Místo konání: Chrudim - UT
Počet diváků: 100

MFK Chrudim 1 MFK Chrudim
:

Start druholigového fotbalového jara sStart druholigového fotbalového jara se neustále přibližuje. Další příležitostí k herní přípravě byl pro Hradec Králové zápas s třetiligovým soupeřem z Chrudimi. V létě nás na domácím hřišti dokázali chrudimští za nepovedený výkon v letní přípravě potrestat, když jsme odešli poraženi 4:1, o pár týdnů později jsme jim pak porážku oplatili v pohárovém utkání s výsledkem 0:5. V dnešním utkání jistě mnozí fotbaloví příznivci se zájmem očekávali, zda a jak se na hřišti v černobílém dresu představí čerstvá posila do hradeckého útoku Peter Nworach. Ten se na hřiště dostal v průběhu druhého poločasu.

Utkání na chrudimské "umělce" začali aktivněji Votroci, měli územní převahu, ale pouze po šestnáctku domácího týmu. První přímé ohrožení Trojanovy branky pak přišlo po čtvrthodině hry z hlavičky Adama Vlkanovi po rohovém kopu, ale jeden z bránících hráčů dokázal míč, který už směřoval mezi tři tyče, z brankové čáry vytěsnit. O chvilku později tentýž hráč pálil z hranice velkého vápna. S jeho střelou si však domácí gólman dokázal poradit. Krásný fotbalový moment byl na pořadu v 19. minutě, když po Marešově centru ze standardní situace hlavičkoval Krmaš, ale umístěný míč, který směřoval k pravé tyči, skvěle Trojan zneškodnil.

Změna skóre přišla v 28. minutě, když penaltu proměnil Petr Mareš, který soupeře sám potrestal po předchozím faulu na jeho osobu, 0:1. Domácí borci se dostali poprvé na dostřel Lindrovy branky po více jak půl hodině hry, když měli výhodu přímého kopu z blízkosti velkého vápna, který zahrával Lukáš Kopecký, ale propadlý, střílený centr brankář Votroků zlikvidoval. Ovšem šance z řady vyložených přišla o pár okamžiků později v 41. minutě, když Řezníček dostal do své pravé strany míč do běhu, zacentroval před hradeckou svatyni a naběhnutému Sixtovi chybělo opravdu jen pár centimetrů, aby míč trefil a tím rozvlnil síť za hradeckým gólmanem. To se však nekonalo, a tak se šlo do kabin za nejtěsnějšího brankového rozdílu ve prospěch Votroků.

Druhou polovinu utkání oba týmy zahájily beze změn v sestavách v poli, pouze v brance Hradce stál již Ottmar. Ve 48. výborně nacentroval před branku domácích míč Mareš, ale nikdo z hráčů v bílých dresech nedokázal míč dorazit za brankovou čáru.

Chrudim dostala v minutě 53. možnost rozehrát trestný kop v hodně nebezpečné vzdálenosti, ale Kopecký poslal míč vysoko nad. V 59. minutě pak našeho gólmana povedenou střelou z velkého vápna pozlobil Kesner. V těchto chvílích se hra odehrávala spíše před vápnem hradeckých fotbalistů. Chrudimský tým také rázně hru přitvrdil a výsledkem bylo zranění Honzy Pázlera z 61. minuty, který tak nedobrovolně přepustil místo nové akvizici Peterovi Nworah.

V 66. minutě se také srovnalo skóre. V nepřehledné situaci ve velkém vápně dle usouzení hlavního arbitra Jelínka někdo z hradeckých hráčů zahrál rukou a pískala se penalta také na druhé straně. K ní se postavil Kroutil a srovnal skóre na 1:1. O deset minut později mohl jít Hradec opět do vedení. Centrovaný míč se po rohovém kopu Schwarze dostal k Janouškovi, ten zpětnou přihrávkou našel na velkém vápně stojícího Zorvana, ale jeho projektil mířil nad branku domácího celku.

V závěru utkání Votroci svého soupeře přimáčkli k jeho pokutovému území a výsledkem byla stoprocentní šance Petra Schwarze. Hradecký záložník však z malého vápna střelou z první mířil vysoko nad. Přátelské utkání tak dospělo do remízového konce.

MFK Chrudim - FC Hradec Králové 1:1 (0:1)
Branky: 28. Mareš z PK, 65. Kroutil z PK. Rozhodčí: Jelínek – Beneš, Bednář.

Sestavy: MFK Chrudim: Trojan – Řezníček, Krčál, Drahoš, Mastík - Kesner, Langr Sebastien, Hauf, Kopecký – Sixta, Langr Marek (od 60.: Valda, Radouš, Holeček, Malý, Ráliš, Luptovský, Opina, Hannich, Tlapák, Kroutil).
FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Krátký, Krmaš, Nosek, Mareš – Janoušek (81. Vobejda), Schwarz – Vlkanova, Zorvan, Malinský (61. Trubač) – Pázler (61. Nworach).

16.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pětadvacetiletý útočník tmavé pleti Peter Nworah měl naskočit do sobotního utkání až v jeho samém závěru. Na hřiště však přišel již v šedesáté minutě díky zranění Honzy Pázlera. „Na utkání jsem se těšil, ale Honzovo zranění mně trošku radost z premiéry bere. Není pro nikoho příjemné, aby si pár dní před mistráky přivodil podobné zranění. Snad bude vše OK,“ řekla lámanou slovenštinou hned po utkání nová posila do útoku.
Těším se na další dny v hradeckém klubu, říká Peter Nworah

13.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci v dalším přípravě na jarní část FNL remizovali s třetiligovým týmem MFK Chrudim 1:1, když obě branky padly z nařízených penalt. „Víc jak remíza mě mrzí zranění Honzy Pázlera, který zápas nedohrál,“ řekl na úvod hodnocení Bohuslav Pilný.
Bohuslav Pilný hodnotí přípravný duel v Chrudimi.

Start druholigového fotbalového jara se neustále přibližuje. Další příležitostí k herní přípravě byl pro Hradec Králové zápas s třetiligovým soupeřem z Chrudimi. V létě nás na domácím hřišti dokázali chrudimští za nepovedený výkon v letní přípravě potrestat, když jsme odešli poraženi 4:1, o pár týdnů později jsme jim pak porážku oplatili v pohárovém utkání s výsledkem 0:5.
V Chrudimi padaly góly pouze z penalt, Votroci remizovali 1:1

12.2.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin - David
Nadcházející sobotu zavítají Votroci k dalšímu přátelskému utkání do nedaleké Chrudimi. Účastník třetí ligy, který je po podzimní části na druhém místě, tak bude pro Hradec již šestým soupeřem v zimním přípravném období. Utkání na chrudimské umělé trávě začíná v 11 hodin.