. Daniel), Feruga (60. Gargula), Garuch (46. Lenkiewicz) – Cierpka (46. Kakoko) – Labukas (Ślusarski).

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Bederka (65. Chleboun), Nosek, Mareš (65. Plašil) – Janoušek (65. Vobejda), Černý (65. Schwarz) – Malinský (65. Petrus), Súkenník, Javůrek (65. Vlkanova) – Vaněček.

16.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Další z přípravných duelů Votroci odehráli na půdě druholigového polského klubu MKS Miedz Legnica. Jak v komentáři k utkání řekl trenér Pilný, podobné zápasy nás zřejmě budou provázet po celou následující sezónu.
Hodnocení zápasu v Legnici trenérem Pilným

Votroci odcestovali k dalšímu přípravnému utkání do polské Legnice bez Krmaše a Pázlera, kteří dostali od trenéra Pilného zápasové volno. V utkání byli sice aktivnější, jenže gólů padlo na každé straně po jednom.
Votroci remizovali v polské Legnici 1:1

14.7.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zápasový rytmus středa – sobota – středa pokračuje. Svěřenci trenérů Frimmela a Pilného tentokrát zajíždí za hranice České republiky, do Polska. Zápas si můžete užít ve společnosti Rádia Gunny.
Ve středu Votroky čeká mezinárodní konfrontace. Zajíždí do polské Legnice.

6 Tomáš Malinský 0 - 90 - - -