Místo konání: Chrudim - Stadion U Vodojemu

:

MFK Chrudim – FC Hradec Králové 4:1 (3:0)

MFK Chrudim: Mrázek (46. Trojan) – Luptovský (46. Řezníček), Krčál (46. Drahoš), Radouš, Mastík – Kesner (46. Opina), Langr, Sixta, Kopecký (28. Malinský) – Rybička, Vácha
FC Hradec Králové: Lindr – Hlavsa, Chleboun, Bederka, Mareš – Janoušek, Schwarz – Petrus, Vlkanova, Malinský – Pázler
Branky: 26. Kesner, 32. Sixta (PK), 43. Vácha, 69. Hauf (PK) - 83. Schwarz (PK), ŽK.: Chleboun, Mareš, Rozhodčí: Drábek – Starý, Vodrážka, Počet diváků: 630

Votroci měli na sobotní den přichystány dva přípravné zápasy. Dopoledne v Chrudimi proti MFK a odpoledne proti arabskému Fujairah SC. Ten úvodní jim však herně ani výsledkově nevyšel.

Prvnímu ze sobotních přípravných utkání Votroků předcházela v Chrudimi slavnostní chvíle. Domácí fotbalový klub MFK Chrudim otevřel zbrusu novou tribunu, a tak představitelé města a fotbalového klubu těsně před výkopem přestříhávali pásku. Utkání bylo také zajímavé pro Tomáše Malinského, který do utkání nastoupil proti svému bratrovi Martinovi, který však úvod utkání prožil na lavičce.

Úvodní desetiminutovka patřila Votrokům, když po pěkném centru Hlavsy hlavičkoval ve čtvrté minutě mimo Pázler a o dvě minuty později vydařenou kombinaci Malinského s Vlkanovou zakončil druhý jmenovaný střelou, kterou Mrázek v domácí brance chytil.

Bohužel to bylo z hradecké strany v prvním poločase vše. Od patnácté minuty převzali otěže zápasu domácí. Jakoby varováním byla vyložená šance Kopeckého, který tváří v tvář Lindrovi přestřelil. Ve 26. minutě však již zahřmělo, když se gólově prosadil, po závaru v našem pokutovém území, Kesner a poslal domácí tým do jednobrankového vedení.

Další tutovka na kopačkách domácích byla k vidění o čtyři minuty později, když se po nedorozumění v naší obraně dostal k míč Vácha a jen famózní Lindrův zákrok uchránil hradeckou svatyni před pokořením.

Domácí se druhé branky přesto dočkali poměrně záhy, když ve 32. minutě zcela jasně ve svém pokutovém území fauloval Janoušek domácího Krčála a nařízenou penaltu nekompromisně pod břevno proměnil Sixta, 2:0. Aby všemu nebyl konec, dvě minuty před přestávkou upravil na 3:0 Vácha, když hlavičkoval zhruba metr před brankovou čárou nikým neatakovaný do odkryté branky Votroků. První poločas tak skončil pro mnohé překvapivě, ale zcela zaslouženě rozdílem tří branek ve prospěch domácích hráčů.

Úvod druhého poločasu očekávaný nápor hostujícího týmu nepřinesl. Hra se spíše odehrávala uprostřed hřiště a ani jeden z týmů si šanci nevypracoval. Vzruch tak přinesl až souboj mezi domácím Váchou a Jirkou Lindrem, který se odehrál mimo hradecké vápno, a po něm se domácí hráč pokusil přelobovat vyběhnutého brankáře. Jeho pokus ale skončil těsně vedle levé tyče.

Destrukce hradecké obrany pokračovala v 69. minutě, když Jakub Chleboun podrazil ve velkém vápně pronikajícího Rybičku a druhou penaltu zápasu s přehledem uklidil k tyči Hauf. Jiří Lindr se sice po míči natahoval, ale nedosáhl.

První šanci druhého poločasu měli Hradečtí až v 77. minutě, když centr Schwarze přeletěl celý prostor malého vápna, kde stál připravený Janoušek. Jeho mířená hlavička na zadní tyč však minula branku zhruba o půl metru. Nakonec se branky dočkali i hosté, a to opět z pokutového kopu, který měl pořadové číslo tři. Faulovaným hráčem byl Malinský a Petr Schwarz standardní situaci s přehledem proměnil a stanovil tak konečný stav utkání na 4:1 pro domácí, třetiligový tým.

1.8.2015, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin