Místo konání: Mladá Boleslav
Počet diváků: 100

FK Mladá Boleslav 7 FK Mladá Boleslav
:

Za lehkého poprchávání se domácí dostali hned ve druhé minutě do velké gólovky, když pod tlakem odkopával Ottmar a našel jen před vápnem číhajícího Mageru, ten naštěstí pro nás z voleje opuštěnou hradeckou branku minul. Hradec se osmělil ve 4. minutě, když Vobejda povedenou střelou zpoza vápna pozdravil brankáře boleslavských Diviše.

V 9. minutě Votroci přečkali velký závar před svou brankou po prvním rohovém kopu domácího celku, kdy se míč nebezpečně odrážel v malém čtverci. Aktivnější domácí se dostali do vedení v minutě 17., když se k centru z pravého křídla dostal Baroš a hlavou z malého vápna nedal Ottmarovi šanci – 1:0.

Vyrovnání měl na noze Schwarz o pár minut později, ale jeho střela z cca 15-ti metrů mířila přímo do náruče Diviše. Ve 25. minutě po centru z levé strany hlavičkoval nepřesně Pavel Krmaš. O další dvě minuty později, po Zorvanově sklepnutí, pálil nepřesně testovaný hráč Timov. Pohledný útok předvedli černobílí také ve 32. minutě, do vápna se vřítil s míčem u nohy Javůrek, ale jeho centr dokázala domácí obrana srazit na rohový kop, po němž hlavičkoval Krmaš nad Divišovu branku.

Ve 37. minutě skvěle vychytal Skaláka Ottmar, který špičkou nohy vytáhnul míč na rohový kop, který Votroci bez problémů ubránili. Ve 40. minutě faulovali domácí těsně před středem velkého čtverce Pázlera. Přímý kop Javůrka mířil k levé Divišově tyčce, ale gólman mladoboleslavských ho vyrazil a z následného protiútoku se bohužel do naší sítě trefil Skalák a zvýšil tak ve 42. minutě vedení domácích na 2:0.

To bylo také konečné poločasové skóre. Domácí byli v první půlce utkání přece jen aktivnějším týmem, Hradec ale měl také možnosti ke skórování, čertu žel zůstaly nevyužity. Dobrým výkonem se v našem dresu prezentoval mladík Vobejda.

Do druhého poločasu zápasu oba týmy kompletně vyměnily své jedenáctky. Výjimkou byl náš Martin Nosek, který zůstal na pozici stopera, tentokrát ve dvojici s Jakubem Chlebounem. Hradečtí fanoušci očekávali zkorigování výsledku, ale bohužel, opak byl pravdou. V úvodu druhé pět a čtyřicetiminutovky měli sice Votroci více ze hry, ale dalším průběhu propadli jak herně, tak hlavně výsledkově.

Hradečtí ve 49. minutě vybojovali roh a po něm se ve vápně uvolnil Vlkanova, jeho střelu ale gólman Šeda dokázal vyrazit. Lépe se svým rohovým kopem naložili domácí, když se hlavou v 55. minutě prosadil Čmovš a hned vzápětí po hrubce v naší rozehrávce na 4:0 upravil Chramosta. V 60. minutě do vápna domácích s míčem u nohy proniknul Kopecký, ale jeho tvrdou střelu Šeda vyrazil.

Hra se pak chvíli přelévala bez možností k zakončení, až se v 70. minutě po kombinaci Votroků dostal ke střele na vápně osamoceně číhající Janoušek, ale i jeho pumelici chyběla větší přesnost a míč tak vyrazil gólman Šeda k ofsajdu stojícímu Černému, avšak ten stejně hlavičkoval nad branku domácích. Proměňování gólových příležitostí dnes věru nebylo silnou stránkou hradeckého týmu. Naopak domácí stříleli přesně, když v 74. minutě již na hrozivých 5:0 upravil odchovanec Hradce Skácel. To ale zdaleka nebylo všechno.

Alespoň kosmeticky upravit skóre se nám nepodařilo ani po povedeném rozehrání přímého kopu v minutě 78., když Marešův centr minul hlavou Pavel Černý. Náš útočník hlavičkoval pak po rohovém kopu o dvě minuty později nad branku Boleslavských. Bez úspěchu skončilo i obléhání mladoboleslavské branky v minutě 83., kdy po střele Vlkanovy a dobrém zákroku Šedy skončil míč za brankou. Po rozehrání rohového kopu se domácí dostali do rychlého brejku, jenž dokázal úspěšně zakončit Ladra. Na konečných, pro hradecké hráče hrozivých, pak tři minuty před koncem stanovil konečný gólový účet zápasu domácí Křapka, 7:0.

Druhý poločas, ale také celé utkání, tak zaslouženě ovládl domácí tým, který byl lepší prakticky ve všech herních činnostech. Votroci budou moci napravit dojem hned pozítří, kdy se v rámci Tipsport zimní ligy utkají s druholigovým Varnsdorfem.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 7:0 (2:0)
Branky: 17. Baroš, 42. Skalák, 55. Čmovš, 56. Chramosta, 74. Skácel, 84. Ladra, 87. Křapka. Rozhodčí: Matějček – Štefan, Machýček. ŽK: Polom.

Sestavy: FK Mladá Boleslav 1. Pol.: Diviš – Kysela, Polom, Kúdela, Flaišman – Skalák, Čermák, Ščuk, Přikryl – Magera, Baroš.
FK Mladá Boleslav 2. Pol.: Šeda – Křapka, Čmovš, Vraštil, Paschek – Malpon, Takacs – Ladra, Skácel, Klobása - Chramosta.
FC Hradec Králové 1. pol.: Ottmar – Krátký, Krmaš, Nosek, Plašil – Schwarz, Vobejda – Timov, Zorvan, Javůrek – Pázler.
FC Hradec Králové 2. pol.: Lindr – Prajza, Nosek, Chleboun, Mareš – Janoušek, Hable – Kopecký, Vlkanova, Shejbal - Černý.

13.1.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Dnešní prohra Votroků o sedm gólů je novodobým, smutným rekordem. Jak viděl zápas trenér Pilný? Jak hodnotí zkoušené hráče nebo co očekává od posledního vystoupení svých svěřenců v zimní Tipsport lize, které absolvují v pátek proti Varnsdorfu? To si můžete poslechnout v rozhovoru.
Výsledek je ostudný a jestli chceme něco hodnotit, tak maximálně něco do pětapadesáté minuty, říká trenér Pilný

Za lehkého poprchávání se domácí dostali hned ve druhé minutě do velké gólovky, když pod tlakem odkopával Ottmar a našel jen před vápnem číhajícího Mageru, ten naštěstí pro nás z voleje opuštěnou hradeckou branku minul. Hradec se osmělil ve 4. minutě, když Vobejda povedenou střelou zpoza vápna pozdravil brankáře boleslavských Diviše.
Druhé vystoupení v zimní lize se Votrokům nepovedlo. Od Mladé Boleslavi inkasovali sedm gólů

12.1.2016, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Před Votroky je další pokračování Tipsport zimní ligy. Ve středu se od 11.00 hodin v Mladé Boleslavi střetnou s místním prvoligovým týmem. „Mladá Boleslav je velmi kvalitní tým, což dokazuje v Synot lize. V úvodu zimní ligy ještě nedostala gól a trenér Jarolím má k dispozici velmi kvalitní kádr. My se na zápas těšíme a bude to pro naše hráče opět nová zkušenost,“ říká trenér Milan Frimmel.